Sayfa 271/863 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

sadece bardagın boş tarafına bakılmaz
    2019 yılı bitti
    2020 yılına odaklanmalı
    en iyi bilanço dönemlerine başlıyoruz
    1. ve 2. çeyrek bilançolarında ciro-karlılığa odaklanmalı

2. Yıl sonu bilançosu ile ilgili öngörü de bulunmak isteyen paydaşları piste davet ediyorum.
    Bu bağlamda, önceki dönemlerde nokta atışı yapan Sn. Samur'un kulaklarını çınlatalım
    Benim tahminim;
    Yıllıkta 135+

50 Günlük ortalama nokta atışı destek oldu aşağı kırmaz isek sorun yok.
    Zaten şimdi olmasada ileride bu ortalama fiyatı mıknatıs gibi kendine çekecekti.
    Bir süre 20 günlük ile 50 günlük arasında gider geliriz diye düşünmekteyim

08.01.2020
    Bu kondor hala veriyor sanki yangından mal kacırıyor adi herifler
    ...
    Beceriksiz vereceği 80bin lot tahtayı maymun etti

5.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Yıl sonu bilançosu ile ilgili öngörü de bulunmak isteyen paydaşları piste davet ediyorum.
    Bu bağlamda, önceki dönemlerde nokta atışı yapan Sn. Samur'un kulaklarını çınlatalım
    Benim tahminim;
    Yıllıkta 135+
    Geçen yıl karlarını sedar kazancı beyle neredeyse birebir bulmuştik. (Sadece 9 aylikta benim tahminim 75 iken 90 geldi)..
    Yıl sonu tahminime gelince 145/155 arasıdır.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

6. Kondor 02.01.de akut dan vermisti

7. Akyt olacak'ti

8.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Yıl sonu bilançosu ile ilgili öngörü de bulunmak isteyen paydaşları piste davet ediyorum.
    Benim tahminim;
    Yıllıkta 135+
    aylardır merak etmeme rağmen hiç inceleme fırsatım olmamıştı...son bir iki gündür biraz inceleyeyim dedim...benim tahminim son çeyrekte 50 milyon kar yapar..yıllık karı 150 milyon civarı olur...bu kara göre 5 fk dersek piyasa değeri 750 milyon borsa fiyatı ise 19 tl olur...ama fk 7 dersek ki en olması gereken rasyo bu olmalıdır o vakit de 150*7=1.050 milyar piyasa değeri...bu değere göre de borsa ederi 26,5 tl olur...

şu anda faizler %12 ye inmiştir..bankaya yatırılan bir sermaye kendini 8,3 yılda amorti edebiliyor görünüyor...bu yıl faizlerin biraz daha düşmesi ile aşağı yukarı %10 civarlarına inmesi bekleniyor...

o halde artık borsadaki hisseler de 8-10 fk lardan değer görmeleri gerekiyor önümüzdeki aylarda...buda 150 milyon yıllık kara göre klimasanın 30 tl civarı olmasını gerektirir...

kazançkapısı dostumuz belki geçmiş günlerde buralarda paylaşmış mı bilemiyorum...geçtiğimiz günlerde klimasana menteşe üreten yan sanayi bir firma klimasana 240 bin adet menteşe üretmekten bitap düşmüş...artık bu kaç adet soğutucuya denk geliyor bilemiyorum...firma ilk defa bu kadar çok üretim talebi gelmiş demiş...bu talep ile arçeliği geçtiğini söylemiş firma...

anlayacağınız klimasanda talep çok yüksek...önümüzdeki çeyreklerde güzel bilançolar beklenebilir ki şirket de zaten bunu öngörerek yandaki 41 dönümlük araziyi yeni kapasite artış ihtimaline binaen almış idi...

kısacası temeli iyidir ama son günlerde baskı devam edebilir mi onu bilemem...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 271/863 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •