Sayfa 843/863 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853 ... SonSon
Arama sonucu : 6902 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. Ciro ve esas faaliyet karı güzel artmış ama maalesef döviz alınan borç Türkiye de eli kolu bağlıyor. Sadece geçen sene 800 mn kur farkı zararı yazmıştı. Bu sene 250 mn daha yazmış. Kur farkına çalış dur. Destek te al dirençte sat. Bu hisse için durum böyle pek yapacak bir şey yok. Allahtan bilanço öncesi yukarı itti hisseyi. Yoksa zararına satacaktık.

2. İletişim Bilgileri

E-posta

[email protected]
    [email protected]

Elif Turak
    Yatırım İlişkileri Müdürü

+90 236 236 22 33

M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Daha öncede sormuştum.Sizin hiç borçları yüzünden sıkıntıya düşen tahtaniz oldu mu?Borç küçüktü yuvarlandı bir kartopu misali.Sermayesinin 10 katı oldu.Sirketi satsan borç ödenmiyor.Dikkat edin dikkat önce sağlığınıza sonra paranıza pulunuza.

4. Bu finans gideri kur farkı zararı ise finans yönetimi bunu karsi bir hamle ile balans etmemismi?vadeli islemler piyasaları niye var.Dolar arttıkca daha mı kötü olacak.İhracat gelirleri ne oldu? Zor dostum zor.
     Alıntı Originally Posted by hasan198686 Yazıyı Oku
    Ciro ve esas faaliyet karı güzel artmış ama maalesef döviz alınan borç Türkiye de eli kolu bağlıyor. Sadece geçen sene 800 mn kur farkı zararı yazmıştı. Bu sene 250 mn daha yazmış. Kur farkına çalış dur. Destek te al dirençte sat. Bu hisse için durum böyle pek yapacak bir şey yok. Allahtan bilanço öncesi yukarı itti hisseyi. Yoksa zararına satacaktık.
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ben 2017-2019 arasıda hissedeydim. Borsaların ve kurun bu güne göre stabil olduğu bir dönemdi. O zaman eldeki parayla kur ataklarına karşı kendilerini koruyabiliyorlardı. Hala deniyorlar ama eldeki para borçtan az olduğu için borcu daha çok değerleniyor. Düşün 1 çeyrekte 150 mn esas faaliyet karın var. 250 mn finansman giderin. 100 mn fazla fark var.

Bu ara borçlu firma finansalları karışık geliyor. Bir ihtimal faiz konusunda terse dönüp kuru biraz sakinleştirirlerse o zaman yazdığı zararı da geri alma ihtimali olur. Sırf bu yüzden uygun fiyatta azar azar toplamaya başlayacağım.

6.  Alıntı Originally Posted by hasan198686 Yazıyı Oku
    Ben 2017-2019 arasıda hissedeydim. Borsaların ve kurun bu güne göre stabil olduğu bir dönemdi. O zaman eldeki parayla kur ataklarına karşı kendilerini koruyabiliyorlardı. Hala deniyorlar ama eldeki para borçtan az olduğu için borcu daha çok değerleniyor. Düşün 1 çeyrekte 150 mn esas faaliyet karın var. 250 mn finansman giderin. 100 mn fazla fark var.

Bu ara borçlu firma finansalları karışık geliyor. Bir ihtimal faiz konusunda terse dönüp kuru biraz sakinleştirirlerse o zaman yazdığı zararı da geri alma ihtimali olur. Sırf bu yüzden uygun fiyatta azar azar toplamaya başlayacağım.
    Getirsin 5 liraya ortak olalım bu bilanço ile.Odesin borcu çevirsin 15den olalım.Bu ayrimlari farkları yakalamak çok önemli borsada.

7. Bu güzel bir mantık. Ucuz pahalı diye bir şey yoktur kesinlikle göreceli.

Ama ben bu satış rakamları ile malesef kötümser olamıyorum. 10 hisseden birisi benim için borsada. Az taşıyorum daha verecekse ek yaparım açıkçası 10 altından.
     Alıntı Originally Posted by bdl Yazıyı Oku
    Getirsin 5 liraya ortak olalım bu bilanço ile.Odesin borcu çevirsin 15den olalım.Bu ayrimlari farkları yakalamak çok önemli borsada.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bu güzel bir mantık. Ucuz pahalı diye bir şey yoktur kesinlikle göreceli.

Ama ben bu satış rakamları ile malesef kötümser olamıyorum. 10 hisseden birisi benim için borsada. Az taşıyorum daha verecekse ek yaparım açıkçası 10 altından.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Verir sabır beklemek lazim

Sayfa 843/863 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •