Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 12 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İnternet sağlayıcı firmalar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,165

İnternet sağlayıcı firmalar

İnternet sağlayıcı firma olarak, türk telekom altyapısı kullanarak uzun yıllar türk telekomdan hizmet aldım.

Ancak arada hizmet kesintiye uğradığı oldu ve superonline a geçtim.
    Ve sözleşme bitiş tarihi yaklaştı. Mevcut sözleşmenin devamı için superonline 68 tl yerine 110 tl talep etti.

Yıllık % kaç artış olduğunu hesaplamak mümkün tabii ama tuzlu olduğu açık. Şirket soymak istiyor bence.

Neyse sadede geleyim. Superonline sözleşme yenilerken sadece telefon üzerinden çalışıyor ve sizi ikna etmeye çalışıyor. Ve bana 68 yerine 70 tl fiyata 16 mb/s yerine 8 mb/s kakalamaya çalıştılar.
    Neysee bu kakalama olayını yarım saat sonra superonline hesabımıza girerek bulduk ve yarım saat içinde reddettik.
    600 küsur tl cayma bedeliniz var dediler. Bende fatura gelsin bekliyorum. Önce hakem heyeti sonra mahkeme dedim.

Özet : 30 dk da telefonla yanlışlıkla kabul ettiğimiz şartlara 600 küsur tl cayma bedeli istiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,165
    Neyse firma ismi vermeyim. Ayda 150-200 tl fiyat gösterip, ordan %xx indirim yapıp vs vs cayma bedeli istemeyen firma buldum ve geçiyorum.

Özet: bu ülkede firmalar bu kadar acımasız olabiliyor..ltfen dikkat.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,165
    Kazıklamaya çalışmanın sonu yok.
    O yüzden şirketler bu mentaliteyle batıyor.

Superonline a abone olacaksanız herşeyi yazılı talep edin ve yanlış karar vermeyin derim.

Neyse kanunlar tüketiciyi 14 gün koruyor. Zaten sıkıntı yok ve ben kanuni haklarımı kullanacağım. Yarım saat sonra vazgeçme nedeniyle 600tl kim verir ki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
    105 tl ye fiber 50 hız sınırsız + 500 dk sabit hatlara arama

8, 16 hız da neymiş, hangi çağda yaşıyoruz

ben 100 Mbps sınırsız kullanıyorum..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,165
     Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku

Selim abi sağol yalnız değilmişim.
    Benim evde bakır kablo var. Yeni firma 35 mb/s alırsınız onay verdi.
    Benim sorunum müşteri olarak “telefonla sözleşme dolandırıcılığı”

Yarım saat= 600 tl superonline. Super di mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Selim abi sağol yalnız değilmişim.
    Benim evde bakır kablo var. Yeni firma 35 mb/s alırsınız onay verdi.
    Benim sorunum müşteri olarak “telefonla sözleşme dolandırıcılığıâ€

Yarım saat= 600 tl superonline. Super di mi?
    kullanmadığın bir hizmete cayma bedeli olmaz.

cayma bedeli için, o hizmeti indirimli belli bir süre kullandığında olur. o da ne kadar zaman indirimli kullanmış isen o farkı alabilirler

bakır kablo olduğuna göre, kablo tv internetine geçtin.

hepsi var evde, fiber kullanıyorum , milenium diye bir şirket, telekom alt yapısını kullanıyor, arıza durumunda da telekom geliyor, fiyatlar telekoma göre oldukça uygun.

telekom elemanını tanıyorum, inşaat halinde iken epey konuşmuştuk, geçen gün bir arıza kayıt verdim, baktım o eleman geldi
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,165
    kullanmadığın bir hizmete cayma bedeli olmaz.

cayma bedeli için, o hizmeti indirimli belli bir süre kullandığında olur. o da ne kadar zaman indirimli kullanmış isen o farkı alabilirler
    Sağol Selim abiiii. Şimdi bunu okuyunca havalara uçtum.:oley::oley:.

Sayenizde firmanın ne kadar acımasız olduğunu ve kanunlara aykırı davrandığını anladım..bu gece rahat uyuyacağım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825

ben 100 Mbps sınırsız kullanıyorum..
    Koca hissenet'in yöneticisi kullanmayacak da biz mi kullanacağız?
    Karadeniz fıkrası gibi olmuş arkadaş.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •