Special Days Image
Sayfa 429/863 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. Değerli Paydaşlar;
    Açıklanan rakamlar hepimize hayırlı olsun.
    Öyle yada böyle klmsn büyümeye devam ediyor.
    Yurt dışı satışlar artmaya,
    Ciro artmaya yine devam ediyor.
    Çok sıcak bir yaz(!!!)
    bizi bekliyor gibi gözüküyor.
    Mayısta genel kurul,
    Peşi sıra gelecek birinci ve ikinci çeyrek bilançoları.
    Olası bedelsiz ve temettü kararları...
    41 dönümlük araziyle ilgili yakın zamanda önemli gelişmeler olasılık dahilinde.

2. 1 milyar ciroya %22 brüt kar marjı fena oran değil. Pazarlama giderleri çok şişik brüt karın yarısını yemiş. %9 faliyet karı düşük bir oran. 1 milyar ciroya 150+ milyon gibi faaliyet karı yazsa daha şık olurdu kişisel görüşüm.

Şirketi ilk defa inceleyen birisi olsam; 150 milyon net kambiyo karı kafamı kurcalardı. Manipüle edilmesi kolay olan bilanço kalemleri ile 150 milyon finansman giderini kompanse etmiş. 98 milyon faliyet karı olan gelir tablosunda 220 milyon kambiyo karı mı olur? Sanayi şirketi mi? Finansal yatırım şirketi mi? Bir karar verseler iyi olur.

3.  Alıntı Originally Posted by CooL Yazıyı Oku
    1 milyar ciroya %22 brüt kar marjı fena oran değil. Pazarlama giderleri çok şişik brüt karın yarısını yemiş. %9 faliyet karı düşük bir oran. 1 milyar ciroya 150+ milyon gibi faaliyet karı yazsa daha şık olurdu kişisel görüşüm.

Şirketi ilk defa inceleyen birisi olsam; 150 milyon net kambiyo karı kafamı kurcalardı. Manipüle edilmesi kolay olan bilanço kalemleri ile 150 milyon finansman giderini kompanse etmiş. 98 milyon faliyet karı olan gelir tablosunda 220 milyon kambiyo karı mı olur? Sanayi şirketi mi? Finansal yatırım şirketi mi? Bir karar verseler iyi olur.
    Sayın COOL hosgeldiniz.
    Borçlarını çok rahat çevirmiş vede çeviriyor. Muhtemelen bu yıl farklı olacak. Tam olarak dönen, duran varlık ve kısa ve uzun vadeli borçlar bakınca herşey netleşecek. Her ne olursa olsun bilanço güzel. Beklenti güzel..tekkeyi beklemeye devam. Çorbamizi mı içeriz sopamizimi yeriz bakacağız..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

Sayın Heg
    Twitterda Mehmet Yazır hocadan beklentisini ve vergi dairesi karına göre analiz yapmasını rica eder misiniz ?
    Beni sallamiyorda

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Sayın Heg
    Twitterda Mehmet Yazır hocadan beklentisini ve vergi dairesi karına göre analiz yapmasını rica eder misiniz ?
    Beni sallamiyorda
    Niye burada yazılanlar kafi gelmedi mi?
    Ayının yazdigida kesmedi yazira mi sardiniz

6. Kendisine daha önceden sormuştum. 3 Şubat'ta..
    #klmsn
    Sirket döviz pozisyonu üzerinden ekstra ciddi karlar sağladı.Bu durum süreklilik arz edebilir mi ? Hisse değeri düşük sermaye
    ve yuksek karlilik desteği ile 30 tl hedef olabilir.
    Fakat çok cazip değil..
    Bu şekilde cevap vermişti.

Ben de altına şu şekilde yazdım
    Teşekkürler Hocam. Sizinle Hem fikir olduğum ve katılmadığım noktalar olsa da son çeyrek bilançosu geldikten sonra daha detaylı değerlendiririz.

Açıkçası klimasan da her türlü görüşu tartışabiliriz .. şirketin vergi dairesi karını bile Son dakika açıklaması aslında bize bekleyin kardeşim sabredin mesajı.. ben böyle huysuz zorlu bir hisseyim ama uzun süre beklerseniz mutsuz etmem sizi diyor ;)

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Sayın Heg
    Beni sallamiyorda

7.  Alıntı Originally Posted by CooL Yazıyı Oku
    1 milyar ciroya %22 brüt kar marjı fena oran değil. Pazarlama giderleri çok şişik brüt karın yarısını yemiş. %9 faliyet karı düşük bir oran. 1 milyar ciroya 150+ milyon gibi faaliyet karı yazsa daha şık olurdu kişisel görüşüm.

Güzel kardeşim , kur etkisine neden tek taraflı bakıyorsun , gerçi sende yazmışsın ama , şirketin dövizli varlık ve borçlarının kur etkisini niye bütün dikkate almıyorsun , şirketin borçlarının çok büyük bir kısmı ne dövizli kredi e niye krediletin değerlenmesi ile ilgili kur etkisini finansman giderlerinide dikkate almıyorsun , sanki karın tamamı kambiyodan geliyormuş gibi algı yapıyorsun , kar tamamen bir sanayi şirketinin karı , bu karda daha da artacaktır , rusya ve nijerya operasyonlarında zarar yoksa , amortisman etkisi olacak daha , pazarlama gideride net satışın % 9 u civarı çok iyi , pazarlamanın içinde ne var nakliye firmalar nakliye payını satış faturasına dahil ederek müşterilere yansıtırlar bunun içinde brüt karın bir kısmı da pazarlama giderlerinde yer alır keza gümrük masrafları , bunda sınıflandırma farkları nedeniyle spk da düşecektir , % 9 gerçekten çok iyi , ayrıca türkiyeden nijerya ve rusyadaki şirketlere mal gönderildikten sonra karın bir kısmıda onlarda bırakılmış olabilir yani onların operasyonlarıda konsolidasyona girdiğinde karı artıracaktır diye düşünüyorum , cool belli klimasan seni almadan şaha kalkmayacak , gel sende biraz zararla gir klimasana öyle kapı arkasından klimasanı gözetleme , senin yüzünden 5 fk ya saplandık kaldık , ama not hisse nominale düşmeyecek bak 😂😂kızma dostum şaka yaptım

8. klimasanda son çeyrek ciroyu 230 milyon ,karı ise 22 milyon olarak tahmin etmiştim...şu anda topikte yazılanlara göre vergi dairesine verilen gelir tablosunda tam isabet sağlamışız...yalnız spk bilançosunda rakamlar değişir mi veya değişirse ne kadar değişir bilemem...

son çeyrek karı nasıl gelirse gelsin önümüzde ilk iki çeyrek bilanço beklentilidir ve çok güzel gelecektir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 429/863 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •