Sayfa 426/1000 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, 30 eylül 15 ekim arası endeksin 105 binden 94 bine düştüğünü anladım. ama malûm ekran okuyucunun yetersizliğinden dolayı tefaştaki geçmiş fiyatları okutamıyorum. siz veya vakti olan bir başka dostumuz, bu sürede takipteki fonlarımızın getirilerini yazabilir misiniz? çok uğraşsam da ekran okuyucuyla geçmiş fiyatları tıklatamıyorum
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...=35122&page=12

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Ben bir madde daha ekleyim. Eğer girdiğiniz fona güveniyorsanız, günümüz normal piyasa koşullarında zarar ettiriyorsa hatta bir hafta, on gün üst üste zarar ettirse bile fonda kalmaya devam etmek gerekir. Çünkü fonu zararda iken satarsanız zararınızı realize etmiş olursunuz. Ama fonu elde tutarsanız zararrı çıkarıp kara geçme şansınız olabilir. Borsa da yükseliş ve düşüleri en profesyoneller bile tam olarak bilemiyor. Bu yüzden şimdi satayım, sonra daha düşükten alırım demek sizi yanılgıya düşürebilir. Tıpkı hisse senedi alım satımında olduğu gibi. aralarında bir fark yok.
    Stop loss kavrami ne icin var?

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Isin ozunu soyluyorum
    Bir fonun aylik getirisine bakacaksiniz. Size yeterli ise uc ayligina bakacaksiniz eger bu deger ayligin hemen hemen uc katiysa...
    Alti ayligina bakacaksiniz eger bu deger ayligin hemen hemen alti katiysa...
    Heleki yillik getirisi de ayligin 12 katiysaaa..

Gozu yumulu gireceksiniz...
    Bu oran fonun aylik getirisinde istikrar oldugunu gosterir....

Macera aramaya gerek yok...

Bunu suan en iyi saglayan acc dir...ytd
    üstadım sizin en sevdiğim yanlarınızdan biri de bir konuyu oldukça kısa ve net şekilde özetlemeniz. koca bir romanı tek sayfada tanıtmak gibi. ben bir konuya dikkat çekebilmek için destan yazar gibi uzun yazıyorum. siz ise bir iki cümleyle durumu izah ediyorsunuz. bu sayede durum, çok daha net anlaşılıyor

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bence mart 2019 mayis 2019 daha iyi .o tarihlerde iki yilliklar 30 a dolar 6.20 ye bist 85 e vurdu .o tarihler arasi kim ne yapmis o omemli .
    lucas sadece örnek olsun diye yakın tarihi verdim. Yoksa dediğiniz gibi böyle durumlar var

5. Evet sanki acc hisse yogun fonlar ıcinde .degisken fonların gpg si gibi.tabi grafige bakarak soyluyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, 30 eylül 15 ekim arası endeksin 105 binden 94 bine düştüğünü anladım. ama malûm ekran okuyucunun yetersizliğinden dolayı tefaştaki geçmiş fiyatları okutamıyorum. siz veya vakti olan bir başka dostumuz, bu sürede takipteki fonlarımızın getirilerini yazabilir misiniz? çok uğraşsam da ekran okuyucuyla geçmiş fiyatları tıklatamıyorum
    Üstadım Kamil üstadımızın yaptığı bir tablo var belki yardımcı olur. Yılbaşından bu yana çoğu burada popüler olan fonların aylık getirileri var. ACC özelinde konuşursak yılbaşından beri aylık bazda hiç negatif ayı yok en kötü ayı %1.23'lık performansla Mayıs ayı olmuş. O ayda tüm hisse fonlar negatif getiri elde etmiş görünüyor.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Hayrani ben de senin gibiyim. Bu konuda en iyi bilgiyi istatistik uzmanı Mustafa verebilir. Aslında çok önemli bilgilerdir bunlar. Bol kazançlar

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Stop loss kavrami ne icin var?
    Dostum haklısın da amatör yatırımcı stop loss olayını uygulayabilir mi?

Sayfa 426/1000 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •