Sayfa 265/1000 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    %80 öst ile bir yere kadar gidersiniz
    Demekki getiriyi biraz daha arttırabilmek için hisseyi kullanıyorlar.Oda riski biraz arttırıyor.
    ÖST zaten risk, bir de hisse işin içine girince risk bir tık daha fazla olmuş oluyor.

Tanıma göre bir fon %80'ini izahnamesi ile sınırlamak suretiyle ne fonu olduğunu belirleyecek
    Kalan %20 serbest.
    Buna göre ÖST fonu altın bile bulundurabilecek %20'nin içinde.
    Söz konusu Tacirler olunca TCD'de değişkenler içinde şaşırttı, TBF'de borçlanma araçları içinde şaşırtacak gözüküyor.

2. Şuraya bir bilgi daha bırakayım belki gerekir.

Olaki fon yönetimiyle bir sorununuz oldu.
    O zaman ilk olarak 5 yıl içinde ilgili fon yönetim şirketine başvurup derdinize çözüm isitiyorsunuz.
    Şirket 30 gün içinde cevap vermek zorunda
    Olumsuz yanıt gelirse 30 gün içinde Birlik Müşteri Uyuşmazlıkları Hakem Heyetine ekteki forma göre müracaat ediyorsunuz.
    Heyet sorunu karar bağlıyor.

Uyuşmazlık 8. maddedeki konularla ilgili olmamalı, ayrıca miktarda 14/5. maddedeki miktarı aşmamalı.
    https://www.tspb.org.tr/wp-content/u...%B6nergesi.pdf

Bilgi olarak burada bulunsun.

3.  Alıntı Originally Posted by Fonetik Yazıyı Oku
    19,970,496 degil forumda yeni oldugum icin kusura bakmayin anca ögreniyorum 9,970,496 olacak portföy
    Yukaridaki 1 aşağı kaymış
    Rakamları Fonbul'dan mı aldınız ? TEFAS'taki verilerle karşılaştırın birde. Fonbul'da bazen tutarsızlıklar mevcut olabiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Söz konusu Tacirler olunca TCD'de değişkenler içinde şaşırttı, TBF'de borçlanma araçları içinde şaşırtacak gözüküyor.
    Beni asıl şaşırtan o fonlar geçen yıl ciddi bir getiri sağlayamamışken bu sene işin bu derece değişmeleri oldu.

5. ben fonu sizlerden ogrendim. acaba sizde dolar hesabi olanda varmi ve en iyi yatirim orada nedir? eurobondmu? eurobond topikin okudum bir sey anlamadim!

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    ben fonu sizlerden ogrendim. acaba sizde dolar hesabi olanda varmi ve en iyi yatirim orada nedir? eurobondmu? eurobond topikin okudum bir sey anlamadim!
    Shangilcim
    Şimdi eurobond zamani değil
    Özel sektör olanlarında da alım limiti ortalama 250K usd

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Beni asıl şaşırtan o fonlar geçen yıl ciddi bir getiri sağlayamamışken bu sene işin bu derece değişmeleri oldu.
    Bir müdür gelmiştir ne olacak bu fonların hali demiştir. Şimdi de bak çalışınca oluyormuş diyordur

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bir müdür gelmiştir ne olacak bu fonların hali demiştir. Şimdi de bak çalışınca oluyormuş diyordur
    O müdür iyi müdür o zaman aman devam etsin.

Sayfa 265/1000 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •