Sayfa 85/863 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 673 - 680 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Mübareklerin insafına kaldık artık , adları gibi mübarek kardeşlerimizdir inşallah
    Egerki bu hisseyi 16.5 ort ile 2 milyondan fazla hisse almışlardı vede bilanço gelmiş ise arkanıza yaslanın ve çayınızı yudumlayin.
    Bırakın da onlar düşünsün..
    elbette bir bildikleri vardır der,
    Yoksa da hisse pirimli gozuksede zaten normal ederinde.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Klnma da enver çevik isminin geçtiğini görmedim
    Denizbankta adı geçiyor.
    Denizinde fiili dolaşımı %0.04
    Koca bankanın bugün ku islem hacmi cok şaşırtıcı derecede küçük.
    Brüt takasta değil miydi deniz ?

3.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Düşük rakamları yazarak gıdıyoruz dıyenler düşmesini çok düşmesini beklediklerini yazanlar samimiyetten uzak olanlar bir müddet sonra asıl sizlerin ne kadar yanıldıgınızı görmeniz dileğiyle sırf kağıt çıkmasın düşsün diye çaba harcıyorlar
    Siz bu hissede yenisiniz asıl siz insanları etkilemeyin.Dediğim rakamlara gelince hatırlayacaksınız bu sözlerimi şimdi elinizde mal olduğu için kim ne dese olumsuz batacak.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

28 sattığım klnma 11.75ten sattığım yeşil yukarıda klmsn aşağıda dile düşen hisse gitmez yanıldım isin gerçeği bile bile hata

*Çok iyi bir firmanın hisse senedini iyi fiyata almak, iyi bir firmanın hisse senedini ucuza almaktan çok daha iyidir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

5. Dün üstünkörü bakarak hasılat büyümesinin işletme sermayesinin şişmesiyle karşılandığını söylemiştim. Miktar bazında doğru olsa da, bugün ticari alacak, stok ve ticari borç vadesine baktığımda önceki dönemlere göre daha düşük seviyelerde olduğunu görüyorum. Gördüğüm kadarıyla 2.çeyrek itibariyle yapılan satışların alacak vadeleri mevsimsel olarak yüksek gelirken yıl sonuna doğru azalma eğilimi gösteriyor. Örneğin sırasıyla 2016-2019 2Ç vadeleri 161-162-186-145 olarak gelirken bilançodaki alacak günleri yıl sonunda 89-65-83-x olarak gerçekleşmiş. 3Ç için ise aynı şekilde 121-142-140-113 olarak gözüküyor. Şu anki ticari alacak günleri son dönemin en düşük seviyesi, yani müşterilere kredili satış koşullarında daha laçka davranarak satışları artırmamışlar. Şüpheli alacaklarda da artış olmadığına göre endişe düşüncelerimi geri alıyorum.

6. bu kış cok sert gececek forumdaki spek yancılarına dikkat edin

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by SecAnalyst Yazıyı Oku
    Dün üstünkörü bakarak hasılat büyümesinin işletme sermayesinin şişmesiyle karşılandığını söylemiştim. Miktar bazında doğru olsa da, bugün ticari alacak, stok ve ticari borç vadesine baktığımda önceki dönemlere göre daha düşük seviyelerde olduğunu görüyorum. Gördüğüm kadarıyla 2.çeyrek itibariyle yapılan satışların alacak vadeleri mevsimsel olarak yüksek gelirken yıl sonuna doğru azalma eğilimi gösteriyor. Örneğin sırasıyla 2016-2019 2Ç vadeleri 161-162-186-145 olarak gelirken bilançodaki alacak günleri yıl sonunda 89-65-83-x olarak gerçekleşmiş. 3Ç için ise aynı şekilde 121-142-140-113 olarak gözüküyor. Şu anki ticari alacak günleri son dönemin en düşük seviyesi, yani müşterilere kredili satış koşullarında daha laçka davranarak satışları artırmamışlar. Şüpheli alacaklarda da artış olmadığına göre endişe düşüncelerimi geri alıyorum.
    Şüpheli alacaklarda azalma var fakat 10-15 milyon civarı bir rakam 3 aylık dilimden 6 aylık dilime kaymış. O miktar bir alacakta sıkıntı olabilir belki. O da 30-40 kuruş etki eder hisse başına devede kulak.

Brüt kar marjındaki bozulma canımı sıktı benim. Maliyet artışına karşı döviz kurunun baskılanması sonucu oluşmuş olabilir. Devamı gelirse önceki bilançolardaki gibi kar göremeyiz bir daha.

Bir diğer sıkıntı da döviz kuru riski önceki bilançoda sıfır iken eurobondlar elden çıkarılınca %10 kur oynamasına 7-8 milyon gibi kur farkı zararı yazar hale gelmiş şirket.

Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Brüt takasta değil miydi deniz ?
    Bilmiyorum.

'UÇUYORUZ ORHAN ABİ' 2009 yılından
    İddianameye Gencebay'ın Nurettin Çevik'le bir diyaloğu konulmuş. Çevik, Olmuksa hisselerinde uçtuklarını, Merko'ya gireceklerini söylüyor Gencebay ise nakit sıkıntısı içinde olduğu yanıtını veriyor. İşte1472 no'lu telefon görüşmesinin dökümü:
    Çevik: Vallaha Olmuksa'da uçuyoruz Orhan Abi.
    Gencebay: Yav bu ne yaa. Vallaha maşallah maşallah, kıyak.
    Çevik: Abi bundan çıkıp Merko işini de halledeceğiz. Okan işinde de haberini bekliyoruz.
    Gencebay: Nakit durumunda biraz sıkıntı var. Ancak bir arkadaşımı görevlendireceğim.

Orhan Baba derler manipulasyoncu babasıymış meğer
    İddaname yazıyor da muhtemelen gerçek görüşmedir.
    https://www.sabah.com.tr/ekonomi/200...lyon_tl_kazanc

Sayfa 85/863 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •