Sayfa 260/1000 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    EIB dün beklentimden düşük geldi büyük bir ihtimalle hisse içeriği değişti. Eğer hala GOZDE varsa portföyünde Pazartesi eksi gelebilir.
    Eksi gelmiş fiyat 0.056595 değer kaybı -%0.0389.

2. Tam da ACC'ye niyetlenmişken fon aldı başını gitti. Son 2 günde harika iş çıkardılar. Endeks yükseldiğinde yükselmez deyip yerden yere vuran üstadlar vardı, hepsinin sesini kesti.

3.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    ysu 0,019567
    Teşekkürler sayın Sulo

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Eksi gelmiş fiyat 0.056595 değer kaybı -%0.0389.
    EIB'yi ben de bir süre takip listemde tutmuştum. Sonra TCD & OBP & GPG yeter diyerek çıkarmıştım. Esasen buradaki amacım aynı kurumun fonlarını çok fazla listeye almamaktı. EID varken yanına EIB eklemek -kurum bazında- portföy yapısına aykırı gibi gelmişti o dönem. Halâ da aynı görüşteyim.

5. Teşekkürler, benzer düşüncedeyim 105bin kafamdaki seviye idi bist için 100 bin civarına çekilirse hisseli fonlara girmek için kendime alan yarattım biraz, açıkçası gpg şeffaflık açısından çok ideal ama getirileri son dönemde çok düştü yıllıkta hala 1 veya 2. olsa da çıkmak bana daha cazip geldi şimdilik ist ve pff ile yola küçük getiriler devam edeceğim borsadaki bahar bakalım ne kadar daha sürecek buralardan hisse fonları ve devlet tahvili ağırlığı yüksek olanlar bana fazlasıyla riskli geliyor
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aslında aylık %2.6 değer kazancıyla hedefini tutturmuş fakat diğer değişkenlerle karşılaştırınca aylık performansını, 20'den fazla fon daha iyi performans sergilemiş ki bunların çoğuda hisse içeriyor. O zaman BİST düşer beklentiniz gerçekleşirse daha fazla hisse içeren diğer değişkenler veya hisse yoğun fonlar arasından bir seçim yapmanız daha iyi getiri elde etmenizi sağlayabilir
    SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Strateji yaptık zaten:
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yarın ralli olursa fonları azaltıp paramı cebime alırım.
    Coşkuda satmak gerek.
    TCD'den çıkarım ACC kalır sepette.
    Sonra bakarız.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    EIB'yi ben de bir süre takip listemde tutmuştum. Sonra TCD & OBP & GPG yeter diyerek çıkarmıştım. Esasen buradaki amacım aynı kurumun fonlarını çok fazla listeye almamaktı. EID varken yanına EIB eklemek -kurum bazında- portföy yapısına aykırı gibi gelmişti o dönem. Halâ da aynı görüşteyim.
    Bende GL1'i sattıktan sonra ekledim. Hisse portföyü az olduğu için endeks daha da giderse nasiplenelim biraz düşersede fazla üzmesin diye. Fon sattıktan sonra tekrar fon seçip alması zorlu bir süreç biliyorsunuz Yeni baştan şekil vermeye çalışıyorum portföye bakalım neler yapacağım çok merak ediyorum

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bende GL1'i sattıktan sonra ekledim. Hisse portföyü az olduğu için endeks daha da giderse nasiplenelim biraz düşersede fazla üzmesin diye. Fon sattıktan sonra tekrar fon seçip alması zorlu bir süreç biliyorsunuz. Yeni baştan şekil vermeye çalışıyorum portföye bakalım neler yapacağım çok merak ediyorum
    Evet haklısınız üstadım. Esasen biz endeksin teknik davranışlarını hisse yoğun fonları portföyde al & sat yaparak izlemedeyiz ancak T+2 valör nedeniyle yeterince dinamik değişimler yapamamaktayız. Mesela endeksin dirençle karşılaştığı bu gibi belirsiz dönemlerde portföydeki EID'i satıp TCD, YID, YOD gibi T+1 valörlü fonları elde tutmak gibi bir strateji sanki biraz daha mantıklı geliyor bana da.

Geçenlerde sayın hayrani üstadım şu son çıkışta hangi fonun getirisinin ne kadar olduğu ile ilgili paylaşımlar yapmıştı. Keşke ara ara yapılsa ve paylaşılsa bu tür karşılaştırmalar.

Sayfa 260/1000 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •