Sayfa 493/863 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 6901 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1.  Alıntı Originally Posted by ayne Yazıyı Oku
    F/K;3,59 matriks te öyle görünüyor belek hilmi ve serdar kazancı gibi üstadlar değerlendirirse çok memnun oluruz......
    F/K 4.5..ucuz mu ucuz. Ancak hisse geleceği fiyatliyor. Dünya ticareti çakilinca klimasanda etkilenecektir vede hisseleri olumsuz seyiri devam ediyor. Şirkette olup biteni izleyince 3/5 bin lotlarla cakiliyor. Çıkıp tek kelime bile edemediler. Şirket geri alım yapacağız dese iş farklılaşır. Derler mı demezler.
    ..yazık ettim 20 TL den verecektim . Geçti bolu pazarı...şimdi nerede duracak diye bekliyecegim. Gitti karlar gelsin çuvalla zararlar...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

2.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Matriks niyeyse 19/9 da kaldı, revize olmadı. Benim yazdığım 19/12 ye göre.
    Haklısın paragantiye göre 19/12 F/K 4,51

3. taban yuh.
    5 gündür alan , takas arttıran yabancıların da eline mi verdiler.

4.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    F/K önemi varmı bilmiyorum ama 4.5 lara düştü. Ytd.
    FK'nın önemi yok, bundan daha düşük FK'sı olan defter değerinin yarısında bedava hisse dolu borsada şu an. Bunun defter değeri 8 TL ve diğerlerinden daha riskli benim gözümde.

Dünya resesyona girerken borsaya yatırım yapılmaz. İşler kontrol altına alınsın öyle bakılır.

Enver'de hala yüklü mal var, Kondor Fund'da da mal var, ortalık biraz düzelir borsalar yataya sararsa yukarı yaparlar hisseyi. Takas açısından ümit var hissede.

Şahsi kanaatim; önümü görüp borsaya girecek olsam şu an, daha ucuzları varken klimasan'a girmem. Salgın işinin çabuk çözüleceğini öngörebilsem Pegasus ve THY alarak başlardım portföy yapmaya, temettü için biraz tüpraş, yan hisselerden de Arena'yı beğeniyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by CooL Yazıyı Oku
    FK'nın önemi yok, bundan daha düşük FK'sı olan defter değerinin yarısında bedava hisse dolu borsada şu an. Bunun defter değeri 8 TL ve diğerlerinden daha riskli benim gözümde.

Dünya resesyona girerken borsaya yatırım yapılmaz. İşler kontrol altına alınsın öyle bakılır.

Enver'de hala yüklü mal var, Kondor Fund'da da mal var, ortalık biraz düzelir borsalar yataya sararsa yukarı yaparlar hisseyi. Takas açısından ümit var hissede.

Şahsi kanaatim; önümü görüp borsaya girecek olsam şu an, daha ucuzları varken klimasan'a girmem. Salgın işinin çabuk çözüleceğini öngörebilsem Pegasus ve THY alarak başlardım portföy yapmaya, temettü için biraz tüpraş, yan hisselerden de Arena'yı beğeniyorum.
    Yanılıyorsun, uzun vade yatırım için hisse tam da bu zamanda alınır...tabii ki tek kalem değil, en az 5-6 parçada alımları tamamlamak lazım.

Traderlar için durum farklı olabilir, o işten anlamam, onların işlem kriterleri daha farklıdır...ama benim için 8-12,5 arası kademeli alım kaçırılmayacak fırsattır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Cahilcuhala ne oldu aldınmı havanı yediriyo demiştim şimdi vızıkla artık

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yanılıyorsun, uzun vade yatırım için hisse tam da bu zamanda alınır...tabii ki tek kalem değil, en az 5-6 parçada alımları tamamlamak lazım.

Traderlar için durum farklı olabilir, o işten anlamam, onların işlem kriterleri daha farklıdır...ama benim için 8-12,5 arası kademeli alım kaçırılmayacak fırsattır.
    Önümüzü görelim hele bir, %20-30 yukarıdan alırız sorun yok. Portföy full dolar (çoğu fiziki) ve fiziki altında. Üç aylık ihtiyacım kadar TL var sadece. Borsada fırsat çıkar belki diye bir miktar parayı bırakmıştım hesapta onu bile çekip 6.10'dan dolar aldım mart başında, dursa kaşıntı yapardı.

110-102-98-93-87 bin endekslerde de büyük fırsat diyordu herkes, düşen bıçağın tutulmaması gerektiğini bir kez daha görmüş olduk...

Ben de fikrimi soyleyeyim de bari icimde kalmasin; Enver isimli beyefendi ne yazik ki patlamis ve gerek Is gerekse Vakif uzerinden mallari icradan, tabana kadar satilmaktadir. O nedenle altta durmanin geregi yok, alim firsati seve seve verecektir.

Sirketin performansinin orta vadede (hatta kisa- ilk 3 aylik da dahil) hic de kotu olmadigi beklentimi koruyorum. En buyuk risk, tadarik zincirinde olusabilecek aksama ve gerekli hammaddeye ulasamamaktir.

Uygun yerlerden ben de Cautionary gibi bekliyor olacagim.

Sayfa 493/863 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •