Sayfa 100/1000 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 793 - 800 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Sadece gümüş içeren TEFAS fonu yok TGE'de var biraz gümüş içeren onun dışında her telden emtia ETF'i mevcut fonda
    TGE ilginçmiş inişli çıkışlı, riskli, t3 ama yabancı hisse senedi olması iyi faizler düşünce onlar da çıkabilir, bir miktar alıp bekleyeyim bakalım ne olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    borsa hesabım var hisse alıp satıyorum da oradan altın, dolar, euro almayı denedim olmuyor, fiyatları görünüyor ama al sat tuşları çıkmıyor galiba onlar için viop hesabı da açmak gerekiyor. gümüşü deneyim bakalım alınıyor mu sanmam ama.
    Bistte aşağıdaki kodlardan denediniz mi?
    GMSTRF Gümüş

https://tr.investing.com/etfs/non-financial-istanbul-20

USDTRF Dolar

https://tr.investing.com/etfs/abd-us...y-dolar-b-type
    GLDTRF Altın

https://tr.investing.com/etfs/istanbul-gold-etf

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    TGE ilginçmiş inişli çıkışlı, riskli, t3 ama yabancı hisse senedi olması iyi faizler düşünce onlar da çıkabilir, bir miktar alıp bekleyeyim bakalım ne olacak.
    TGE'de Altın, gümüş, değersiz metaller, Petrol, Doğalgaz gibi ürünlerin ETF'leri mevcut Her çeşit emtia var. Hisse senedi şeklinde düşünmeniz yanılgıya düşürebilir yurtdışı borsalar yükseldi neden fon yükselmiyor gibi düşünceler oluşmasın

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Memorex merhaba anladığım kadarı ile likit fondasınız. Ben de de var. Bu fon değiştirmelerde örneğin bir ay sonunda ne kadarlık bir fark oluyor? Ve fon değiştirmek için hangi veriyi baz alıyorsunuz? Bir örnekle açıklarsanız herkese faydalı olabilir.
    Ben ppf ile kvba fonu arasında git gel yapıyorum.Çünkü iki fon türü de ''valörsüz ve saat 16:00 a kadar'' pozisyon değiştirmeye imkan veriyor.Tahvil piyasasındaki faiz hareketlerine göre o gün ya ppf de kalıyorum ya da kvba fonuna giriyorum.Kısacası ''hiç risk almadan'' getirimi yükseltiyorum.Bu başlıktaki birçok arkadaş aynı hareketi yaparak getirisini artırıyor.Tahvil faizlerinin geldiği seviye bundan sonra ne kadar ekstra kazanç sağlar meçhul.Geçtiğimiz haftalarda tahvil faizleri ilk 13.70 seviyelerine gevşediğinde kvba fonunda idim ekstra getirilerini aldıktan sonra ppf ye geçtim ve faizlerde yükseliş başladı 16.30 seviyelerine kadar yükseldi ve tekrar kvba fonuna girerek 12.60 seviyelerine düşesiye kadar yine ekstra getirisinden faydalandım.Cuma günü kısa vadeli tahvil oranlarında hafifte olsa yükseliş olduğunu görünce kvba dan çıktım ppf ye geçtim.Banka mevduat faizlerinden daha iyi kazanç sağlanıyor ve valör yok.Her an pozisyon değiştirme özgürlüğü var.Senin gibi dövize girip çıkan birisi için avantajlı bir durum.
    Son düzenleme : memorex; 03-11-2019 saat: 15:27.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by fortuneteller Yazıyı Oku
    News arkadaşım teşekkürler.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by fortuneteller Yazıyı Oku
    Bunları denemedim benim denediklerim. USDTRY, GLDTRY, EURTRY kodlarıydı.
    Yarın deneyeyim bakalım olacak mı teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    TGE'de Altın, gümüş, değersiz metaller, Petrol, Doğalgaz gibi ürünlerin ETF'leri mevcut Her çeşit emtia var. Hisse senedi şeklinde düşünmeniz yanılgıya düşürebilir yurtdışı borsalar yükseldi neden fon yükselmiyor gibi düşünceler oluşmasın
    Anladım, içeriğinde yabancı hisse senedi yazınca tamamı öyle bir miktar da gümüş var sandım, emtia piyasasına yatırım yapıyoruz yani daha iyi, zaten yabancı teknoloji fonu almıştım geçenlerde bu da çeşit olsun. bizim piyasalarda neye yatıracağımızı şaşırdık artık, 8-10 çeşit fon oldu portföyde.

8.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Ben ppf ile kvba fonu arasında git gel yapıyorum.Çünkü iki fon türü de ''valörsüz ve saat 16:00 a kadar'' pozisyon değiştirmeye imkan veriyor.Tahvil piyasasındaki faiz hareketlerine göre o gün ya ppf de kalıyorum ya da kvba fonuna giriyorum.Kısacası ''hiç risk almadan'' getirimi yükseltiyorum.Bu başlıktaki birçok arkadaş aynı hareketi yaparak getirisini artırıyor.Tahvil faizlerinin geldiği seviye bundan sonra ne kadar ekstra kazanç sağlar meçhul.Geçtiğimiz haftalarda tahvil faizleri ilk 13.70 seviyelerine gevşediğinde kvba fonunda idim ekstra getirilerini aldıktan sonra ppf ye geçtim ve faizlerde yükseliş başladı 16.30 seviyelerine kadar yükseldi ve tekrar kvba fonuna girerek 12.60 seviyelerine düşesiye kadar yine ekstra getirisinden faydalandım.Cuma günü kısa vadeli tahvil oranlarında hafifte olsa yükseliş olduğunu görünce kvba dan çıktım ppf ye geçtim.Banka mevduat faizlerinden daha iyi kazanç sağlanıyor ve valör yok.Her an pozisyon değiştirme özgürlüğü var.Senin gibi dövize girip çıkan birisi için avantajlı bir durum.
    Zaman ayırıp ayrıntılı bir biçimde açıklamalar yaptığın için teşekkür ederim memorex. Bol kazançlar.

Sayfa 100/1000 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •