Sayfa 303/863 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. Deutsche Bank/Öztürk: Yıl sonuna kadar 275 baz puanlık indirim alanı var
    Merkez Bankası yılın ilk toplantısında beklentiye paralel olarak 75 baz puanlık faiz indirimi yaptı. Banka böylece 5 toplantı üst üste faiz indirimlerine devam etti, geçen yıldan bu yana politika faizi toplam 1275 baz puan düşüşle % 24'ten % 11.25'e çekildi.

Uzmanlar Merkez'in faiz indiriminin nedenlerini ve sonrasına dair beklentilerini Bloomberg HT'ye anlattı.

"İNDİRİMİN NEDENİ ENFLASYON BEKLENTİSİNDE DÜZELME"

Deutsche Bank Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başekonomisti Kubilay Öztürk indirimin arkasındaki ana etkenin Merkez'in enflasyon beklentilerindeki düzelme olduğunu belirtti.

Öztürk "100 baz puanlık indirim bekliyorduk, çok aşırıya kaçmayacak şekilde indirimler devam etti. metinde değişiklik yok, öncekiyle bire bir aynı. Orta Doğu'daki olaylar, ABD - Çin'le ilgili örtülü güncelleme olmuş ama politika duruşuna etkisi yok." dedi.

"275 BAZ PUANLIK ALAN VAR"

MB'den ileriye dönük olarak faiz indirimlerinin süreceğine dair bir sinyal görmediklerini belirten Öztürk "belki bir iki ay daha yavaş adımlar olabilir ama yıl sonuna kadar ek 275 baz puanlık alan var, bu da faizi % 8.5 civarına çekecek gibi görünüyor. Riskler aşağı yönlü daha fazla indirim görebiliriz" yorumunu yaptı.

"İNDİRİM MİKTARI BU KEZ SINIRLI"

İş Portföy Başekonomisti Nilüfer Sezgin bu kez indirim miktarının sınırlı olduğuna dikkat çekti. Sezgin "Merkez Bankası bir önceki para politikası metninde durma sinyalini kuvvetlice vermişti. İndirim miktarının bu toplantıda yavaşlaması da o verilen mesajla uyumlu denebilir." ifadesini kullandı.

Medley Global Advisors Kıdemli Analisti Nigel Rendell ise küresel ortamın ve para politikalarının destekleyici olduğunu, Merkez'in bugünkü kararının şaşırtıcı olmadığını belirterek "ama bundan sonra indirimler ne kadar hızlı olacak asıl önemli olan bu." diye konuştu. Uzman gelecek 1 - 2 ay faiz indirimi için kısıtlı alan olduğunu savundu

https://www.bloomberght.com/deutsche...ni-var-2244324

bu beklentiye göre yıl sonuna kadar faizler %8,5 civarlarına kadar iner...buda hisse senetlerini çok olumlu etkiler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Nasıl 275 baz puanlık alan varmış. Enflasyon beklentisi sene sonu %10. Eksi reel faiz mi verecekler. Şu an bile stopajı düşsen eksi reel faiz var. Neyse mevduatçılar belki hisseye gelir.. Bu arada bu deli oğlan kapanışa doğru bir hareket çeker mi? Çok geri salmadı..

3.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Nasıl 275 baz puanlık alan varmış. Enflasyon beklentisi sene sonu %10. Eksi reel faiz mi verecekler. Şu an bile stopajı düşsen eksi reel faiz var. Neyse mevduatçılar belki hisseye gelir.. Bu arada bu deli oğlan kapanışa doğru bir hareket çeker mi? Çok geri salmadı..
    Sabahtan beri akrep spek le makara yapıyor ben olsam killik olsun diye yapmam yukarı.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Sabahtan beri akrep spek le makara yapıyor ben olsam killik olsun diye yapmam yukarı.

seve seve dermişim
    ytd deli saçmasıdır

5. aşağıdaki eli bezbol sopalı benim haberin ola ))))
    ytd deli saçmasıdır

6.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    aşağıdaki eli bezbol sopalı benim haberin ola ))))
    Speğin biraz aklı varsa yukarılara kaçmaya bakar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Eksi kapatmasında. Ben çok gördüm + 10 dan eksi kapadigini.

8. Arkadaşlar merhaba
    1 haftadır işlerim dolayısıyla telefonum kapalıydı. Ancak bugün bakabildim. Bütün yazılanları hızlı bir şekilde okudum. Müsait olunca her yazdığınızı not edip tekrar okuyacağım.

Geçen haftalarda hisseyi götürme konusunda yabancıyla anlaşan Enver’in planını patron 23-20 mal satarak bozdu. Enver’de malı 20-17 arası boşalttı. En son 600k lotu kalmıştı. Şimdi ne durumda bilmiyorum.

Sürekli internet eurobondlarla ilgili haber çıkıyor. Bilinçli yapılıyor. Yatırım ilişkilerini aradım kaç kez cevap verin hissedarlar madur ediliyor diye. Sosyal medya haberlerine cevap vermiyorlarmış. Böyle devam etsinler..

Ayrıca eurobond ile ilgili şirkete ceza, yaptırım, inceleme geleceğini düşünmüyorum. Şirket 5 yılı kapsayan matrah arttırımında bulunmuştur.

Yıl sonu kar konusunda yatırım ilişkileri ile yaptığım görüşmede şirketin 1. Altı aylık dönemle 2. Altı aylık dönem arasında hem ciro olarak hem de karlılık olarak MEVSİMSELLİK bulunduğu tarafıma söylendi. O yüzden yıl sonu 120 milyon kar benim için yeterli. 1. Çeyrek 50 kar gelir mi?? Onun hesabını yapıyorum. Şu an benim için her şey olumlu. Çalı arkasında beklemeye devam... YTD.

Sayfa 303/863 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •