Sayfa 31/96 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon
Arama sonucu : 761 madde; 241 - 248 arası.

Konu: YKSLN - Yükselen Çelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Esenyurtta 20.000 m.arsaları var ve m. 1000 dolar diye okudum.Doğru mu acaba bilgisi olan varsa sevinirim
    Nereden edindiniz bu bilgiyi? Kaynak var mı acaba? tesekkurler

2. Geçmiş sayfaları okurken gördüm

3. Dr.Kademe isimli arkadaş neredesin?

4. Burdayım moonglow kardeşim. Sadece bazı insanların bilgime değer vermediklerinden izlemeyi tercih ediyorum. 20 bin metre kare zaten firmanın şu an çalıştığı arazi olması lazım. On bin metre kare dedikleri yeri ramateks metal arazisi diye satıldı. 1000 dolar patronun geçen seneki röportajında mevcuttur. Hala o değerde midir bu krizde bilemiyorum. Ayrıca çoğu araziler, babası yüksel göktürk ait diye biliyorum.

5. Bu krizde önemli olan koronanın geçip geçmemesiden ziyade insanların ticarete dönüp dönmemesidir. Ne zaman kısmen de alış veriş başlar borsalar gerçekten rahatlar. Çünkü herkes parasını kurtarma ve nakite dönme derdinde.
    Şimdi yükselenle ilgili benim gördüğüm üç önemli konu var. BİRİNCİSi dibs ve sigorta garanti fonu ile yaklaşık alacaklarımızın %60-65 nin garanti altında olmasıdır ki çoğu şirkette bu yok. Her şirketin alacağının garantisi var mı? Bence yok. Karşı taraf iflas bayrağı veya ödeme güçlüğü çekerse nasıl alınacak alacaklar? İKİNCİSİ bu niş(kendine özel küçük) pazarda lider olması kriz azaldığında daha da belirgin olabilir ve pazar payını arttırabilir. ÜÇÜNCÜSÜ yeni halka arz olup nakit ve borç seviyesini iyi bir düzeyde iken bu krizin gelmesidir. Muhtemel bütçe dengelerini buna göre ayarlayacaktır. Çünkü ilk çeyrek salgın kriziyse ikinci çeyrek ekonomik kriz olacağını ve burada da yksln farkının açığa çıkacağını düşünüyorum. Geçmiş krizlerin her birinde yüksel göktürk(ki devretse de görevi hala başkan) borçlanmamaya özen göstermiş olup bunu özellikle 1993 krizinden beri bunu devam ettirmektedir.

6. Biliyorsunuz ki firmanın yaklaşık bankalardan %85 kredi çekme imkanı olup yaklaşık 230 milyon gibi bişeydi yanlış hatırlamıyorsam. Ki bu dönem de kredi imkanları gevşetildi. Ben olsam cazip olan çok çok düşük faizle çekerdim. Çünkü eski röportajlarda yönetim sürekli yüksek banka faizlerinden şikayetçi olup büyümek için halka açıldığını belirtmiştir, hazir faizler şirketler için düşükken bu ortam ileride pazarda açılacak yeni kısımlar için bir fırsattır diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by dr.kademe Yazıyı Oku
    Bu krizde önemli olan koronanın geçip geçmemesiden ziyade insanların ticarete dönüp dönmemesidir. Ne zaman kısmen de alış veriş başlar borsalar gerçekten rahatlar. Çünkü herkes parasını kurtarma ve nakite dönme derdinde.
    Şimdi yükselenle ilgili benim gördüğüm üç önemli konu var. BİRİNCİSi dibs ve sigorta garanti fonu ile yaklaşık alacaklarımızın %60-65 nin garanti altında olmasıdır ki çoğu şirkette bu yok. Her şirketin alacağının garantisi var mı? Bence yok. Karşı taraf iflas bayrağı veya ödeme güçlüğü çekerse nasıl alınacak alacaklar? İKİNCİSİ bu niş(kendine özel küçük) pazarda lider olması kriz azaldığında daha da belirgin olabilir ve pazar payını arttırabilir. ÜÇÜNCÜSÜ yeni halka arz olup nakit ve borç seviyesini iyi bir düzeyde iken bu krizin gelmesidir. Muhtemel bütçe dengelerini buna göre ayarlayacaktır. Çünkü ilk çeyrek salgın kriziyse ikinci çeyrek ekonomik kriz olacağını ve burada da yksln farkının açığa çıkacağını düşünüyorum. Geçmiş krizlerin her birinde yüksel göktürk(ki devretse de görevi hala başkan) borçlanmamaya özen göstermiş olup bunu özellikle 1993 krizinden beri bunu devam ettirmektedir.
    Sn.Kademe

Sanırım kısa ve orta vadede ilk çeyrek finansal sonuçları yön tayin edici olacak.Endeksteki toparlanmaya tam tepki veremedi.Inşallah Sn.Ceo nun belirttiği gibi geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre çok daha parlak bir bilanço ve kar rakamı gelir.

8. şirketi inceliyorum sağlam ve faaliyeti iyi görünüyor ayrıca kendilerini kanıtlama peşindeler borsada son derece dürüst görünüyorlar bu yıl için bedelsiz vereceklerini de düşünüyorum umarım iyi olur tek korkum borsa yeniden eski fiyatlarına geldi acaba tekrar düşer mi yada diger şirketlerin ilk çeyrek bilançoları muhtemelen kötü gelecek yükselenin ki iyi gelse dahi kötü gidişata uyması tepki vermemesi korkum.

Sayfa 31/96 İlkİlk ... 2129303132334181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •