Sayfa 762/863 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 6,089 - 6,096 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

borsadaki bazı işlem yapanlar şirketin sadece kar rakamına bakmakla yetiniyor. şirket 2020 09 aylık bilançosunda 6.412.970 tl gibi düşük bir kar açıklamış olabilir. 2020 12 aylık bilançosunda açıklayacağı değerleri görmek gerekiyor. Farklı bir kar rakamı ile karşılaşabiliriz.
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=43867&page=23 sayfasında temel ve teknik analiz tablosunu excel formatında yayınlamaktayım.

bir kuşkunuz oluşursa dosyayı indirmeden; https://www.virustotal.com/gui/file/...2c8c/detection adresinden virüs kontrolü yapabilirsiniz
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

3. Alman aşısının saklanması muhabbeti bitti mi beyler?Bilgisi olan var mı? Ytd

4. Görüşlerine katılıyorum
    Gerçekten aynı düşüncelere sahibiz.
    Bu şirketin basit 9 aylık bilanço analizini yapmıştım paylaşayım.
    Bunlar bence yönetim basiretsizliği cünkü pandemiye rağmen satışlar ve hasılat gayet iyi herşey yolunda . İyi yönetilirse çok şey değişir. Zaten Ağustos’ta yeni GM gelmişti ayrıca satış ve pazarlama direktörü de değişti.
    Sen de yorum yapabilir misin.

Aşağıdaki 3 kalem bütün karlılığı almış götürmüş . hepside neredeyse eşit büyüklükte etki yapmış

1-Esas Faaliyetlerden diğer gelirler ve giderler farkı : 2020 de -30 milyon olmuş , 2019 a göre
    2-Yatırım faaliyetlerinden gelirler ve giderler farkı : 2020 de -30 milyon olmuş , 2019 a göre
    3-Finans gelirleri ve giderleri farkı : 2020 de -32 milyon olmuş , 2019 a göre

Toplam -92 milyon fark var bu kalemlerden.

9 aylık satış hasılatı : 746 mio (2020) ve 784 mio (2019)

Net kar : 6 milyon (2020) ve 101 milyon (2019)

Alıntı Originally Posted by yukselc Yazıyı Oku
    borsadaki bazı işlem yapanlar şirketin sadece kar rakamına bakmakla yetiniyor. şirket 2020 09 aylık bilançosunda 6.412.970 tl gibi düşük bir kar açıklamış olabilir. 2020 12 aylık bilançosunda açıklayacağı değerleri görmek gerekiyor. Farklı bir kar rakamı ile karşılaşabiliriz.

5.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    Görüşlerine katılıyorum
    Gerçekten aynı düşüncelere sahibiz.
    Bu şirketin basit 9 aylık bilanço analizini yapmıştım paylaşayım.
    Sen de yorum yapabilir misin.

Aşağıdaki 3 kalem bütün karlılığı almış götürmüş . hepside neredeyse eşit büyüklükte etki yapmış

1-Esas Faaliyetlerden diğer gelirler ve giderler farkı : 2020 de -30 milyon olmuş , 2019 a göre
    2-Yatırım faaliyetlerinden gelirler ve giderler farkı : 2020 de -30 milyon olmuş , 2019 a göre
    3-Finans gelirleri ve giderleri farkı : 2020 de -32 milyon olmuş , 2019 a göre

Toplam -92 milyon fark var bu kalemlerden.

9 aylık satış hasılatı : 746 mio (2020) ve 784 mio (2019)

Net kar : 6 milyon (2020) ve 101 milyon (2019)
    20 lirada hareketlerden rahatsız olarak verdiğim malımı bugün geri almaya başladım, tabi ki riskli bir davranıştı tavan tavan da gidebilirdi ama stabil, düzgün giden kağıtları seviyorum böyle sert hareketler rahatsız edici.

Neden hala buradasın derseniz de sebebi bu işte, bu şirketin gerçekten fiyatlanmamış çok büyük bir potansiyeli var, yönetim güven vermiyor, azıcık güven verseler çok farklı yerlere gidecek bir şirket.

6. Çok benzer gidiyoruz
    Ben de 17.30 dan Haziran ayında çıktım
    Sebebi yabancının şiddetle mal boşaltması idi tabi karlılıkta diğer etken
    Sonra sizin gibi son bir haftadır toplamaya başladım
    Ancak volatiliteden çok rahatsızım ama bu kağıdın karakteri böyle biliyorum
    Ancak ufak bir hikaye kağıdı körükleyebilir.Ya da bedelsiz koparır yakalayamazsın kaçırırsan.
    İhracat şirketi olması ise çok büyük bir artı.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    20 lirada hareketlerden rahatsız olarak verdiğim malımı bugün geri almaya başladım, tabi ki riskli bir davranıştı tavan tavan da gidebilirdi ama stabil, düzgün giden kağıtları seviyorum böyle sert hareketler rahatsız edici.

Neden hala buradasın derseniz de sebebi bu işte, bu şirketin gerçekten fiyatlanmamış çok büyük bir potansiyeli var, yönetim güven vermiyor, azıcık güven verseler çok farklı yerlere gidecek bir şirket.

Safkar bunun babası, %5-6 aşağılardaı !

Alcar bunun dedesi, tavan!

bu adam olan dedesine değil de, adam olmayan babasına uyuyor !!!!

8.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Safkar bunun babası, %5-6 aşağılardaı !

Alcar bunun dedesi, tavan!

bu adam olan dedesine değil de, adam olmayan babasına uyuyor !!!!
    Bunun babası dedesi belli değil. Bildiğin p.ç

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 762/863 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •