Sayfa 606/1000 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    BES konusu benim de kafamı karıştırıyor, bir ara girdim sonra cayıp çıktım şimdi tekrar girip her ay 1.000 tl. yatırsam mı diye düşünüyorum, devlet katkısı da avantajlı olur gibi görünüyor ama fonları hakkında pek bilgim yok, kimi tavsiye ediyor kimi hiç gerek yok diyor bir karar veremedim.
    Şöyle değerlendirin:
    10 yıl boyunca sürekli her ay 1000tl ayırıp alim yapacaksınız. Ister otomatiğe bağlar ister manuel. Sizce 10 yıl boyunca yapacağınız alım gram altin mi, döviz sepeti mi yoksa xbank hisse mi 10 yıl boyunca en iyi getirir?

2.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Şöyle değerlendirin:
    10 yıl boyunca sürekli her ay 1000tl ayırıp alim yapacaksınız. Ister otomatiğe bağlar ister manuel. Sizce 10 yıl boyunca yapacağınız alım gram altin mi, döviz sepeti mi yoksa xbank hisse mi 10 yıl boyunca en iyi getirir?
    Yoksa bes mi??

3.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Yoksa bes mi??
    öyle de döviz veya altın fonlarına yatırsak yine aynı hesaba gelmez mi, üstüne bir de %25 devlet katkısı da cazip geliyor ama ilerde bu katkı kalkar mı veya üstüne yatarlar mı, bir de yönetim giderleri falan oluyor diyorlar onlar kafamı karıştırıyor.

4. Yeni taze bir aylık fon OPB riskini 4 olarak konumlamış... mevduat *2 minimum getirse 12 ayda ? du bakali ne olacak ....

-----kademeli alım sebastian ya kademeli alım için ne dersin ?
    -- bilemiyorum mildırıd teyze , fon yönetimini aramalıyım o halde
    ----- ocakta soğan yahnisi pişmiştir gidip kapatayım
    ### tık tık tık ( kapı çalınır )
    -- kim ola ki sabahın bu erken saatinde ?
    sebastian mıymıy adımlarla terliklerini tahta zemine sürterek , ama merak ve kuşku içinde kapıya doğru gider... arkası yarın trt efemmm
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    öyle de döviz veya altın fonlarına yatırsak yine aynı hesaba gelmez mi, üstüne bir de %25 devlet katkısı da cazip geliyor ama ilerde bu katkı kalkar mı veya üstüne yatarlar mı, bir de yönetim giderleri falan oluyor diyorlar onlar kafamı karıştırıyor.
    dostum her sey bellidir
    devlet ve ya kurumlar en az getirini size verecektir sonunda. Tabi yuksek getiri riskinize baglidir

6. BES konusundaki faydalı fikirler bu başlıkta kaynar gider.
    BES hakkındaki öneriler şuraya yazılırsa ilgilenenler daha kolay ulaşırlar, fikirlerde arada kaynamamış olur.
    https://www.hisse.net/topluluk/forumdisplay.php?f=102

7. Moodys'in takviminde olduğu halde güncelleme yapmaması olumsuz algılanacak
    Önümüzdeki hafta BİST'te durum baya kritik bir halde.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Moodys'in takviminde olduğu halde güncelleme yapmaması olumsuz algılanacak
    Önümüzdeki hafta BİST'te durum baya kritik bir halde.
    110k ile devam diyorum...😉😉😉

Sayfa 606/1000 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •