Sayfa 455/1000 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Mustafa Hocam GL1 nasıl görünüyor acaba? İnşallah eksi yazmamıştır
    MKK'da portföyünüzde olan fonları görebilirsiniz. Benim portföyde GL1 yok. Olduğu zamanlarda da haftasonu MKK'da güncel fiyat bilgisi bulunmuyordu.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    MKK'da portföyünüzde olan fonları görebilirsiniz. Benim portföyde GL1 yok. Olduğu zamanlarda da haftasonu MKK'da güncel fiyat bilgisi bulunmuyordu.
    Teşekkür ederim üstadım, bir bakayım. MKK dan pek de anlayam birisi değilim ama, biraz kurcalayayım bakayım

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bodrum kata inen merdiven olursa ordan çıkış varmı acaba?
    Ne kadar risk o kadar getiri üstadım. Bodrum kata ineceğini düşündüğünüz bir varlığa ya yatırım yapmayacaksınız ya da riske edebileceğiniz kadar yatırım yapacaksınız

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Mustafa MKK ya girmek için üye olmak gerekiyor sanırım. Peki e devlet şifresi ile de girebilir miyiz?

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Küçük bir hesaplama yapmanız gerekiyor hocam "Piyasa Değeri/Adet" şeklinde bir hesap yaparsanız fiyatı bulmuş olursunuz.
    Teşekkürler mustafa hocam.eski ve yani giyat arasında oluşan günlük yüzdelik getireyi nasıl hesaplıyoruz.yüzdelik getiri hesabıyla mk hesabını biliyorum.burada yeni fiyattan eski fiyatı çıkarıp başka hangi formülü uyguluyoruz

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Mustafa MKK ya girmek için üye olmak gerekiyor sanırım. Peki e devlet şifresi ile de girebilir miyiz?
    Herhangi bir üyelik gerekmiyor. Aşağıdaki adresten e-devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Portföyünüze ulaşmak için MKK'da kayıtlı olan telefona SMS şifresi geliyor. Eğer telefonunuz güncel değilse belki giriş yapamayabilirsiniz.

https://portal.mkk.com.tr/portal/#Portal-Login

Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Teşekkürler mustafa hocam.eski ve yani giyat arasında oluşan günlük yüzdelik getireyi nasıl hesaplıyoruz.yüzdelik getiri hesabıyla mk hesabını biliyorum.burada yeni fiyattan eski fiyatı çıkarıp başka hangi formülü uyguluyoruz
    MK hesabını biliyorsanız zaten % getiri hesaplamayıda yapabilirsiniz hocam. Aşağıdaki şekilde yaparsanız % getiriyi hesaplamış olursunuz.

(Yeni Fiyat-Eski Fiyat)/Eski Fiyat
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Herhangi bir üyelik gerekmiyor. Aşağıdaki adresten e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Portföyünüze ulaşmak için MKK'da kayıtlı olan telefona SMS şifresi geliyor. Eğer telefonunuz güncel değilse belki giriş yapamayabilirsiniz.

https://portal.mkk.com.tr/portal/#Portal-Login

MK hesabını biliyorsanız zaten % getiri hesaplamayıda yapabilirsiniz hocam. Aşağıdaki şekilde yaparsanız % getiriyi hesaplamış olursunuz.

(Yeni Fiyat-Eski Fiyat)/Eski Fiyat
    Sağol Mustafa şimdi bu aşamada aklıma şöyle bir soru geldi. Biz fonları herhangi bir bankada açtığımız yatırım hesabı üzerinden alırken açıkçası güven konusunda bir tereddüt oluşmuyor. Sonuçta kurumsal kuruluşlar. Dolayısıyla MKK gibi yerlerden elimizdeki mallara bakma gereği de duymuyoruz. Sanırım çoğumuz böyle. Bu aşamada soru şu; Şahış ya da haoding e bağlı şirketlerin kurmuş olduğu fonları aldığımızda bu fonlar MKK de saklanıyor. Hiç temenni etmiyoruz lakin bu fonları kuranlar herhangi bir zor duruma düşmeleri durumunda MKK sistemi yatırımcıyı koruma görevi yapabiliyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Sağol Mustafa şimdi bu aşamada aklıma şöyle bir soru geldi. Biz fonları herhangi bir bankada açtığımız yatırım hesabı üzerinden alırken açıkçası güven konusunda bir tereddüt oluşmuyor. Sonuçta kurumsal kuruluşlar. Dolayısıyla MKK gibi yerlerden elimizdeki mallara bakma gereği de duymuyoruz. Sanırım çoğumuz böyle. Bu aşamada soru şu; Şahış ya da haoding e bağlı şirketlerin kurmuş olduğu fonları aldığımızda bu fonlar MKK de saklanıyor. Hiç temenni etmiyoruz lakin bu fonları kuranlar herhangi bir zor duruma düşmeleri durumunda MKK sistemi yatırımcıyı koruma görevi yapabiliyor mu?
    Uygulamada nasıl olmuştur somut bir örnek veremem ama üstadım fonun mal varlığının korunması ile aşağıdaki şekilde bir bilgi mevcut.

Fon tüzel kişilik sahibi olmamakla beraber fonun mal varlığı kurucudan ayrıdır. Ayrıca Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca, fon malvarlığı rehnedilemez, teminat gösterilemez ve üçüncü kişiler tarafından haczedilemez. Yani fon malvarlığının korunması kanun ile güvence altına alınmıştır.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 455/1000 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •