Sayfa 532/1000 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    TEFAS'ın iletişim numarasından ilgilileri aradım. Veri çekmek nedir haberleri yok. Şaşırdım mı, hayır. Mail gönderin bakalım dediler.
    Hocam onları aramana gerek yok, aşağıdaki imzadan fon takip listesi'nin linkini kaldır, bir süre sonra düzelir.

2.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Tabi ki hocam.

Sanırım, sorgu kısmından sonra veriyi alma ( fetch) aşamasında bir kod değişiminiz oldu. Bu kodu, sisteminize sadık kalarak yeniden eski haline getirebilirsiniz sorunum ortadan kalkacaktır. ( Buna dair bir API çalışması olur ise çok daha iyi olacaktır düşüncesindeyim. )

Gereğinin yapılmasını rica ederim.

İyi çalışmalar dilerim.
    Hocam kod değişimi filan yok, aynı kodlarla X fonunun fiyatı gelirken Y fonununki gelmiyor. Bir süre sonra bakıyorsun Y fonunun fiyatı da gelmiş. Fiyat çekme işini çok sayıda kişi kullandığı için oluyor diye tahmin ediyorum ben.

3.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Hocam onları aramana gerek yok, aşağıdaki imzadan fon takip listesi'nin linkini kaldır, bir süre sonra düzelir.
    Kaldırdım. Devleti çökertmekten dava açmazlar umarım.. Hey Allahım !.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    TEFAS'ın iletişim numarasından ilgilileri aradım. Veri çekmek nedir haberleri yok. Şaşırdım mı, hayır. Mail gönderin bakalım dediler.
    Valla şakasına diyorum ama suç filan olmasın, sonra mail de atıp itiraf etmiş olursunuz mazallah

5.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Hocam kod değişimi filan yok, aynı kodlarla X fonunun fiyatı gelirken Y fonununki gelmiyor. Bir süre sonra bakıyorsun Y fonunun fiyatı da gelmiş. Fiyat çekme işini çok sayıda kişi kullandığı için oluyor diye tahmin ediyorum ben.
    Tamam da, bu fon piyasası biraz daha geliştiğinde ve yatırımcı sayısı arttığında ne yapacaklar ? Çok değil 2-3 ay önce burada yazan çizen okuyan sayısı 10'u geçmezdi, şimdi aşağıya bakıyorum çoğu zaman 50'ye yakın izleyici var üstadım. Yani piyasa hızlı bir gelişim içerisinde. Bir şeyler yapmaları gerek. Bu bakımdan diğer dostlarım da mail yoluyla uyarsınlar TEFAS'ı. Kanaatim bu yönde.

6.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Valla şakasına diyorum ama suç filan olmasın, sonra mail de atıp itiraf etmiş olursunuz mazallah
    Ticari olarak yada bir sitede sayfada yayınlamak için veri paylaşım sözleşmesi istiyor spk.

Söz konusu verileri dağıtmak veya internet sitesinde kullanmak isteyenlerin Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ile irtibata geçerek "VERİ YAYIN SÖZLEŞMESİ" imzalaması gerekmektedir.
    Takasbank - İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. İRTİBAT NUMARALARI:
    Telefon: 0212 315 25 25
    E-Posta: [email protected]

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    gpg'ci arkadaşlarım, adamların alıngan olduklarını bildiğiniz halde neden kalp kırarsınız? şu üç günlük dünyada hiç kalp kırmaya değer mi? neden sessiz sessiz oturmazsınız? fonun tanıtımına bakın:
    Tasarruf sahipleri yatırımlarına yön verirken pek çok soruya cevap üretmek zorundalar.

Dolar euro altın gümüş hisse senedi tahvil mevduat arasında seçim yapmak, bu tercihler ile yetinmeyip hangi finansal enstrümana ne zaman hangi ağırlık ile varlık dağılımında yer vermeliyim sorusuna da yanıt üretmek durumundalar.
    Son yıllarda piyasaların değişkenlik gösteren şartları bu yanıtları ayda hatta bazen haftada bir gözden geçirmeyi gerektiriyor.
    Bu sorulara sizin yerinize yanıt üretmek üzere Gedik Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı tarafından yönetilen yeni yatırım fonumuz Gedik Portföy Birinci Değişken Fonu ( Tefas Kodu : GPG ) tercihinize sunuyoruz.
    GPG NEYE YATIRIM YAPIYOR ?
    Bu yatırım fonu döviz tahvil veya hisse senedi fonları gibi belirli bir enstrümana ağırlık vermiyor. Her birine eşit ağırlık ile yatırım yapan sepet bir fon da değil.
    GPG, izahnamesinde yer aldığı üzere aşağıda sıralanan tüm finansal seçeneklere belirtilen limitler dahilinde yatırım yapabiliyor. Tercihlerini hangi enstrüman ne oranda ağırlık kazanmayı hak ediyorsa bu doğrultuda gerçekleştiriyor
    şu tanıtımı okusam, çok net konuşuyorum şunu düşünürüm: tam benim aradığım fon. ne kadar güzel, benim yerime her hafta düşünüp taşınıyor ve neye yatırım yapılması gerekiyorsa ona yatırım yapıyor. hatta bu güzellik karşısında nasıl bir teşekkür edeceğimi dahi bilemem. ayrıca bu aldatmacayı, pardon güzelliği daha iyi lanse edebilmek için bir de twitter sayfası açmışlar, işler yoluna girmiş fon büyüklüğü 125 milyonu aşmış ki yakında 150'yi aşar.
    peki siz ne yapıyorsunuz? adamların ayaklarına taş koyuyorsunuz. twitter'den eleştirmek ne demek? hiç olacak iş mi şu yaptığınız? sonra da engellediler falan diyorsunuz. engellemeyip te ne yapsın? millet dışı yeşil türbe olunca ziyarete geliyor, içine bakıp ta estağfur tövbe demiyor. adamların düzenlerini bozmaya hakkınız yok kusura bakmayın.
    şaka bir yana fon tanıtımını okuyup bir de işleyişine baktığımda şahsen, bu fonu almadığım gibi semtinden dahi geçmem diyorum. getirisi ne olursa olsun almam. çünkü dürüst değiller. bunun en önemli kanıtı fon tanıtımında yazdıkları gibi bir şirinlik yok. bana göre dışı yeşil türbe, içi de estağfur tövbe. tövbe tövbe.
    Kalp kırmak yok hocam. Sadece tutarsız yanıtları var. T+1 olayını sorduğumda ilk verdiği yanıt evet değerlendirelim. Sonraki yanıt satmayıp fonu tutan yatırımcılara haksızlık olur. Onları zarara uğratırız dediler. Peki satıp çıkan yatırımcının parası 1 günlük boşta kalınca o yatırımcıya haksızlık olmuyor mu dedim? Cevap yok. Twitterda reklam yapmak güzel lakin yatırımcıya bu kadar yakından temas edersen yatırımcı da sana bu tip sorular soracaktır. Eleştirecektir; EKGYO neden aldın diyecektir; alınmayacaksın. Sonuçta alan da satan da potansiyel yatırımcın. Bunları çekemeyeceksen de KAP'tan devam edeceksin yayına. Engellemek yanlış. Benim fikrim budur.

8. Evet mümkün, ama mail hep 1. Tekil kişiden bahsediyor O kısımda sorun olmaz diye düşünüyorum, yayma kısmı evet sıkıntı olabilir.

Kartal hocam sheet şu an problemli bende, yani bütün fonlar bu şekilde. Ama söylediğiniz de son derece mantıklı, çünkü fondaki kişi sayısı ve toplam hacmi çekiyor ama son fiyatı çekemiyor sadece. Yani talebin çok olabileceği bir veri bu anladığım kadarıyla.

Sayfa 532/1000 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •