Sayfa 223/1000 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    endeks akşama ne olur bilmem ama tcd pörtföyündeki hisseler endeksin üzerinde pirimli.Yarın endeks getirisini ikiye hatta üçe katlayabilir.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eksi yazmasinda 😃

Tcd bizi boyle gunlerde hep husrana ugratmisti gecmisinde...umarim turevleri dogru ayarlamislardir...bakiniz acc 0.7 prim yapmasina ragmen sifira yakin getiri elde etti...

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...29#post3808129

EID'de benim kazanç % 11.11 idi bugün itibariyle. Yarın tam 1 ay oluyor üstadım. Her türlü olumlu şey satın alındı gibi bir hissiyatım var, yarın sabah satış vermeyi düşünüyorum. Bereket versin, harika kazandırdı.
    Kamil ustadim
    Illa cikis yapacaksaniz mutlaka 11.45 i gozlemleyiniz...

3. TMC diye bir fon var. Fon değişken. Özelliği de petrol ve yan ürünlerine dair sirketleri secmemesi. İsmi bu sebeple tema fon. Bu hisseler e pasif hisse deniyormuş ( twitter : 507). Yani istediği hisseyi alıp satan değil( aktif), belirli kriteri olan. ( teknoloji, endeks, banka vs)
    Sizce bu fon iyi bir yatırım aracı olabilir mi? Benim aklıma gelen şu ki, petrol fiyatına duyarlı bir fondur muhtemelen. Petrol fiyatları pozitif bir sebepten artarsa bu fonun getirisi azalır mi?
    507 nin twitlerini okurken su iddiaya da denk geldim. Bu tip pasif fonlar, zamanla aynı hareketi yapmaya baslayabiliyormus. Ama bu durum bence çok derinliği olan bi fon için geçerli olur. alım çok veya satım çok. Yani alım satım derin olunca beraber hareket edebilirler gibi geliyor. Fiyati olusturan bir faktor olmasi sebebiyle. kafam karıştı. Bilemedim. Zaten 507, bu korelasyonu abd'deki pasif fonlar için kurmuş.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TMC

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Eksi yazmasinda

Tcd bizi boyle gunlerde hep husrana ugratmisti gecmisinde...umarim turevleri dogru ayarlamislardir...bakiniz acc 0.7 prim yapmasina ragmen sifira yakin getiri elde etti...
    Evet acc son işlemleri çok saçma geliyor.Ky gibi piyasa ile inatlaşıyor.Tcd ise pozisyon kapatmayı iyi beceriyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    TMC diye bir fon var. Fon değişken. Özelliği de petrol ve yan ürünlerine dair sirketleri secmemesi. İsmi bu sebeple tema fon. Bu hisseler e pasif hisse deniyormuş ( twitter : 507). Yani istediği hisseyi alıp satan değil( aktif), belirli kriteri olan. ( teknoloji, endeks, banka vs)
    Sizce bu fon iyi bir yatırım aracı olabilir mi? Benim aklıma gelen şu ki, petrol fiyatına duyarlı bir fondur muhtemelen. Petrol fiyatları pozitif bir sebepten artarsa bu fonun getirisi azalır mi?
    507 nin twitlerini okurken su iddiaya da denk geldim. Bu tip pasif fonlar, zamanla aynı hareketi yapmaya baslayabiliyormus. Ama bu durum bence çok derinliği olan bi fon için geçerli olur. alım çok veya satım çok. Yani alım satım derin olunca beraber hareket edebilirler gibi geliyor. Fiyati olusturan bir faktor olmasi sebebiyle. kafam karıştı. Bilemedim. Zaten 507, bu korelasyonu abd'deki pasif fonlar için kurmuş.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TMC
    Direkt petrol ve petrole dayalı ürünler satan şirketlere yatırım yapıyor bence üstadım Portföyde Tüpraş ve Petkim var Yan ürün satanları yazmadım bile

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Kamil ustadim
    Illa cikis yapacaksaniz mutlaka 11.45 i gozlemleyiniz...
    Eyvallah üstadım. Bu fondan ardı ardına 2 defa % 10 üzeri getiri elde ettim ve bu oran benim için hakikaten mükemmel bir şey. Hisse tarafında yeterince pozisyonum var zaten. En azından fon tarafında biraz daha temkinli olmam lazım. Duruma bakar gerekirse tekrar alırız sıkıntı yok. Piyasada fırsatlar bitmez.

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Htt ve dzt son 6ayda 38-40 getirmiş.ppf nerden nasil alinir derken bunlari alan parayı götürmüş
    Bir hafta once HTT ve HST orta ve uzun
    Aldim mk 300 400 600 getiren HTT
    Bi haftada bana zarar ettirrdi.
    Bukadar oynak bi fon olamaz.
    Firildak gibi donuyor.birde valorlu
    Satis veriyon ogun getiri yapiyor.
    Neyse dun sattim ciktim.

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bir hafta once HTT ve HST orta ve uzun
    Aldim mk 300 400 600 getiren HTT
    Bi haftada bana zarar ettirrdi.
    Bukadar oynak bi fon olamaz.
    Firildak gibi donuyor.birde valorlu
    Satis veriyon ogun getiri yapiyor.
    Neyse dun sattim ciktim.

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Beni takip etseydiniz ustad
    Gecen persembe zararsiz sattim

Sayfa 223/1000 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •