Sayfa 21/1000 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 161 - 168 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Altin ve/veya hisse veya kira sertifika.simdilik goruntu bu yonde

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Faiz düşüşü gyolara yarayacak onları içeren fonlar veya kira fonları prim yapabilir.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Faiz düşüşü gyolara yarayacak onları içeren fonlar veya kira fonları prim yapabilir.
    Ayıptır söylemesi EKGYO'ya bakıyorum arada.
    Çok bir çekici geliyor.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Borsalar yapısı gereği boğa olmalıdır , yani hisseler devamlı zirve tazelemelidir.

Düzeltme yapıp yapıp yeni zirvelere koşmalıdır.

Yerin dibine girmiş hisselerle portföy oluşturan fonları ben direk eliyorum.

Geriye zaten 1 yada 2 fon kalıyor , onlarında performansı ortada

C5-Mobile cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Perakende ve otomotiv sektörünü de ilave edebiliriz.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    -Doların önü açılırsa domates tohumunu bile dolarla alan bir ekonomide enflasyon yeniden zıplarmı?Zıplarsa yeniden başa sarmazmıyız?
    O sebeple dolar baskılanmak zorunda değilmi?
    -Niçin gram altın değilde altın fonu?%10 stopaj avantajı olan gram altın daha avantajlı değilmi.
    Makas çok diyeceklere 50 kuruş makasla alıp satmak mümkün bilgisini vereyim.
    Kafama takılan sorular bunlar oldu.
    Hisse fon yerine hisse, altın fon yerine gram altın alırım demek çok farklı bir şey. Sonuçta konumuz fonlar üstadım. Dolar hareketinin enflasyon üzerindeki etkisi gecikmeli oluyor, o arada biz paramızı cebimize koymamız lazım. Bu yazdıklarımın kısa vadeli stratejiler olduğunu bilhassa hatırlatmak isterim. Maksadımız, ekonomik & jeopolitik vs. gelişmelerin yarattığı volatiliteden maksimum ölçüde faydalanmak olmalıdır. HTT almış olmamız onunla nikah kıyacağız anlamına gelmemeli.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Perakende ve otomotiv sektörünü de ilave edebiliriz.
    faiz düşüşünün elbette piyasaya etkisi olacak.Ama bizler hangi fonlara yöneleceğiz.Ppf ve borçlanma araçları fonları gözden düştü düşmeye devam edecek.Faiz düşüşünün fonları etkileyeceğini hesap ettik ama işyat gibi bir hisseyide gözden kaçırdık.Tahvi içeren fonlar ile işyat karşılaştırıldığında işyat %100 fark atmıştır.Sebebi yoğun devlet tahvili içermesi.Benim pörtföy fil okt tzt yfv fonlarından farklı zamanlarda %25 üzeri mevduat getirisiyle faydalandı.En son gpg maceram oldu eral beyin hafta sonu mevduat getirisi soruma verdiği gpg size göre değil satmanızı tavsiye ediyorum cevabı ile gpg maceramda %25 mevduat üzeri getiri ile sonlandı.Şuan tcd hariç hiç bir fon getiri olarak cazip gelmiyor.Son altı aylık performansına şapka çıkarılır ama ekim ayı pörtföyünde buluna hisselerde piyasa beklentisinin üzerinde bilançolar açıklıyorlar.Eggübre bagfaş erbos trakyacam ttraktör bilançoları piyasa beklentisi üzerinde sırada aghol alarko durdo karel gibi pörtföyde ağırlığı yüksek olan şirketler var.Endekskte oluşabilecek %5-10 arası yükselişte bile pörtföyün daha fazla getiri elde edebileceğini düşünenlerdenim.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Webster Ustad;
    İrak ile ilgili olumlu/olumsuz; bizi etkileyecek/etkilemeyecek hangi gelişmeleri bekliyorsunuz?
    Saygılar.
    Ustadim suriye olayi bize ne getirip ne goturdu? 😃😃

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Gördüğünüz gibi detaylı analize; bu kadar fon içerisinden hangisini seçeceğim diye kafayı yemeye gerek yok sayın dostlarım. Demek ki ne yapıyormuşuz; sadece ve sadece Tahvil grafiğine bakarak fon portföyünde Hisse Fon, Karma Fon ve Değişken fon gibi öngörülemez fonları nispi miktarda tutup Tahvil ve Altın fonlar arasında arbitraj yapıp parayı götürüyormuşuz. Yaw ne kaddaren basitmiş bu fon olayı. Gördüğünüz gibi palanın eli cıscıbıldak ortaya çıktı.
    Kamil ustadim
    Elinize saglik
    Laf atanlara takilmayin
    Bizim millet yapilan eksik yanlis hatali dahi olsa ki yaptiginiz mukemmel bir calisma
    Eline saglik demeyi bilmez

Burda sayende para kazandim diyen bazi kisiler bazen kalkip hadsizce konustu bu gozler bunu bile gordu

O yuzden caninizi sikmayin elestirenlere cvp dahi vermeyiniz...super olmus...

Sayfa 21/1000 İlkİlk ... 1119202122233171121521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •