Sayfa 324/1000 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    OPB aldım biraz yeni kurulmuş ama getirisi güzel geldi ,deneme amaçlı az mi
    ktar aldım. FIR emeklilik fonuna baktım o da fena kazandırmamış .
    bu fonun sıtratejisi nasıl? Hisse oranları en az ve en fazla ne kadar olacak? Bu bilgileri bulabilsek daha rahat karar veririz. Borsanın düştüğü günlerdeki performansını da merak ediyordum, bu sabahki getiri nasıl olacak bakalım

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Günün tek yeşil kapatan hisse fonu ACC bakalım türevden ilave gelecek mi ? En fazla kaybettiren YDI oldu.
    Portföyüne paralel %0.0169 getirmiş ACC demekki türevde aşağı yönlü bir pozisyonları yok. İzlemeye devam

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Webster deli gibi para kazandirdi. Red listesine alip mesajlari okudugunu iddia edenler gibi degil. Adam bir de doktora yapiyor. Acc de onun icadidir. Ustada tesekkurlerimi iletiyorum. Ozu de sozu de bir.
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hiç kimse webster kadar katkı yapmadı o fona
    Reklam, satış ve pazarlama konusunda rekor kırdı.
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Portföyüne paralel %0.0169 getirmiş ACC demekki türevde aşağı yönlü bir pozisyonları yok. İzlemeye devam
    üstadım, genelde hafta sonları haluk Canberk borsa analizleri yapıyor ve kurumların viop pozisyonlarına falan bakıyor. yani borsada aracı kurumlar viopta daha çok alım mı yoksa satım mı yönünde pozisyon almışlar onlara bakıyor da, bu kapsamda alım pozisyonlarının ağırlıkta olduğunu, sadece garantinin satışta olduğunu, özellikle de citi grubun satış pozisyonlarını stopladığnı, yani düşüş beklentisindeyken yükseliş olacağını gördüğünden satış kontratlarını stopladığını falan anlatıyor. bu tür analizler de kesin olmasa da piyasada çoğunluğun en azından bir aylık vadede daha çok ne beklediğini anlamamızı sağlıyor. demek ki uzun süren inadın ardından düşüş beklentisinden acc de vazgeçmiş ki ters pozisyonu kapatmış. ben de bu gün acc'den en azından 0,50 civarı yükseliş bekliyordu.

5. merhaba dostlar, yeni bir fon beş değerlendirmesini bilgilerinize sunuyorum.
    bist100 yıllık getirisi bu gün itibarıyla yüzde 17 olurken liderlikte açık ara önde olan tcd'nin yıllık kazancı yüzde 94,45 olmuş. bunu sırasıyla yüzde 65,32 ile ACC, yüzde 53,02 ile EİD, yüzde 52,64 ile mac ve yüzde 52,03 ile TKF izlemiş.
    6 aylıkta bist100'ün yüzde 23 getirisine karşılık TCD YÜZDE 85,44, MAC yüzde 50,64, EİD yüzde 47,43, TKF yüzde 39,26 ve ACC yüzde 34,27 kazanç sağlamış.
    üç aylığa geldiğimize x100'deki getiri yüzde 10 buçuk olurken TCD yüzde 35,86, MAC yüzde 29, TKF yüzde 25,28, EİD yüzde 24,90, ACC yüzde 23,62 pirmlenmiş.
    aylıklara geldiğimizde ise bist100'deki yüzde 8 buçukluk pirime karşılık TCD yüzde 20,82, TKF yüzde 16,34, EİD yüzde 14,72, MAC yüzde 14,18, YDİ yüzde 13,47, ACC yüzde 7,25 pirimlenmiş.
    burada öne çıkan fon, tartışmasız ve açık ara Tcd. bu çalışmanın ilkini ayın 7'sinde yapmıştım ve TCD, sadece o dönem liderliği kaybetmişti ve beşinci sıraya düşmüştü ama öyle görülüyor ki o durum, geçici dalgalanmaların baz etkisiyle oluşmuş. getiri bazında TCD, her halûkârda açık ara şampiyon. üç ay ve üzerinde yine açık ara ikinci olan ACC ise bu durumu sadece yıllıkta koruyabilmiş ama 6 ve üç aylıkta son sıraya yerleşirken aylıkta yerini YDİ'ye kaptırıp fon beş listemizin dışında kalmış. ACC'deki performans düşüklüğü, aslında vahim. bist 100'ün aylık 8 buçukluk primini göz önünde bulundurursak ACC, şu haliyle fon 20 listesine dahi muhtemelen girememiştir. SN Admustafa'nın da dikkatimizi çektiği gibi yıllık getirilere göre uzun vade fon yatırımı yapmak, sandığım kadar kolay değilmiş. aylıktan başlamak üzere bu tür değerlendirmeleri her zaman yaparak ilerlemem gerekiyormuş. daha fazla yazarsam eleştiri sınırlarını aşıp fonları övme ve yerme aşamasına geçebileceğimden bol kazançlar diliyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    merhaba dostlar, yeni bir fon beş değerlendirmesini bilgilerinize sunuyorum.
    bist100 yıllık getirisi bu gün itibarıyla yüzde 17 olurken liderlikte açık ara önde olan tcd'nin yıllık kazancı yüzde 94,45 olmuş. bunu sırasıyla yüzde 65,32 ile ACC, yüzde 53,02 ile EİD, yüzde 52,64 ile mac ve yüzde 52,03 ile TKF izlemiş.
    6 aylıkta bist100'ün yüzde 23 getirisine karşılık TCD YÜZDE 85,44, MAC yüzde 50,64, EİD yüzde 47,43, TKF yüzde 39,26 ve ACC yüzde 34,27 kazanç sağlamış.
    üç aylığa geldiğimize x100'deki getiri yüzde 10 buçuk olurken TCD yüzde 35,86, MAC yüzde 29, TKF yüzde 25,28, EİD yüzde 24,90, ACC yüzde 23,62 pirmlenmiş.
    aylıklara geldiğimizde ise bist100'deki yüzde 8 buçukluk pirime karşılık TCD yüzde 20,82, TKF yüzde 16,34, EİD yüzde 14,72, MAC yüzde 14,18, YDİ yüzde 13,47, ACC yüzde 7,25 pirimlenmiş.
    burada öne çıkan fon, tartışmasız ve açık ara Tcd. bu çalışmanın ilkini ayın 7'sinde yapmıştım ve TCD, sadece o dönem liderliği kaybetmişti ve beşinci sıraya düşmüştü ama öyle görülüyor ki o durum, geçici dalgalanmaların baz etkisiyle oluşmuş. getiri bazında TCD, her halûkârda açık ara şampiyon. üç ay ve üzerinde yine açık ara ikinci olan ACC ise bu durumu sadece yıllıkta koruyabilmiş ama 6 ve üç aylıkta son sıraya yerleşirken aylıkta yerini YDİ'ye kaptırıp fon beş listemizin dışında kalmış. ACC'deki performans düşüklüğü, aslında vahim. bist 100'ün aylık 8 buçukluk primini göz önünde bulundurursak ACC, şu haliyle fon 20 listesine dahi muhtemelen girememiştir. SN Admustafa'nın da dikkatimizi çektiği gibi yıllık getirilere göre uzun vade fon yatırımı yapmak, sandığım kadar kolay değilmiş. aylıktan başlamak üzere bu tür değerlendirmeleri her zaman yaparak ilerlemem gerekiyormuş. daha fazla yazarsam eleştiri sınırlarını aşıp fonları övme ve yerme aşamasına geçebileceğimden bol kazançlar diliyorum.
    Teşekkür ederiz hayrani üstadım, bu foruma katkınız çok büyük ve bunu hep şükranla karşıladım. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Bu grubun sessiz bir takipçisi olarak size özellikle teşekkür etmek istedim

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu fonun sıtratejisi nasıl? Hisse oranları en az ve en fazla ne kadar olacak? Bu bilgileri bulabilsek daha rahat karar veririz. Borsanın düştüğü günlerdeki performansını da merak ediyordum, bu sabahki getiri nasıl olacak bakalım
    Şuan ki dağılıma göre tahvil ağırlıklı ve az hisseye yatırım yapayım diyenler için yapılmış bir fon gibi görünüyor.
    %8 devlet tahvili
    %31 bono
    %24 öst
    %20 hisse
    %2 türev
    %2 kira
    %11 ters repo

8. 21 kasım valörü olan fon saat kaçta hesabımda görülür Hsbc ile çalışıyorum.

Aldığım fonlarda kar zarar gösteren kısım yok genelde böyle mi çalışır yoksa farklı bankalarda bunu gösterir mi?

Sadece aldığım adeti göstermiş diğer fonlarda karı zararı ben hesaplıyorum çok saçma geldi

Sayfa 324/1000 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •