Special Days Image
Sayfa 618/1000 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. .
    müzik durmadan önce planını çoktan yapmış olmalısın... kaşıkla kazandığını kepçeyle verme ...

Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

Is gunleri olarak bakilmasi lazim borsa fon larina
    cunku cumartesi ve pazar off gunler...

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Azer bulbul be yapti
    Sunu demek istiyorum. Normal gunun getirisin but 3 gunde getirmek icin cuma 3 kat vermesi gerrkiyor. Ppf gibi degil
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Endeks yükselişi için (popüler olan fonlardan bahsediyorum) Tcd, düşüşler için acc. Kardeşim amacımız para kazanmak mı parayı korumak mı? Anlamadım bu durumu... Zira amaç parayı korumaksa korumak için en az enflasyon kadar kazanmak gerekir, o da orta vade altın yatırımıdır. Amacımız para kazanmaksa endekse göre pozisyon almaktır bana göre. Hedge etmek tamam ama yöne göre ağırlığı artırır yada azaltırsak para kazanırız yoksa eşit olursa bişey anlamayız...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Siz bu değerlendirmeyi burada yazılanlara göre mi yaptınız, yoksa incelediniz de mi yaptınız? Evet sizin belirttiğiniz gibi düşüşlerde ACC fonu yükselişlerde ise TCD fonu söylemleri sürekli burada yer alıyor. Peki bu doğru bir değerlendirme mi? Cevabına bakalım. Daha önce de yazmıştım ama yine yazayım. ACC nıin yılbaşından bugüne kadar olan getirisine aylık bazda baktınız mı? Sürekli artı kapanışlar yapmış. Tefaşta son bir yıllık getirisi %64 görünüyor. Bu getiri kime yetmez. TCD ye gelince Mart ve Mayıs aylarında düşüş yaşamış, diğer aylar hep artı kapatmış. Yine tefaşda yıllık % 110 getiri görünüyor. Yani bu fonlarda on bir ay tamamen hareketsiz kalmış olsanız dahi çok iyi getiriler sağlamış olurdunuz. Dolayısıyla yukarıdaki görüş pek doğru görünmüyor. Yalnız önümzüdeki yılbaşında endekste geri çekilmeler olursa düşüş trendinde TCD fondan çıkmak iyi olabilir. Gerçi yıl içinde sekiz, on bin düşülerde dahi kendini korumuş ama gelecekte ne olur bilinmez. Takip etmek gerekir. Bol kazançlar

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Siz bu değerlendirmeyi burada yazılanlara göre mi yaptınız, yoksa incelediniz de mi yaptınız? Evet sizin belirttiğiniz gibi düşüşlerde ACC fonu yükselişlerde ise TCD fonu söylemleri sürekli burada yer alıyor. Peki bu doğru bir değerlendirme mi? Cevabına bakalım. Daha önce de yazmıştım ama yine yazayım. ACC nıin yılbaşından bugüne kadar olan getirisine aylık bazda baktınız mı? Sürekli artı kapanışlar yapmış. Tefaşta son bir yıllık getirisi %64 görünüyor. Bu getiri kime yetmez. TCD ye gelince Mart ve Mayıs aylarında düşüş yaşamış, diğer aylar hep artı kapatmış. Yine tefaşda yıllık % 110 getiri görünüyor. Yani bu fonlarda on bir ay tamamen hareketsiz kalmış olsanız dahi çok iyi getiriler sağlamış olurdunuz. Dolayısıyla yukarıdaki görüş pek doğru görünmüyor. Yalnız önümzüdeki yılbaşında endekste geri çekilmeler olursa düşüş trendinde TCD fondan çıkmak iyi olabilir. Gerçi yıl içinde sekiz, on bin düşülerde dahi kendini korumuş ama gelecekte ne olur bilinmez. Takip etmek gerekir. Bol kazançlar
    Tabiki inceledim. Daha önce de yazdım, TCD fonu bu yıl yaşadığımız onca badireye rağmen tamam o dönemlerde düşmüş ama totalde hep en iyisi oldu. Sadece söylemek istediğim şu, endeksteki düşüşlere göre yada yükselişlere göre pozisyon almak daha mantıklı geliyor bana. Yani aynı anda hem TCD hem ACC taşımak bana pek mantıklı gelmiyor. Endeksin yükseleceğini düşünüyorsak TCD, düşeceğini düşünüyorsak ACC taşımak daha çok fayda sağlayacaktır bence, demek istemiştim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    FUB ve DBH gerçekten ilginçmiş. Tam istediğim bir fon vallahi. DBH’ın T+3 olmasına bir anlam veremedim.
    T+3 çokmuş aslında ona dikkat etmemiştim ama neyse, grafikleri inişli çıkışlı yani düşüşlerde oluyor ama bir miktar denemeye değer herhalde.

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    MKK dan cuma gunu sonucuna gore cikardigim durumlar - yorumlar misiniz dostlar...

KOD Yuzde
    ACC -0,1396%
    AIS 0,1376%
    EID -0,0791%
    GPF 0,1035%
    GTL 0,0945%
    KRF 0,0271%
    OPB 0,1606%
    TCD 0,0001%
    TCD için hesaplama yapmanıza gerek yok güncel fiyatını MKK'ya bildirmiyor.

Hisse yogun fon da stopaj sifir
    brut kazanc = net kazanc olur

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Araştırın üstadım sorularınızı beklerim Son portföy düşünceniz hisse yoğun fon ağırlıklıydı. Stopaj çıkışta ödeniyor biliyorsunuzdur fakat tüm fon kazançları üzerinden kesiliyor onun bilgisini şimdiden vereyim hisse yoğun fonlarda dahil buna
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    TCD için hesaplama yapmanıza gerek yok güncel fiyatını MKK'ya bildirmiyor.
    Bildirme zorunlulugu yok demekki
    Bildirenlerde revize edebilir demekki

Sayfa 618/1000 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •