Sayfa 476/863 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon
Arama sonucu : 6902 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. Sürünmeye devam ...
    tamam global ve iç politika durumlarından her hisse etkileniyor ama neden klmasan gibi bir hisse en önde etkileniyor ve düştükçe düşüyor...

2.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Arif bey

Umutsuz olmayalım
    Benim umudum var!
    Umut mu..? Umut mu bıraktı ahlaksızlar.
    Bugünde en iyi ihtimalle %-5 dusurecekler. İstedikleri ortamda var hazır piyasada. Yeterince malida 20/22 aradı sattılar. (Yabancı takası çok net gösteriyor 4 aydır mal satmışlar)
    Hissede o kadar güven kaybı olduki resmen 100 puan düşüşte bile taban olacak gibi duruyor. 22 TL den korkusuzca alan yatırımcı 18 TL den yanaşmıyor. Bunun tek sorumlusu şirketin ta kendisidir. 4 aydır hissede dönen dumenleri görmek için müneccim olmaya gerek yok. Hicbirsey olmamış gibi izlemeleri ise ayrı bir muamma.
    Hep sordum tekrar soruyorum şirket bunun neresinde?
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

3. devre kesecek neredeyse ... bu kadar mı güçsüz..

4.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    devre kesecek neredeyse ... bu kadar mı güçsüz..
    Güçle ilgili değil..kimin satttigiyla ilgili. Kesinlikle bugünde iş vakıf ve mery vardır işin icinde. Biri pasta atsın eğer onlar yoksa bir daha asla yazmayacagum.
    Neredeyse her gün aynı dumenlerle 4 aydır kan kusturdular. Şirket izlesin..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

5.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Umut mu..? Umut mu bıraktı ahlaksızlar.
    Bugünde en iyi ihtimalle %-5 dusurecekler. İstedikleri ortamda var hazır piyasada. Yeterince malida 20/22 aradı sattılar. (Yabancı takası çok net gösteriyor 4 aydır mal satmışlar)
    Hissede o kadar güven kaybı olduki resmen 100 puan düşüşte bile taban olacak gibi duruyor. 22 TL den korkusuzca alan yatırımcı 18 TL den yanaşmıyor. Bunun tek sorumlusu şirketin ta kendisidir. 4 aydır hissede dönen dumenleri görmek için müneccim olmaya gerek yok. Hicbirsey olmamış gibi izlemeleri ise ayrı bir muamma.
    Hep sordum tekrar soruyorum şirket bunun neresinde?
    Herhalde tek rakamlara düşsede alım yapsak diye bekliyor olabilirler..Yatırımcı dostu ya...

6. 100 günlük ortalama 17.88

7.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    100 günlük ortalama 17.88
    Geçmiş olsun. Daha 200 günlük var orayada getirsinler tamam operasyon. 2018 yılının tekrarını izletiyorlar. Aynı uckagidi orda yaptı şirket. 6 dan 3 e..demekki şimdi 22 den
    Bu bilanço ederi 11 TL ye.

Şimdi panikleyip satanlara yazık olmayacak mı. Yok mu bu oyunu bozacak bir bayigit. Yok mu şirkete sahip çıkacak.
    Tamam..
    Son düzenleme : Belekkimi; 06-03-2020 saat: 11:21.

Jeopolitik etmenlerin de yardimiyla hisse fiyati bekledigim degerlere dogru hizla geliyor. Daha once paylastigim sebeplerle Mart'in 2. yarisi alim planliyordum ama fiyatlardaki dusus hizi, hissenin ekranimda sik sik on plana cikmasina neden oluyor. Ister istemez gozum kayiyor, o nedenle birkac kelam da ben edeyim dedim.

Her sey sirket lehine calisip, ruzgar arkadan eserken birden ortaya cikan COVID 19 virusu bayagi bir kotu oldu. Her ne kadar Turkiye'de ve sirketin ilgili pazarlarinda buyuk bir sikinti yok gorunse de, malzeme lojistigi sikintisi bazi diger sirketleri oldugu gibi Klimasan'i da etkileyecek gorunuyor. Cin'deki sirketler ancak %50 kapasite ile calisiyor denilmekte.

Bu cercevede eger Klimasan, gerekli malzemeyi tedarik edemeyecegi icin kisa vadede satis gerceklestiremeyecekse (ki oyle gorunuyor), nerede kaldi bu sirketin ilk 2 ceyregine iliskin yuksek ciro, kar vs. beklentisi? Sezon kacar gider.

O nedenle ozellikle sanayi sirketleri hisseleri konusunda temkinli davranmak, fazla abanmamak gerekiyor gibi geliyor bana.

Herkese bol kazanclar.

Sayfa 476/863 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •