Sayfa 314/863 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. Yahu spek ha hadi biliyoruz 17 , 50 geleceğin ilk yer gel oraya bekleniliyorsun

Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Hayaller minimum 30 gerçekler 17 ye yolculuk gibi gözüküyor.
    Ne baskılar yedik
    Nominal fiyat biçildi
    17 de olur 35 te !

3. Zamanımız var ağa bekleyin diyorsa beklerik. Eva herzigova da nasiplensin sıkıntı yok

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Daha geçen hafta 20 denemesi yapıp 5 milyona yakın islem hacmi yapmamamis gibi düş panpa. Öyle yapki 19 80 ve üzeri atlayanlar mali geri teslim etsin eline.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Teşhisim odur ki bu kağıtta aşağılık kompleksi var...Yukarı çıkınca yuzu kızarıyor...

6. 4. Genel Değerlendirme ve Geleceğe Yönelik Beklentiler
    Beyaz eşya pazarının küresel olarak %2 oranında büyümesi beklentimize rağmen yurtiçinde beyaz eşya
    pazarının %10 ile %15 aralığında daralacağını tahmin ediyoruz.
    Beyaz eşya sektöründe iç piyasada gerçekleşen satışlar, özel tüketim vergisi teşviğine ve güçlü ihracat
    desteğine rağmen 2018 yılında %17 oranında daralmıştır. Beyaz eşya sektörü ihracat ağırlıklı bir sektör olup
    satışlarının sadece %30'unu iç piyasaya yapmaktadır. Kur artışının etkisiyle maliyetleri oldukça yükselen ve
    bu artışı da fiyatlara yansıtan sektör, iç pazarda istenen canlanmanın yakalanması için özel tüketim vergisi
    teşviğinin kalıcı olmasını savunmaktadır.
    Beyaz eşya satışlarını önemli ölçüde etkileyen konut satışları 2019 yılı başından bu yana gerilemesine karşın
    Ağustos ayında yükselişe geçti. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları
    konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşün etkisiyle Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre %5,1 artarak
    110.538 adete yükseldi. Kısa vadede toparlanmasını beklediğimiz konut satışlarının beyaz eşya talebin
    üzerinde olumlu etkisinin olmasını bekliyoruz.
    Beyaz eşya üretiminde ana maliyet kalemleri ARGE, hammadde, enerji, işçilik, garanti ve nakliye ve
    giderleridir. Öte yandan, beyaz eşya üretiminde temel maliyet kalemi hammadde olup, sektörün en önemli
    hammadde girdileri saç ve plastiktir. Her iki ürünün üretiminde kullanılan girdilerde ithalata bağımlılığın
    yüksek olması sektör için kur riski oluştururken, hammadde fiyatlarındaki yükseliş eğilimi firmaların kâr
    marjlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Global emtia fiyatlarındaki yüksek seviyelerin süreceği beklentisi
    de dikkate alındığında 2019 yılında sektörün hammadde maliyetlerinde artış olması beklenmektedir.
    Beyaz eşya sektörünün önemsediği bir diğer konu ise demir çeliğe getirilen korumacılık önlemleri olup,
    sektörün en temel girdisi olan yassı çelik, maliyetlerin %17’sini kapsamaktadır. Bu kapsamda oluşabilecek
    olan gümrük vergisi indirimleri sektörün kârlılığına doğrudan katkı sağlayacaktır.
    Yurt içindeki satış ve verimlilik tarafında yaşanan düşüş, finansman maliyetlerindeki artış gibi unsurlar
    sektörün ihracatta yaşanan rekabetçiliğini etkiliyor. Avrupa'da büyümeye yönelik endişelerin artması ve
    Brexit süreci ihracat tarafındaki gelişmeler önümüzdeki dönemi etkileyebilir. Brexit sürecinde İngiltere
    Hükümeti’nin tüm paydaşlar için sıfır gümrük vergisi uygulaması ile birlikte Türkiye’nin Çin karşısında sahip
    olduğu göreceli üstünlüğün azalacak olması sektörü etkilyecek olup en çok etkilecenecek ürün televizyon
    olduğu düşünülmektedir. Bunun yanısıra euro/dolar paritesinin değer kaybetmesi de sektörün dolar
    bazında ihracatını ve kârlılığını olumsuz etkileyecektir. Çünkü, sektördeki firmaların maliyetlerinin dolar ve
    gelirlerinin euro cinsinden olması sebebi ile euro/dolar paritesindeki hareketler sektörün kârlılığı üzerinde
    etkili olmaktadır.
    Beyaz eşya sektörünün bir diğer beklediği teşvik ise sektörünün ana ihracat pazarı olan Avrupa Birliği’nde 1
    Mart 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan enerji etiketi düzenlemelerine uyumlu ürün tasarımları
    sebebiyle oluşacak ilave yatırım ihtiyacının yatırım teşvikleri kapsamında desteklenmesidir. Bu kapsamda
    oluşacak sadece enerji etiketi yatırım büyüklüğünün minimum 250 milyon dolar olması beklenmektedir

https://www.atbank.com.tr/documents/...KIM%202019.PDF
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin açıkladığı verilere göre sektör 2019 yılının ilk yarısında %9
    daralmıştır. Üretim miktarı geçen yılla aynı seyrederken, ihracat artmaya devam etmiştir. Ancak bu ihracat
    artışı geçmiş dönemlerde %5-7 bandında iken son dönemlerde %1 bandında olması önem arz etmektedir.
    Ayrıca elektrik fiyatlarında yaşanan zamlar sektörde üretim maliyetlerini etkilemektedir. Tüm bu gelişmeler
    göz önüne alındığında Derneğin beklentisi 2020 yılından itibaren ekonominin büyüme trendine girmesi ve
    2021 yılında sektörün ivme kazanması yönündedir. Bu kapsamda sektördeki mevcut vergi uygulamaları
    devam ettiği takdirde son çeyrekte %20’lik bir daralma olacağı ve sektörün 6 milyon adet seviyesinde satış
    ile 2019 yılını kapatacağı tahmin edilmektedir.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. Avrupa bölgesi içerisinde sırasıyla İngiltere (%17), Fransa (%10), Almanya (%9), Polonya (%7) ve İspanya
    (%6) en yüksek paya sahip ülkeler konumunda olup, toplam ihracatımızın %50’sini oluşturmaktadır. 2019
    yılının ikinci yarısında İngiltere, Romanya ve Polonya hacim büyümesi anlamında öne çıkan ülkeler olmuştur.

Sayfa 314/863 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •