Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 801 - 808 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bunları denemedim benim denediklerim. USDTRY, GLDTRY, EURTRY kodlarıydı.
    Yarın deneyeyim bakalım olacak mı teşekkürler.
    Olacak
    Yalnız bunlar direkt işlem değil. Finansbank'ın bistte işlem gören fonları

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Her bir fonun mk'sını tutarıyla orantılı olacak şekilde yansıtmaya yarıyor
    Yani toplam fon portföyünü tek bir mevduat hesabında değerlendirsek, fonlar ile aynı getiriyi sağlayacak faiz oranı ne olmalı sorusunun cevabı.

Örneğin portföyünde aşağıdaki X ve Y fonları olan biri için hesaplama yaparsak:
    1)1,000 tl tutarlı mk'sı 100 olan X fonu
    2)100,000 tl tutarlı mk'sı 10 olan Y fonu
    Burada fonun genel mk'sı 100+10/2 = 55 diyemeyiz. Her bir fonun tutarını da dikkate alıp öyle hesaplama yapmalıyız

Yani: 1000*100 + 100000*10 / 1000+100000 = 10,89 toplam fon portföyünün mk'sı oluyor

üstat.eline sağlık bu programda kendi portfyümüzde olan fonları ekleme yapabilme imkanı var mı.örneğin htt veya dzt eklemek için ne yapmalı.otomatik olarak son fiyatı çekmesi için yeni eklediğimz fonlarda nasıl işlem yapmalıyız

3.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    üstat.eline sağlık bu programda kendi portfyümüzde olan fonları ekleme yapabilme imkanı var mı.örneğin htt veya dzt eklemek için ne yapmalı.otomatik olarak son fiyatı çekmesi için yeni eklediğimz fonlarda nasıl işlem yapmalıyız
    Excelde fon kodunun üstüne basın formüldeki tefas fon kodunu değiştirin.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Excelde fon kodunun üstüne basın formüldeki tefas fon kodunu değiştirin.
    Bunu ben de merak ediyordum.
    Teşekkürler News.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5. Altın fonu, gümüş fonu falan bence gereksiz.
    1-TEFAS fonu olan altın fonlarında alım satım esnekliği yok.Körlemesine al sat olacak, birçok fırsat kaçar.
    TEFAS'ta gümüş ağırlıklı fon yok zaten.
    2-Altın ve Gümüş borsa fonlarında da satışta para hesabınıza geç girecek.Ayrıca getiriden %10 stopaj kesilecek.
    3-Altın ve gümüş yatırımı yapmak isteyenlerin yapacağı iş basit TFX Target hesabı açacaklar.5 gün 24 saat çok küçük makaslarla alım satımlarını anında yapacaklar.
    %10 stopajda ödemeyecekler.

6. Üstadım formüldeki tefaş kodunu değiştirtiğim ve bu şekilde kaydettiğim halde tıkladıgımda yine eski kayıtlı fon bilgileri çıkıyor.galiba beceremedim

7.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Üstadım formüldeki tefaş kodunu değiştirtiğim ve bu şekilde kaydettiğim halde tıkladıgımda yine eski kayıtlı fon bilgileri çıkıyor.galiba beceremedim
    Kod'u ters tıklayıp, köprü düzenle diyip, çıkan ekrandaki iki ayrı yere yeni fonun kodunu yazın.

8.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Üstadım formüldeki tefaş kodunu değiştirtiğim ve bu şekilde kaydettiğim halde tıkladıgımda yine eski kayıtlı fon bilgileri çıkıyor.galiba beceremedim
    İlginç, Ben B sütunundaki fon kodunu değiştirip yeşil OK'a tıkladığımda yeni yazdığım fonun fiyatları geliyor. Makroları çalıştırmaya izin vermeniz lazım yalnız (google arama...)

Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •