Sayfa 261/1000 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Düzeltmelerde ACC yükselişlerde de diğer EID, MAC, TKF gibi fonlar güzel bir kombinasyon olabilir mi acaba üstadım?
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Aynen böyle düşünüyorum üstadım. Harikasınız.
    HTT & TUA arbitrajının bir benzeri hisse yoğun fonlar tarafında nasıl yapılabilir konusunda araştırma içerisindeyim. ACC benzeri bir fon daha olsa güzel trade yapabilmek mümkün gibi duruyor.
    Mesela ilk düşündüğüm böyle bir şeydi, ancak ben EID sattım ve oradan gelecek parayla ancak 3 gün sonra fon alabileceğim. Haliyle yeterince dinamik değil bu tür bir strateji.

2. Portföyde -en az- % 25 oranında valörsüz fon tutmak en mantıklı çözüm gibi geliyor. 105 bin gibi dirençlere gelindiğinde hisse yoğun T+2 valörlü fonları sattığımız gün valörsüz fonları da satıp yukarıda bahsettiğimiz (TCD, YID, YOD, EIB) T+1 valörlü fonlara geçmek, hisse yoğun fonlardan dönen parayla tekrar valörsüz fon almak.

Son kararım bu şekilde.

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Tabi eklenebilir
    Kendimizin girmesi gereken kolonlar şunlar: B, C, E, G
    Diğer kolonlardaki veriler otomatik hesaplanır

Yeni satır ekleyince O kolonundaki formülü kontrol edersiniz yanlış mı diye
    P ve Q kolonlarındaki formülü de yeni eklediğiniz satırı da içerecek şekilde değiştirmek lazım

B kolonundaki değere tıklayınca TEFAS sayfasına gitme konusu var bir de(verileri çekmede sorun olmaz bu, sadece tıklayınca doğru fona gitsin diye), Onun için de NewsTr hocamın dediğini yapmak lazım
    Sn.Yuji vermiş olduğunuz emeklerin hakkı ödenmez.Sizlerden çok şey öğreniyoruz.
    Yaş ileri vede teknoloji özürlü olunca beceremedim.
    tablonuzda fon kodunu köprü düzenle ile değiştiriyorum ama kodu tıkladığımda yeni fonu değil sizin kaydettiğiniz fonu açıyor.Benim yazdığım fonu açması için ne yapmam gerekir.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Evet haklısınız üstadım. Esasen biz endeksin teknik davranışlarını hisse yoğun fonları portföyde al & sat yaparak izlemedeyiz ancak T+2 valör nedeniyle yeterince dinamik değişimler yapamamaktayız. Mesela endeksin dirençle karşılaştığı bu gibi belirsiz dönemlerde portföydeki EID'i satıp TCD, YID, YOD gibi T+1 valörlü fonları elde tutmak gibi bir strateji sanki biraz daha mantıklı geliyor bana da.

Geçenlerde sayın hayrani üstadım şu son çıkışta hangi fonun getirisinin ne kadar olduğu ile ilgili paylaşımlar yapmıştı. Keşke ara ara yapılsa ve paylaşılsa bu tür karşılaştırmalar.
    Hangi fonları merak ediyorsunuz kontrol edelim

Mesela ilk düşündüğüm böyle bir şeydi, ancak ben EID sattım ve oradan gelecek parayla ancak 3 gün sonra fon alabileceğim. Haliyle yeterince dinamik değil bu tür bir strateji.
    ACC'nin portföyüde değerlendi üstadım o yüzden ilk düşünülen strateji pek işe yarar mı soru işareti oluştuyor kafada. Ayrıca fonun dinamik bir yapısıda var geçmişte yaptığını gelecekte yapmama ihtimali çok yüksek.
    Fon geçişlerini kısa sürede tamamlamak içinde sizin yaptığınız dağılıma %5-10 valörsüz fon ekleyerek çözülebilir aslında valörlü fon satışı verilir satıştan gelecek para beklenmeden valörsüz fon satılarak geçiş hemen tamamlanır. Satıştan gelen parada tekrar valörsüz fona yatırılır

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Portföyde -en az- % 25 oranında valörsüz fon tutmak en mantıklı çözüm gibi geliyor. 105 bin gibi dirençlere gelindiğinde hisse yoğun T+2 valörlü fonları sattığımız gün valörsüz fonları da satıp yukarıda bahsettiğimiz (TCD, YID, YOD, EIB) T+1 valörlü fonlara geçmek, hisse yoğun fonlardan dönen parayla tekrar valörsüz fon almak.

Son kararım bu şekilde.
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hangi fonları merak ediyorsunuz kontrol edelim

ACC'nin portföyüde değerlendi üstadım o yüzden ilk düşünülen strateji pek işe yarar mı soru işareti oluştuyor kafada. Ayrıca fonun dinamik bir yapısıda var geçmişte yaptığını gelecekte yapmama ihtimali çok yüksek.
    Fon geçişlerini kısa sürede tamamlamak içinde sizin yaptığınız dağılıma %5-10 valörsüz fon ekleyerek çözülebilir aslında valörlü fon satışı verilir satıştan gelecek para beklenmeden valörsüz fon satılarak geçiş hemen tamamlanır. Satıştan gelen parada tekrar valörsüz fona yatırılır
    Aynı çözümü düşünmüşüz Benim portföyde mutlaka bulunduğu için valörsüz fon sorun olmuyor geçişler. Çalıştığım kurumda avantajlı olduğu için geçiş hemen tamamlanıyor fakat düşünme kısmı uzun sürüyor bende

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aynı çözümü düşünmüşüz Benim portföyde mutlaka bulunduğu için valörsüz fon sorun olmuyor geçişler. Çalıştığım kurumda avantajlı olduğu için geçiş hemen tamamlanıyor bende fakat düşünme kısmı uzun sürüyor bende
    Üstadım, sonuçta bir strateji üzerinde gittiğimiz için çok fazla düşünmemek lazım. Şahsen bu konuda Webster dostumu hayranlıkla izlemekteyim. Tamam bana göre yaptıkları çok agresif ama düşüncesini yeri zamanı geldiğinde uyguluyor. Ben bu konuda biraz daha sizin gibiyim. Temkin'in temkini gibi bir şey bizimkisi.

7.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Sn.Yuji vermiş olduğunuz emeklerin hakkı ödenmez.Sizlerden çok şey öğreniyoruz.
    Yaş ileri vede teknoloji özürlü olunca beceremedim.
    tablonuzda fon kodunu köprü düzenle ile değiştiriyorum ama kodu tıkladığımda yeni fonu değil sizin kaydettiğiniz fonu açıyor.Benim yazdığım fonu açması için ne yapmam gerekir.
    Köprü düzenle deyince açılan pencerede Adress alanında tefas linki vardır
    oradaki fon kodunu sizin istediğiniz fonun kodu ile değiştirmek yeterli olması lazım linke tıklayınca tefaş sayfasını açması için

Fonun güncel fiyatını getirmesi için ise B kolonundaki fon kodunun doğru olması yeterli

EK: Şimdi aklıma geldi, makrolara izin ver gibi bir mesaj çıkıyor olması lazım ona da ok demek lazım. Belki ondandır

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Üstadım, sonuçta bir strateji üzerinde gittiğimiz için çok fazla düşünmemek lazım. Şahsen bu konuda Webster dostumu hayranlıkla izlemekteyim. Tamam bana göre yaptıkları çok agresif ama düşüncesini yeri zamanı geldiğinde uyguluyor. Ben bu konuda biraz daha sizin gibiyim. Temkin'in temkini gibi bir şey bizimkisi.
    Strateji yeni yeni şekilleniyor üstadım Webster dostumuz kısa zamanda güzel hareketler yakaladı burdaki birçok kimsenin hele de fon alırken o şekilde agresif hareketler yapacağını düşünmüyorum

Sayfa 261/1000 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •