Sayfa 274/1000 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374774 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. forumdaşlar merhaba,

hayatında hiç fon almamış birisi olarak merak ediyorum mazur görün. Eskiden herkes forumda banka mevduat faiz oranlarını konuşur tartışırdı şimdi trend topik fon olmuş durumda. Neden son 2-3 aydır fonlara karşı bu kadar eğilim var? ve bu ne kadar devam eder?

Yarın bir miktar dönüşüm var net %10 lardan vadeye bağlamak çok mantıklı gelmiyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim

2-3 yillik eurobond faiz 4.1 lere gelmis
    uzun vadeliler ise 6.5 lara
    ulke cidden duzeldi mi noluyoruz HAHA

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Vade sonuna kadar tutulursa dolar faizi alınır
    Hazine'nin kağıtları hariç digerleri likit değil
    Cds vadesine çok olan kağıtları etkiliyor hazinenin 2040 vadelisinde iyi trade edilebilir
    Ben olsam pazartesi hemen eurobond almazdim şangil
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3. forumdaşlar merhaba,

hayatında hiç fon almamış birisi olarak merak ediyorum mazur görün. Eskiden herkes forumda banka mevduat faiz oranlarını konuşur tartışırdı şimdi trend topik fon olmuş durumda. Neden son 2-3 aydır fonlara karşı bu kadar eğilim var? ve bu ne kadar devam eder?

Yarın bir miktar dönüşüm var net %10 lardan vadeye bağlamak çok mantıklı gelmiyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Çalıştığımız herhangi bir bankadan istediğimiz fonu alabilir miyiz hangi fonlar mantıklı ve bu furya ne kadar sürebilir?

4. Gak fonu nasıldır volutesi az risksiz gibi geldi

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Param yok kafam rahat

5.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    forumdaşlar merhaba,

Çalıştığımız herhangi bir bankadan istediğimiz fonu alabilir miyiz hangi fonlar mantıklı ve bu furya ne kadar sürebilir?

Fonlara karşı eğilim 3 aydır yok sene başından beridir fonlarda çoğu kişi forumda, tabi son zamanlar da mevduat tam düşünce eğilim hızlandı.
    Hiç almamış biri olarak ilk önce ilk sayfayı okuyun sonra kendinize bir risk profili çıkarın ona göre alımlar yapın.
    %10 bağlamak yerine aşağıdaki konudan valörsüz yazan fonlara bakın
    Çoğu fon tefasta işlem görüyor onun için herhangi bir bankadan alabilirsiniz.
    Fonların önüne bazı engelleme gibi düzenlemeler olmaz ise uzun süre ekmek yeriz...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...62#post3898762

6.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    TCD ve GL1 d e sadece elimde kar ettiğim miktarı bırakıp kalanına bugün satış verdim,

Diğer fonlarda full devam ediyorum.

TCD yi WEBSTAR dan

GL1 i admustafa dan

Diğer bazı fonlarimida MAYDONOZCU Kamil abiden esinlenip almıştım.

Hepsine teşekkür ederim. Saolun,

Hakkınızı helal edin arkadaşlar....
    satis ne icin hocam? sorun varmi tcd de?

7.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Hayrani bey dediklerimize katılıyorum ancak 15 günlük, aylık alış satışlar iyi noktalardan yapılırsa daha iyi kar getirir.
    Söz gelimi yıllık 78 olan fon yarın 50 olur 10 gün sonra tekrar 80 olur aradaki düşüşleride isteyen değerlendirebilir.
    Onun dışında en az 3 ay tutulmalı tabiki bu tür fonlar.
    Doğru da en yüksek seviyeyi, ya da şöyle diyelim düşmeye başlayacağı nokta bilinse herkes köşeyi döner. Asıl mesele bu. Eller ne satmaya ne almaya gidiyor. Önemli olan şimdilik bu kar bana yetiyor deyip çıkmak ve geri dönüşü beklemek. Ama asıl mesele o seviyeleri bilmek. Artık teknik analiz de bir yere kadar; işe yaramıyor

8.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Fonlara karşı eğilim 3 aydır yok sene başından beridir fonlarda çoğu kişi forumda, tabi son zamanlar da mevduat tam düşünce eğilim hızlandı.
    Hiç almamış biri olarak ilk önce ilk sayfayı okuyun sonra kendinize bir risk profili çıkarın ona göre alımlar yapın.
    %10 bağlamak yerine aşağıdaki konudan valörsüz yazan fonlara bakın
    Çoğu fon tefasta işlem görüyor onun için herhangi bir bankadan alabilirsiniz.
    Fonların önüne bazı engelleme gibi düzenlemeler olmaz ise uzun süre ekmek yeriz...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...62#post3898762
    Önerebileceğiniz valörsüz fon var mı? Hangi fonlara yatırım yapmalıyım fonların iniş çıkışını ne belirler? Çok soru sordum kusura bakmayın

Sayfa 274/1000 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •