Sayfa 268/1000 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Standart unlu firmasinda degisken fon almistim zamaninda aynes tahvil odemesini yapamayinca yuzde bes zarar olmus bizlerde satip elde ettigimiz getiri yaklasik ppf deki gibi oldugunu kabul etmistim. Sonra para filan gelmedi bize...........

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ödenemeyen bonoların olduğu dönemde fonda olanlara fondan çıksalar bile daha sonra ödeme yapılırsa paylarına düşen arkadan gönderiliyor gibi bir şey okumuştum,
    Ne derece doğru bunu da araştırmak lazım.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. Faizlerdeki düşüş ile endeks yükselişi arasında doğrudan bir bağlantı olsa da ivmeleri farklıdır. Haliyle Tahvil fonların getirisi, hem endeksten hem de endeksle birebir bağıntılı hareket eden Banka Yoğun fonların getirisinden her zaman önde olmuştur. Çünkü tahvil fonlar tek bir karşılaştırma ölçütüne göre (FAİZ) hareket eder; endeks rakamı ise faizin yanısıra bir çok değişkene bağlıdır. Gelinen noktada faizlerin bir süre daha aynı düzeyde kalacağı yönünde genel bir konsensüs olduğunu görmekteyim; bunun aynı zamanda endeks için de bir direnç bölgesi yarattığını söylemek mümkündür. Yani en azından faiz tarafından eskisi gibi desteklenen bir ortam olmayacak kısa vadede.

risk almak getiri için birinci yol, ikinicisi de önögörüde bulunmak.
    Harika bir tespit. Sayın atmega48pa üstadıma teşekkürler. Yalnız imla konusu fecaat !.

3.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Shangilcim
    Şimdi eurobond zamani değil
    Özel sektör olanlarında da alım limiti ortalama 250K usd
    aydincim dolarlari ne yapalim!
    cope mi atsam acaba

4. Elimdeki fonların % 60 kadarı TPF, OKT ve KRC, şimdi yazılanları okuyunca özel sektör ve finansman bonosu içerenlerin riskli olduğunu bir kez daha hatırlamış oldum da riske değer mi diye düşünüyorum, satsam ne alayım onu da bilmiyorum, hisse ve değişkenler için de buralar riskli yerler.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Elimdeki fonların % 60 kadarı TPF, OKT ve KRC, şimdi yazılanları okuyunca özel sektör ve finansman bonosu içerenlerin riskli olduğunu bir kez daha hatırlamış oldum da riske değer mi diye düşünüyorum, satsam ne alayım onu da bilmiyorum, hisse ve değişkenler için de buralar riskli yerler.
    Mrb.
    Olabildiğine çeşitlendirirdim ben olsam.
    Grafiğinde kırılma olanları sallardım.
    Bir de valörü 0 olan KVBF'lere yönelirdim.
    OKP neredeyse OKT'yi geçti.
    YTD.
    Not: Webster üstadı daha çok arayacağız. Gerçi emmi de kılla gitar çalacak kadar yeteneklidir.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    aydincim dolarlari ne yapalim!
    cope mi atsam acaba
    Dolar çöpe atılmaz Shangil.
    Eurobond için CDS'lerin çok yükselmesi lazım ki alasın.
    Alacaksan İşbank'ınkilere bak.
    Getirisi daha yüksek oluyor.
    Devlet kadar da iyidir.
    YTD.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Vade sonuna kadar tutulursa dolar faizi alınır
    Hazine'nin kağıtları hariç digerleri likit değil
    Cds vadesine çok olan kağıtları etkiliyor hazinenin 2040 vadelisinde iyi trade edilebilir
    Ben olsam pazartesi hemen eurobond almazdim şangil

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Biz kopyalamaz alıntı yaparız:

Sayfa 268/1000 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •