Sayfa 305/1000 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405805 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Akbank’ın da vardı sanırım Teknoloji Fonu, yanlış hatırlamıyorsam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yabancı olması lazım onun.

2.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Yabancı olması lazım onun.
    Evet yabancıydı hatırladım.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Hele de Perşembe günü sattığım EID. Ben sattım ralli yaptı neredeyse. Dün 2.24, bugün 1.1 getirisi var. Gitti paracıklar.
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Demekki yanlış yaptığımız bir şeyler var
    Yanlış olan stratejimizdi, onu da zamanla düzelteceğiz üstadım. T+2 valörlü hisse yoğun fonları kendi arasında arbitraj yapmanın yöntemini öğretti bu bize. Sonuçta; Her hata bir ders ne hata biter ne ders.

* Dipnot olarak belirtmekte fayda görmekteyim. Özelden gelen yoğun mesajlardan anladığım kadarıyla fon piyasasına yeni adım atmış olan dostlarımız var. İçeriğinde % 50 ve üzeri hisse taşıyan bütün fonlar son dönemde gayet iyi getiri sağladılar. 103 binden 94 bin seviyelerine gerilediğimiz dönemde de aynı fonlardan bazıları ciddi zararlar yazdılar. Demem o ki, son dönem getirilere bakarak bu işin hep böyle gideceğini varsaymak yanlış sonuçlar doğurabilir. Başkalarından alacağınız tavsiyeye değil de kendi risk algınıza göre hareket etmeniz herkes için daha hayırlıdır. Eski arkadaşlar beni tanır, ben haddinden fazla temkinliyimdir bu hususta, bunu özellikle hatırlatmak istiyorum dostlarım. Siz üzülürseniz ben kahrolurum böyle de bir yapım var.

4.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Akbank’ın da vardı sanırım Teknoloji Fonu, yanlış hatırlamıyorsam.

var ama o fon, t3 valörlü ak bank yeni teknolojiler yabancı hisse senedi fonu. yapıkredinin de o türden bir fonu var. bistte teknoloji sektörüne yatırım yapan, sadece iş bankasının fonu.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Yanlış olan stratejimizdi, onu da zamanla düzelteceğiz üstadım. T+2 valörlü hisse yoğun fonları kendi arasında arbitraj yapmanın yöntemini öğretti bu bize. Sonuçta; Her hata bir ders ne hata biter ne ders.

* Dipnot olarak belirtmekte fayda görmekteyim. Özelden gelen yoğun mesajlardan anladığım kadarıyla fon piyasasına yeni adım atmış olan dostlarımız var. İçeriğinde % 50 ve üzeri hisse taşıyan bütün fonlar son dönemde gayet iyi getiri sağladılar. 103 binden 94 bin seviyelerine gerilediğimiz dönemde de aynı fonlardan bazıları ciddi zararlar yazdılar. Demem o ki, son dönem getirilere bakarak bu işin hep böyle gideceğini varsaymak yanlış sonuçlar doğurabilir. Başkalarından alacağınız tavsiyeye değil de kendi risk algınıza göre hareket etmeniz herkes için daha hayırlıdır. Eski arkadaşlar beni tanır, ben haddinden fazla temkinliyimdir bu hususta, bunu özellikle hatırlatmak istiyorum dostlarım. Siz üzülürseniz ben kahrolurum böyle de bir yapım var.
    üstadım, sizin perşembe günü yaptığınızı ben cuma günü yaptım. elimdeki tcd'yi nasıl olsa kârdayım, belki borsa düşer diyerek sattım ve şu an nikini hatırlayamadığım bir üstadım haklı olarak tcd endekse göre hareket etmiyordu diyerek hatamı söyledi. dün de bu sayfada hisse fonları azalttıklarını ya da çıktıklarını yazanlar olmuştu. ben malûmunuz olduğu üzere grafik mrafik okuyamadığımdan youtube üzerinde aklı başında analiz yapan birkaç kişiyi takip ederim. burada söyklenen şuydu: borsa yılbaşından bu yana birkaç defa deneyip kıramadığı 106,600 seviyesini bu kez kırabilir, şayet bu seviye kırılırsa yeni pozisyon açılabilir. çünkü buranın kırılmasıyla birlikte yeni kanal açılıp buranın da hedefi 2 dolar, yani 114 115 bin seviyeleridir. ben hatamı yüksekten de olsa alım yaparak pazartesi günü telafi ettim. demek istediğim şu: zaten aldığımız fonlar endeks fonu değil, bizler hem endeks fonu almışız gibi hareket ediyoruz. hem de analistlerin yeni pozisyon açılabilir dedikleri yerde "endeks dirence geldi deyip satış yapıyoruz. ben şimdi ille de 115 olacak demiyorum ama hisse alır satar gibi fon alıp satmaya çalışıyor, bu arada oluşacak zaman kaybından dolayı da ciddi şekilde sarsılıyoruz. şimdi cuma günü tcd satıp pazartesi günü yüzde üç yukarıdan almanınne alemi vardı diyorum kendime. yaptığım bu işin en hafif şekilde tabiri sersemliktir, aptallıktır, enayiliğime doymayayım desem yeridir. sanki satınca çok daha süper getiren bir yer var da oraya yatıracağım paramı. bu gün yüzbin lirayı ppf'ye koysam bir yıl sonra 110 bin lira olur. kaldı ki paramın yüzde 50'sini de geçmiyorum. bu şartlar altında da böyle sersemlik yapıyorum. işte bu yüzden iyi fonlarda uzun vadeli yatırımcı moduna geçmek gerekiyor diyorum kendime.
    sizin de belirttiğiniz gibi hatalardan ders alırsak bu günkü kayıplarımız, yarın çok daha güzel kazançlar elde etmemizin yolunu açar, bol kazançlar dileğiyle

6. Gubrf devre kesti bakalım ne kadar etkileyecek fonu.

7.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Gubrf devre kesti bakalım ne kadar etkileyecek fonu.

Akşam yazdığım gibi bir piyasa var, bist yukarı gitmek istiyor kar satışları kesiyor arada.

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Akşam yazdığım gibi bir piyasa var, bist yukarı gitmek istiyor kar satışları kesiyor arada.
    Allah Allah Alkim de devre kesti, bizim fon mu çıkıyor acaba bunlardan. Önce Gubrf, şimdi Alkim, ilginç bir gün oluyor.

Sayfa 305/1000 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •