Sayfa 616/1000 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Endeks yükselişi için (popüler olan fonlardan bahsediyorum) Tcd, düşüşler için acc. Kardeşim amacımız para kazanmak mı parayı korumak mı? Anlamadım bu durumu... Zira amaç parayı korumaksa korumak için en az enflasyon kadar kazanmak gerekir, o da orta vade altın yatırımıdır. Amacımız para kazanmaksa endekse göre pozisyon almaktır bana göre. Hedge etmek tamam ama yöne göre ağırlığı artırır yada azaltırsak para kazanırız yoksa eşit olursa bişey anlamayız...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Aynen, matematiği olan adam bes yapmaz !
    BES'im olduğuma göre matematik bilgim sıfır mı oluyor bu durumda

3.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Endeks yükselişi için (popüler olan fonlardan bahsediyorum) Tcd, düşüşler için acc. Kardeşim amacımız para kazanmak mı parayı korumak mı? Anlamadım bu durumu... Zira amaç parayı korumaksa korumak için en az enflasyon kadar kazanmak gerekir, o da orta vade altın yatırımıdır. Amacımız para kazanmaksa endekse göre pozisyon almaktır bana göre. Hedge etmek tamam ama yöne göre ağırlığı artırır yada azaltırsak para kazanırız yoksa eşit olursa bişey anlamayız...

Aynen öyle can fondaki amacımız para kazanmak, parayı enflasyon karşında korumak olsa amacımız başka daha az risk olan yollar var
    Tte için yeni giriş noktası kolluyorum çok iyi para kazandırdı kısa sürede.

Birde burada bazı arkadaşlar fonları uzun sürekli tutmaktan bahsediyor bu durum bence göreceli kişiye ve aldığı fona göre değişir onun için genel hat çizmek doğru olmaz.

Tte örneğinden gidersek kısa süreli alt satlar yapmasaydım getirim daha az olurdu.
    Tabiki yanlış yerlerde gir çık yaparsanız tam tersi kötü getiri yapabilir o anki duruma göre karar verme güdünüze bağlı.

Ama başka bir fon vardır örnek petrol, altın fonu o zaman uzun süreli kalmak mantıklı olabilir vs.
    Her fonun kendi cinsine göre alış satış sürelerini belirlemek daha doğru olur.

4.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Aynen öyle can fondaki amacımız para kazanmak, parayı enflasyon karşında korumak olsa amacımız başka daha az risk olan yollar var
    Tte için yeni giriş noktası kolluyorum çok iyi para kazandırdı kısa sürede.

Birde burada bazı arkadaşlar fonları uzun sürekli tutmaktan bahsediyor bu durum bence göreceli kişiye ve aldığı fona göre değişir onun için genel hat çizmek doğru olmaz.

Tte örneğinden gidersek kısa süreli alt satlar yapmasaydım getirim daha az olurdu.

Ama başka bir fon vardır örnek petrol, altın fonu o zaman uzun süreli kalmak mantıklı olabilir vs.
    Her fonun kendi cinsine göre alış satış sürelerini belirlemek daha doğru olur.
    AYNEN ÖYLE (büyük harflerle yazdım, dikkat!).

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    ...Devletin verdiği % 25 lik katkı payını bir kenarda tutacak olursak BES de, içeriği itibariyle fon piyasası ile entegre bir sistem. Tam entegrasyon için ne gibi çalışmalar var bilmiyorum ama ıvır zıvır dediğiniz toplam varlığınızdan her işlem sonrasında yapılan kesintilerin tamamı an itibariyle bütün piyasalarda var...
    1-1.5 yıl içinde bes fonları da diğer fonlar gibi tefaş üzerinden alınıp satılabilecekmiş:https://youtu.be/5U4irwS4VuY?t=2930

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hafta sonu için MK -%51,5
    Ais için emin misiniz arka sayflarda mkk getirisini bakan arkadaş hafta sonu getirisini 0.14 olarak yazmış

7.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku

Borsa duser acc yukseler tcd iner pelse pek dogru degil. 1 yilin grafigin inceliyorken belli.

8.  Alıntı Originally Posted by Hamza__Sütbıyık Yazıyı Oku
    15 fon yazdım . 1 ) opb risk seviyesi 4 ... dengeli & kontrollü atak bir portföyün toplam risk derecesi 4 ü geçmemeli diyelim mesela öyle ya , mesela yani....... kaldı 14 fon incelemeye....

bir örnekle margarinleyelim ve netleştirelim yatırım simülatörümüzü

dinle john mclain Simon diyor ki ; önünde yatırım yapacağın 15 tane fon var bunlardan :

3 tanesinin risk değeri 3 ,
    4 tanesinin risk değeri 4
    4 tanesinin risk değeri 5
    3 tanesinin risk değeri 6
    1 tanesinin risk değeri 7 olsun....

ahan da Simon diyor ki ; bu fonların hepsine yatırım yaptığında portföyünün toplam risk değerinin 4 olması için , mangırını hangi fona yüzde kaç oran ile yatırman lazım ? yanındaki harlemli arkadaşı da al ve diğer telefon kulübesine doğru koşmaya başla .......
    Hamza Sütbıyık subliminal mesajlar veriyor. Açık açık konuşsana üstadım

Sayfa 616/1000 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •