Sayfa 351/1000 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by kairos07 Yazıyı Oku
    Cevap veren herkese teşekkür ederim. Benim aklımda kalan eylul sonu gibi faizlerin gerçek manada indigiydi. Şundan hatırlıyorum. Benim üç kuruş param da enpara daydı sonra mevduat oranları hızla düştü. Sanki çok zaman gecmedi gibi geldi. Daha ogrenicez.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Önemli olan faiz düşüşü için yer var mı yok mu?
    Bana çok da kalmadı gibi geliyor.
    Belki 200 baz puan olabilir, ama bu da çok riskli.
    Bono ve tahvil içeren fonlardan uzak duruyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Davşan çıkabilü.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Altında 274 üzeri kapanışları görmemiz trend işareti olacaktır. Yatırım tavsiyesi değildir. Yaramaz davşan çıkabilü.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Özellikle hisse yoğun fonlara yatırım yapan arkadaşların bazı fonların borsa düşüşlerinde daha çok düştüğü, yükselişlerde ise daha az yükseldiği gibi değerlendirmelerini okuyoruz. Borsanın 2019 yılının endeks grafiğine şöyle bir baktım. Sizlerin değerlendirme yapması ve faydası olur düşüncesi ile bilgi amaçlı bazı rakamlar vermek istiyorum. Grafiğin 2019 yılının Nisan ayından itibaren aldım. Fazla geriye gitmedim. Şimdi endeks:

17 nisan 2019 - 22 mayıs 2019 tarihleri arasında 98.275 den 83.448 e gerilemiş
    29 temmuz 2019 - 19 ağustos 2019 tarihleri arasında 103.310 den 95.058 e gerilemiş
    27 eylül 2019 - 14 ekim 2019 tarihleri arasında da 105.129 dan 93799 a düşmüş.

Bu tarihler arasında eğer varsa; fonları yönetenler en az zararla yönetebildilerse tebrik etmek gerekir. Hele bir de kar ettiren varsa gerçekten takdire şayan bir durumdur. Peki fon yöneticileri bizi zarardan koruyomuyorsa ne yapacağız? İşte o zaman fonu al bekle yat yerine endeksi çok sıkı şekilde takip ederek gerektiği yerlerde fonlara giriş ve çıkış yapmak en doğru hareket olacaktır. Ancak bu tür stratejiler de yanılgıların olacağı da unutulmamalıdır. Ama zararı minimize etmek imkanı vardır. Her ne kadar endekse parelel hareket etmeyen fonlar olsa da şu unutulmamalıdır. Güneşe kar dayanmaz. Eninde sonunda gidişata ayak uydurur. İşte bu nedenle burada fazla dillendirilmeyen endeks ile ilgili çalışmalara yer verilmesini bu nedenle yazmıştım. iyi pazarlar. Bol kazançlar dileğiyle.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Özellikle hisse yoğun fonlara yatırım yapan arkadaşların bazı fonların borsa düşüşlerinde daha çok düştüğü, yükselişlerde ise daha az yükseldiği gibi değerlendirmelerini okuyoruz. Borsanın 2019 yılının endeks grafiğine şöyle bir baktım. Sizlerin değerlendirme yapması ve faydası olur düşüncesi ile bilgi amaçlı bazı rakamlar vermek istiyorum. Grafiğin 2019 yılının Nisan ayından itibaren aldım. Fazla geriye gitmedim. Şimdi endeks:

17 nisan 2019 - 22 mayıs 2019 tarihleri arasında 98.275 den 83.448 e gerilemiş
    29 temmuz 2019 - 19 ağustos 2019 tarihleri arasında 103.310 den 95.058 e gerilemiş
    27 eylül 2019 - 14 ekim 2019 tarihleri arasında da 105.129 dan 93799 a düşmüş.

Bu tarihler arasında eğer varsa; fonları yönetenler en az zararla yönetebildilerse tebrik etmek gerekir. Hele bir de kar ettiren varsa gerçekten takdire şayan bir durumdur. Peki fon yöneticileri bizi zarardan koruyomuyorsa ne yapacağız? İşte o zaman fonu al bekle yat yerine endeksi çok sıkı şekilde takip ederek gerektiği yerlerde fonlara giriş ve çıkış yapmak en doğru hareket olacaktır. Ancak bu tür stratejiler de yanılgıların olacağı da unutulmamalıdır. Ama zararı minimize etmek imkanı vardır. Her ne kadar endekse parelel hareket etmeyen fonlar olsa da şu unutulmamalıdır. Güneşe kar dayanmaz. Eninde sonunda gidişata ayak uydurur. İşte bu nedenle burada fazla dillendirilmeyen endeks ile ilgili çalışmalara yer verilmesini bu nedenle yazmıştım. iyi pazarlar. Bol kazançlar dileğiyle.
    Bravo, ufuk açıcı bir yazı olmuş.

5. GPG'nin dün İstanbul Cevahir oteldeki toplantısına katılan yok galiba bu başlığa yazanlar arasından.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    GPG'nin dün İstanbul Cevahir oteldeki toplantısına katılan yok galiba bu başlığa yazanlar arasından.
    Videosunu yükleyeceklermiş youtube a, ben de izlemek istiyorum

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    GPG'nin dün İstanbul Cevahir oteldeki toplantısına katılan yok galiba bu başlığa yazanlar arasından.
    GPG alır mıyım bi daha mı asla
    GPG nin mevduat üstü getiri vermesi için borsanın her ay ralli yapması lazım

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    getirileri düşük kaldıktan sonra bir espirisi kalmadı açıkcası. TCD yapsın bir de bakalım ne oluyor :D

Sayfa 351/1000 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •