Sayfa 336/863 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

Alıntı Originally Posted by kıbrıscık Yazıyı Oku
    serdar kardeşim
    grafik paylaşıp yorum yapabilirmisin.
    Yeterince grafik paylaşılmış
    Hissenin yatayda takılması iyidir
    Ortalamalar düzelir, indikatörler soğur

2.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Sayın COOL;
    Bilanço ve şirket ile ilgili hemfikiriz. Tam bir garabet. Bu kadar ürün sat elde sıfır. Ne bu hayır kurumumusunuz. Yok mevsimsellikmiste mişte. Mevsimsel satış miktarın düşer buna bağlı karın düşer. Anlaşılır durum derim. Ortada böyle bir durumda yok.
    Yoksa sen ayni ürünü 9 aylikta 5 TL verip diğer aylarda 10 TL mı satıyorsun. Denetimden gecmeyince böyle oluyor.
    Gelelim hissedeki ameliyata.
    Hatta şu tespitle basliyalim. son bir aya yakın neredeyse her gün iş ve mery al/satla hisseyi baskiliyorlar. Bu bir tesadüf olamaz. Bu hareketler 9 aylık bilanço sonrası anlarım ancak 12 aylık bilanço dinemi ve 3 aylık satışların başladığı bir dönemde olması benim şirketle ilgili tüm tereddütlerimi ortadan kaldırıyor.
    İki soru aklıma geliyor
    1. Ya içerden bilgi aldılar 12 aylık berbat ve bir an önce malı ky teslim edip fişi 12 aylık açıklanınca çekecekler
    2.Yada yine içerden çok olumlu bilgi aldılar ve bir an önce mal toplamak için satış gösterip ceptu cep yapıyorlar diyeceğim de 1.5 milyonluk net satış var. Kötü kokular geliyorda!

Bu iş tezgah altına döndü. Bu işin içinde şirketinde olduğu konudunda zerre şüphemde yok. Bu piyasada klimasan 100 TL olsa kim ne diyebilirdi.
    Klimasan hep çocuk olup emeklemeyi bırakıp ne zaman büyüyüp adam olup kosacaksin.
    Bol kazançlar.
    Dostum şu an olanların 2.çeyrekten sonra hisse 12 lerden 9-8 lere gelenden ne farkı var ?

3. Eksimbank faizi TL.de 8..yıllık.kur farkı ile faizi öder.yapacagi ciroda faiz gideri olmaz.bide böyle düşünün.en azından 6ayligina.

4. Kısa vade sistem al'a dönmüş. Yatayda sistem pek iş yapmaz ama dönüşleri yakalamak adına takip edilebilir.

Elimde yüksek maliyetli mal olsa 18 stopla taşırdım, 20 üstü isteksiz görürsem de realize ederdim.

Takaslarda da credit suisse satışları bitmiş gibi duruyor, satıcı yok diye bir atak yapabilirler belki.

Yatırım tavsiyesi değildir, borsada yatırımım yok şu an benim.

5.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Dostum şu an olanların 2.çeyrekten sonra hisse 12 lerden 9-8 lere gelenden ne farkı var ?
    Çok fark var. 12/3/6 aylık muazzam bilançolar ve beklenti zirvede.
    9 aylikta berbat bir bilanço (diğer ceyreklerin iyi bilançosu ile) ile yol almış.
    Buradaki soru basit 9 aylık bilançoda ki gibi berbat bir bilanço gelirse ne yapacağız.
    İyi gelirse tamam beklemeye devam.
    Son bir aylık sacma hareketleri bu deli soruları sorduruyor.
    Bilanço beklentileri Şubat ayinda fiyatlamalar başlıyacak.
    İnşallah 9 aylık gibi bir bilançoyu bir daha görmeyiz...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

6.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Eksimbank faizi TL.de 8..yıllık.kur farkı ile faizi öder.yapacagi ciroda faiz gideri olmaz.bide böyle düşünün.en azından 6ayligina.
    Mali tablolar ile ilgili bir kaygımız yok onun için zaten burdayız bozarsada bakarız , zaten dengeyi sağladı 2019 da 2020 karı veya favök ilave nakit olacak dengeyi artıya çevirecek büyük ihtimallede maksimum 1 tl temettü verecek onun için çok ta nakit çıkışı olmayacak , ilave faiz gelirleri ile kar daha da artacak

7.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    9 aylikta berbat bir bilanço (diğer ceyreklerin iyi bilançosu ile) ile yol almış.
    Buradaki soru basit 9 aylık bilançoda ki gibi berbat bir bilanço gelirse ne yapacağız.
    İyi gelirse tamam beklemeye devam. (Ben bu şirketi yönetenlere zerre güvenmiyorum ve 9 aylık bilançoları ile bir kez daha haklı çıktığımi düşünüyorum)
    İnşallah 9 aylık gibi bir bilançoya bir daha görmeyiz...
    3.çeyrek gibi gelirse 4.çeyrekte bu fiyattan gideriz , fk 7 olmuş olur çok mu pahalı ? 1 ve 2 . Çeyrekte karlılık var 3.çeyrekte birden herşey tersine döndüde adamlar satış fiyatlarını felen aşağı mı saldılar yani , ciro artıyor , ihracat oranı artıyor , kapasite artışı var , yeni arsa alımı var , bunlar rasgele olan şeyler mi yani , 2.çeyrekte kurlar arttığı için 2.çeyrek stok maliyeti yüksekti dönem sonunda , 3.çeyrekte kurlar aşağı geldiği için ihracat geliri düştü ayrıca 2.dönem sonundaki stok maliyetide 3.çeyrek satış maliyetini artırdı , 4.çeyrektede bu eksik karı yerine koyacak , 12 den 8-9 a doğru gelirken yaptığı hareket ile şu anki hareketin hiçbir farkı yok bence o zamanda klimasan çok geri kalmıştı ve fk diplerdeydi şu anki yapılanların algıdan başka bir anlamı yok , enver satmış , yabancı satmış onda var %5 öbürkünde var %5 ikiside sattı nereye gitti bu mal ky mi aldı yani hepsini sen inanıyor musun buna, bu kadar satışı kaldırabilir miydi tahta veya bu fiyatlar 18 lerde kalabilirmiydi , şuan birde temettü zamanı geliyor yatırımcıların bir kısmıda temettü hisselerine gidiyor , onlardaki artışı görürsün ,bu hisse böyle arkadaş 2 ay sürünüyor sonra 10 günde yapıyor yapacağını ,

8.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    İyi gelirse tamam beklemeye devam.
    İnşallah 9 aylık gibi bir bilançoyu bir daha görmeyiz...
    Ayrıca şu an tahtada senin gibi serdar kazancı , cahilcuhela , sekiz , arif turgay vb gibi bilinçli hisseden beklentisi net yatırımcı kaldı bunları silkeleyemiyor adam çünkü biliyor 30-40 aralığında mal bunlarda kalacak ve böyle yatırımcının hisseside çok bence , ben kendimide sizden görüyorum bende de az hisse yok , onun için brain in dediği gibi uğraştıracaklar

Sayfa 336/863 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •