Sayfa 251/1000 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Sizinde katkınızı bekleriz o zaman
    Öneriler varsa alabilirim aklıma gelmeyen çok şey var.
    Tabi
    Aklımda olan bazı şeyler:
    -Grafik özelliği => Birden fazla fonu seçip aynı grafik üzerinde gösterebilme
    -Fon dışı diğer enstrümanlarla da kıyaslayabilme => Mevduat, Doviz, BIST, Altın vs.
    -Getirileri isteğe bağlı olarak net veya mk olarak gösterebilme
    -Mustafa hocam'ın daha önce paylaştığı https://www.fonbul.com/FonBulPlus/Ya...ing/Metodoloji adresindeki dökümandaki parametreleri hesaplayıp gösterebilme(standart sapma vs.)
    -Portföy takibi

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar iş yatırım sayfasından takip ettiğimiz 2, 5 ve 10 yıllık tahvillerin faiz oranlarındaki değişim en son 14.00 bitiyor biliyorum ama sanki o saati geçiyor gibi geldi bana yanlış mı biliyorum acaba
    Öncelikle sahip olduğunuz fonun portföy dağılım raporundan hangi bono ve tahvilleri içerdiğini öğrenecek ve fonun getirisi üzerinde bir tahmin yapabilmeniz için bunların bir önceki güne göre nasıl bir değişim gösterdiğine bakacaksınız. Sadece 2,5 ve 10 yıllıkları izlemek fon getirisi üzerinde tahmin yapmak için yeterli olmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Yuji hocam eline sağlık .çok faydalı paylaşım.tabloyu genişletme satır ve sütun ekleme imkanı varmı varsa nasıl yapılıyor.satır eklediğm zaman eklenen satırda veya süütunda tefaştan veri çekmiyor.
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim aradığım tam olarak buydu. Bir de buradaki fonları nasıl değiştireceğimi belirtirseniz mükemmel olacak.

Tabi eklenebilir
    Kendimizin girmesi gereken kolonlar şunlar: B, C, E, G
    Diğer kolonlardaki veriler otomatik hesaplanır

Yeni satır ekleyince O kolonundaki formülü kontrol edersiniz yanlış mı diye
    P ve Q kolonlarındaki formülü de yeni eklediğiniz satırı da içerecek şekilde değiştirmek lazım

B kolonundaki değere tıklayınca TEFAS sayfasına gitme konusu var bir de(verileri çekmede sorun olmaz bu, sadece tıklayınca doğru fona gitsin diye), Onun için de NewsTr hocamın dediğini yapmak lazım

4.  Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    Öncelikle sahip olduğunuz fonun portföy dağılım raporundan hangi bono ve tahvilleri içerdiğini öğrenecek ve fonun getirisi üzerinde bir tahmin yapabilmeniz için bunların bir önceki güne göre nasıl bir değişim gösterdiğine bakacaksınız. Sadece 2,5 ve 10 yıllıkları izlemek fon getirisi üzerinde tahmin yapmak için yeterli olmayabilir.
    Dadaloğlu uyarın için teşekkür ederim. Uyguladığım yöntem şu; fonların gün içinde işlem gördüğü değerleri ve de 2, 5 ve 10 yıllık tahvillerin oranlarını alıyor excel çalışma sayfasına not ediyorum. Fonların özellikle düştüğü günlerdeki tahvil oranlarındaki hareketleri inceliyorum ve bir fikir sahibi olmaya çalışıyorum. örneğin Orta vadeli bir fon içeriğinde miktara göre kısa, orta ve uzun vadeli fonlar bulunabiliyor tabi fiyatta etkili olan en ağırlıklı fon miktarı oluyor. Günlük değişimlerini de günlük olarak izliyorum. Bilmiyorum daha başka bir yol denenebilinir mi? Bol kazançlar

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Sağol News. Dün saat 14.00 civarı oranları not ettim. Daha sonra akşam üzeri şöyle bir tekrar bakayım dedim. Sanırım 5 yıllıkta bir değişim gördüm. Onun için yazdım.
    Dadaloglunun dediği gibi 14 sonrası veri bulursun başka yerden ama etkilemez cuma günü için.

6. üstatlar bu gün için kvb, ppf veya kira sertifikası hangisi mantıklı görünüyor?

Ben excel de fonun bugunku fiyatini yaziyorum.
    O bana dunku deger ile olan farkindan Banka MK yi verecek hesaplamayi yapiyor.
    Ayrica bir onceki gun ile olan farkindan da guncel kazanc hesabi ve toplam kazancimi excel ile takip ediyorum.

Ben o ornek excel dosyada fon ismini ve linkini degistirdim ama guncel fiyati degistiremedim, nerede guncelle vb yapmamiz gerekiyor

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Tabi eklenebilir
    Kendimizin girmesi gereken kolonlar şunlar: B, C, E, G
    Diğer kolonlardaki veriler otomatik hesaplanır

Yeni satır ekleyince O kolonundaki formülü kontrol edersiniz yanlış mı diye
    P ve Q kolonlarındaki formülü de yeni eklediğiniz satırı da içerecek şekilde değiştirmek lazım

B kolonundaki değere tıklayınca TEFAS sayfasına gitme konusu var bir de(verileri çekmede sorun olmaz bu, sadece tıklayınca doğru fona gitsin diye), Onun için de NewsTr hocamın dediğini yapmak lazım
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

gunluk getiri icin ppf den baska bir secenegininiz varmi
    digerleri T+2 valorlu olur bu saat ten sonra zaten

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstatlar bu gün için kvb, ppf veya kira sertifikası hangisi mantıklı görünüyor?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 251/1000 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •