Sayfa 546/1000 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    En iyi getiren 0.033 getirmis evet
    Fatura odemek icin ppf tutuyorum ben zaten.. %5 var
    fatura ödemesi demişken: iş bankasında hesabı olanlar çok şanslı. çünkü maximum karttan verilen otomatik fatura talimatlarından hiç bir faiz ve komüsyon alınmıyor. doğal gaz, elektrik, ne olursa olsun 0 faiz ve komüsyon.

2.  Alıntı Originally Posted by traderpanda Yazıyı Oku
    dzt htt ben satmadan önce 0,03 anca getiriyordu ben sattım 0,15 den aşağı inmeme başlamış
    aynı durumdayım ben de. faizler inecek diye sanırım yükselmeye başladı. 12 Aralık'a kadar böyle devam edecekse tekrar mı girsem bilemedim.

Ben ppf bozup, vadesiz hesap uzerinden faturalari ve kk ni oduyorum.. (sifir maliyet)
    KK uzerinden yapilan fatura odemelerinde komisyon ve faiz var bizde...

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    fatura ödemesi demişken: iş bankasında hesabı olanlar çok şanslı. çünkü maximum karttan verilen otomatik fatura talimatlarından hiç bir faiz ve komüsyon alınmıyor. doğal gaz, elektrik, ne olursa olsun 0 faiz ve komüsyon.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    portföyün yükselişte olmasının hiç önemi yok, türev düşüşte. önemli olan bu. son zamanlarda millet acc'ye de yüklenmeye başladı ama çoğunluk hayal kırıklığıyaşayacak, demedi demeyin. bu gün borsa üzde on yükselse acc en fazla yüzde 2 yükselir, o da en fazla. portföy mortföy hikâye. acc'nin sistemi türev üzerine ve türev de düşüş üzerine, hem de her şart ve durumda düşüş üzerine.
    haklısın üstad. Fakat bugünkü hisselerine bakarak -0.3 bekliyorum. Türevi biraz azaltmış ama porföy hisseler hepsi yükselişte dogal olarak türevler düşüşte. Tabi bugün yükselişe oynadıysa artıya atabilir diye düşündüm
    Yatırım tavsiyesi değildir. tavsiye olarak değerlendirilemez. Her zaman kendi kararınızı kendiniz veriniz.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Üstad Yapı Kredi adios ta almıyor komisyon fatura için.

6.  Alıntı Originally Posted by Fonetik Yazıyı Oku
    haklısın üstad. Fakat bugünkü hisselerine bakarak -0.3 bekliyorum. Türevi biraz azaltmış ama porföy hisseler hepsi yükselişte dogal olarak türevler düşüşte. Tabi bugün yükselişe oynadıysa artıya atabilir diye düşündüm
    bir arkadaş demişti ya, acc hisse fonların gpg'si diye, durumu özetleyen en güzel cümle. inşallah türevi azaltıp en azından 0,30 üzeri bir getiriyle dünkü götürüyü telafi eder.

7. teknoloji fonundaki yükseliş, 2017'de aselsanın 10 liradan havalanıp 47'ye kadar soluksuz uçtuğu zamanları hatırlattı. hep arada sert düzeltmeler olur denildi, asels ise en ufak bir yakıt ikmali dahi yapmadan roketledi. sanırım bu fonu tutanlar yakında servet sahibi olacak, cesaret edip alanlara ve düşer diye satmadan kanat çırpanlara hayırlı uçuşlar ve bol kazançlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Şu anda elimde 12 çeşit fon var, yarısı öst içeren borçlanma, kalanı da kira, altın, acc, gpg, eib, obp az miktarda ppf. yani fazla riski olmayan bir dağılım. Buna rağmen son 10 günlük getirilerine bakıyorum ppf ve şimdiki faizlerin 2.5 katı getirmiş.

Portföyün %80 kadarı nkolay da 23.75 den yatıyor ona göre bir hesap yapınca yine fonlar daha çok getiriyor, şimdi düşünüyorum da acaba bonoları bozdurup tamamını fonlara mı aktarsam ama bu durum böyle gider mi yoksa bir yerde iş değişir pişman olur muyum karar veremedim.
    nkolay konusunda yalnız değilsiniz. aldık yattık bu orandan ancak bileşik işlememesi ve 6 aydan sonra stopaj avantajını kaybetmesi bir sorun ve hep kafada hiç bir garantimiz olmaması.hiç değilse fonda en azından bir gün sonra bile müdahale etme şansımız var.
    dün webster üstadın yazdığı bir cümle vardı
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Insanoglu ac gozludur ustadim
    Bu is kumara doner sizin cikmaniza musade etmez
    Kar almissiniz zaten
    Yerinizde olsam cikardim
    Isterse bundan sonra hep iyi versin ama cebe girmeyen kar kar degildir...
    Bu fon akil kari degil
    Gecmisine bakin anlarsiniz
    yani üstad kafada deli sorular... nkolayda aynı noktadayız..fon konusunda farklıyız
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

Sayfa 546/1000 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •