Sayfa 402/863 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Bilanço da beklenti karı gelsin
    Ondan sonrasını görün siz
    Dua edelim kar iyi gelsin
    İnşallah abi güvenimizi boşa çıkarmazlar ...
    Yarın 19.80 ve 18.80 noktalarından ek parça alımlar için hazır bekleyeceğim
    Herkes üstad .. aselsanın yüzüne bakan yoktu .. oysa teknik temel al diye bağırıyordu ..

Spek 23 teki fincan için kulp takıyor diye düşünüyorum

Geçen sene 3. Çeyrek satış gelirleri 114.717.215 tl iken bu 3. Çeyrek 181.772.819 tl oldu.
    Geçen sene 3. Çeyrek satış maliyeti 84.301.971 tl iken bu 3. Çeyrek 151.440.971 tl oldu.
    Geçen sene gelir-maliyet = +30.415.244 tl iken bu sene +30.331.848 tl oldu.

Geçen sene 3. Çeyrek maliyetin gelire oranı %73 iken bu sene %83 oldu ...

19.531.219 tl lik stok azalışına rağmen bu oran arttı.
    Geçen sene 18.055.572 tl lik stoş artışı gerçekleşmişti ...
    %73 ten %83 e artış gerçekten enteresan ...

Biz 3. Çeyrekte diğer faaliyet gelir ve giderlerinden 3.055.745 tl zarar yazdık.
    Geçen senenin 3.Çeyreğinde 18.847.282 tl kar gelmişti buradan.
    Bu sene 14.694.219 tl yatırım faaliyet geliri geçen yıl 30.701.355 tl idi.
    Esas faaliyet dışı giderler 389.701 tl gerçekleşti bu dönem geçen sene 44.024.629 tl idi.

Biz bu sene 3. Çeyrekte geçen seneye göre esas faaliyet dışı giderlerden yırtmışız ...

Bu çeyrek diğer alacaklara 62.763.945 tl eklenmiş geçen sene -659.646 tl azalmış.
    Bu çeyrek 95.837.663 tl lik ticari borç ödemesi yapıldı geçen sene 57.902.622 tl ödeme olmuş.
    Bu çeyrek 94.576.043 tl kısa vadeli yükümlülüklerde azalış gerçekleşmiş. Geçen sene ise sadece 24.391.021 tl azalış olmuştu.
    Geçen sene uzun vadeli yükümlülüklerde 92.595.450 tl artış olmasına karşılık bu sene 3. Çeyrek 17.042.643 tl lik azalış olmuş.
    Bu borçluluk kısımları ise gelecek için olumlu diye düşünüyorum.
    Temel analiz eğitmi vs almadım o yüzden yazdıklarımda ciddi saçmalıklar olabilir kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    İnşallah abi güvenimizi boşa çıkarmazlar ...
    Yarın 19.80 ve 18.80 noktalarından ek parça alımlar için hazır bekleyeceğim
    Herkes üstad .. aselsanın yüzüne bakan yoktu .. oysa teknik temel al diye bağırıyordu ..

Spek 23 teki fincan için kulp takıyor diye düşünüyorum
    Hayırdır 18 leri konuşmaya başladın dostum? Bu yanlış anlaşılır bak,dün hisseye güven diyordun , iyi olacak diyordun bugünde 18 ler diyorsun , trade yapıyorsan saygım var ama milletide yanlış yönlendiriyorsun gibi oluyor ,

4. Bu aselsanda da şubat sonu savaş çıkacak diye bir kıpırdanma varda olabilir reis süre vermişti ,millete kakacaklar , alan kişilerde , şubat sonu savaş çıkmayıncada , hisse düşünce aşağıya , savaş çıkmadığı içinde üzülmesin , e işte paranın pisliği , işin içinde para olunca başka birşey düşünülmüyor , aselsanın dünkü hacmide manidar bence olumsuz yönde ,

5. Çok aşırı ucuz kalmıştı son derece normal. Piyasa bazen saçmalıyor haberleri fiyatlarken, oysa temel her şeyin önünde gelir temeli çok aşırı ucuz kalmıştı hepsi bu.
     Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Bu aselsanda da şubat sonu savaş çıkacak diye bir kıpırdanma varda olabilir reis süre vermişti ,millete kakacaklar , alan kişilerde , şubat sonu savaş çıkmayıncada , hisse düşünce aşağıya , savaş çıkmadığı içinde üzülmesin , e işte paranın pisliği , işin içinde para olunca başka birşey düşünülmüyor , aselsanın dünkü hacmide manidar bence olumsuz yönde ,

6.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Ya beklediğimiz gibi değil de 9 aylık garabet bilanço gibi bir bilanço gelirse o ağlama duvarında yerimizi ayirtalim Serdar bey...
    Bu benim başıma 2018/12 bilançoda Arsan'da geldi. Arsamız değerlendi karşılık ayırmamız lazım dediler boru gibi zazrar yazdılar

Yemedim tabi, sabırla bekledim. Grafik ortada.

Kurt kışı atlatır ama yediği ayazı unutmazmış, kötü getirirse kötü getirir yapacak bir şey yok nasip.

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok aşırı ucuz kalmıştı son derece normal. Piyasa bazen saçmalıyor haberleri fiyatlarken, oysa temel her şeyin önünde gelir temeli çok aşırı ucuz kalmıştı hepsi bu.
    Eyvallah dostum 👍, bu yazdıklarım senin için değil , Bu piyasada aselsan 9-10 fk lardayken millet buna ucuz deyip ,hem klimasan 5 fk da iken 18 lerden alırım deyip biz hisse güvensiz derken bize saldıranlar oluyordu (cahilcuhela) , bir başkası ağlama duvarı diyor foruma ,sonuç bu yani o zaman klimasan güvensiz , millet edebiyat yapmasın, hisse ederini bulamıyorsa yatırımcıda güven sorunu var belli , hisse 18-23 arası trade haline gelmiş , mayısa kadar da bu böyle gidebilir ha belki 25 görür sonra tekrar aşağıya gelir , hisse uçacak kaçacak mı diyelim sürekli yani ,gitmiyor işte nalet hisse , yahu bırak 10 fk yıda bunu da istemiyoruz en azından hissenin biraz değerlendiğini görelim moralimiz düzelsin bari 7 -8 fk ları göster , kimse gelmiyor arkadaş , adamlar yükseltip sonra geri çekiyor yukardan aşağıya doğru satıp sonra toplaya toplaya trade ediyorlar belli , leş çetesi var hissede , yönetim de elinde çay , çekirdek yiyerek seyrediyor , git geri alım yap niye yapmıyorsun 20-30 milyon tl senin için büyük bir paramı bu fk lardan zarar mı edeceksin edersen de git yarısını zarar et , eurobondlardan bunun kaç katı zarar ediyorsun , arasan telefonla ne olacakki bunları 😡, yönetim kendi hissesine bile sahip çıkmıyorsa gerçekten burda bir sıkıntı var , hisse savaş olayını bahane edip bist 100 de en fazla düşen olmuştu , dün nerdeyse hepsi düzeltti bu yine kırmızı , + 2 sonra -1 😂, ha bence yönetimde klimasan hissesinde açığa satış ile para kazanıyor olmasın 😂, yetkisi var mı şirketlerin bilmiyorum tabi, hissemin %95 i de duruyor güvenim düştü ama hisseye temettü hissesi olarak görüyorum sabır bende çok beklerim bir hisseyi 5 sene beklemişliğimde var , bunları yazarkende amacım birilerine saldırmak değil , sonuçta hepimiz burdayız moral bozukluğunun vermiş olduğu veryansın yanlış anlaşılmasın , sonuçta herkesin kendi tercihi tabi , klasik hale gelmiş bir tabir bende kullanıyım bari , “söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir , herkes kendi kararını kendisi versin “ 😂😂 ama klimasan gibi saçma tahtalardada hep kararı enver gibi lavuklar veriyor orasıda ayrı

8. Yazı biraz uzun oldu kusura bakmayın , çok sinirleniyorum bu hisseye ve yönetime onun sebebi

Sayfa 402/863 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •