Sayfa 502/1000 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Full hisse fonları %1 yapmışken.
    %5 hisse ile GPG nasıl %0.1 eksi yaptı ve bir tersine mucizeyi gerçekleştirdi acaba?
    Yönetici bizi pair trade yaktı diyor.
    Yahu ne pair trademiş bu.Borsa %1 artarken fona %0,1 eksi yazdırıyor.
    Myfinans sakıncası yoksa portföyünde neler var açıklar mısın. Belki bizim atladığımız bir şeyler vardır. Faydalı olabilir

opb satış için saat mi var ? bilen varmı satışa kapalı duruyor
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dostum acc'yi en iyi sen çözmüşsün. Bu yüzden hem tebrik ediyorum, hem de kutluyorum borsa şubata kadar ralli yapıp yüzde on artsa, acc en fazla yüzde üç artar. Ama bu artış zamanla olup arada düşüşler de olacağından acc'miz aylık yüzde 4 5 civarı getirebilir. Bazı arkadaşlar önceki aylardaki gibi böyle günde az getirmiş diye şaşırıyorlar, ben de onların tepkisine şaşırıyorım. Bu adamlar şartlar ne olursa olsun türevde düşüş pozisyonu taşıyıp bu gün olduğu gibi en az yüzde bir getiriyi yakıyorlar ama düşüşlerden de korunuyorlar. Az olsun temiz olsun diyenlerin fonudur acc. Yükselişe oynanacaksa mutlaka diğer fonlar alınmalı.
    Hayrani söylediklerine katılıyorum. ACC fonun 2019 yılı performansını aylık bazda inceledim. yatırımcısını hiç üzmemiş. Evet TCD nin geridinde kalmış ama üzmemiş. Sonuç olarak dün alım vermiştim.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Düşüş halinde elinde bulunsun diye öneriyorsun ama 2019 yılı mart -%5,63 ve mayıs ayında -%6,06 ile ensağlam düşüşü bu fon yaşamış. Yanılmıyorsam endeks o tarihlerde 15.xxx seviyelerinde düşüşler yaşamıştı.
    Ben orada tepeyken alın demiyorum
    Düşüş zamanlarında düşükten toplayın diyorum
    Düşükten alınan MAC gayet güzel kazandırabilir
    Hatta borsada hala yükseliş bekleyen varsa şu anda bile alabilir

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Myfinans sakıncası yoksa portföyünde neler var açıklar mısın. Belki bizim atladığımız bir şeyler vardır. Faydalı olabilir
    Herşey var
    Parça parça azar azar
    Prensip olarak kendi tercihlerimi yazmam
    Ama ilkeler bellidir
    Kaybetmeyi göze alabileceğin miktarda olmak kaydıyla her tür fon
    Parça parça azar azar

6. GPG benim de portföyümde bir miktar var ama vedalaşma vakti geldi sanırım, artık iyi yönetilmiyor orası kesin.

Eid yine show yapacak
    Rygyo toplarsa tcd de yapar

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    biliyorum üstadım biliyorum. Geçenki tavsiyenizden sonra acc'yi artırdım. Eskiden tcd düşer diye korkup satıyor, sonra pişman olup yüksekten alıyordum. Ama şu an kötü gün dostum acc'yi de artırınca rahat oluyorum. işin özeti: yükselişte tcd, düşüşlerde acc.
    Hayrani yükselişte TCD diyorsun. Haklısın ama bu fonun da performansını incelersen Mart ve Mayıs ayları dışında getirisi çok iyi ki burada dikkat çekmek istediğim husus şu; Mayıs ayından sonra da 12.xxx ve 8.xxx seviyelerinde düşüler oldu ama fon yine de yoluna devam etmiş. Yalnız olaya aylık bazda bakmak gerekir. Bir de şöyle bir tahminim var. aracı kurumları yönetenlerde fonlar arası sıkı bir rekabet ortamı oluşmuş gibi geldi bana.

Sayfa 502/1000 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •