Sayfa 50/601 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 393 - 400 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Yukarıdaki haberden yola çıkarak antalya santralının favok e katkısını hesaplaybilir mi buradaki uzman arkadaşlar?
    Ben bi hesap yaptım. Bunun üzerine konuşmakta fayda görüyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by gazistan Yazıyı Oku
    https://twitter.com/akinozcan/status...529409024?s=19

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum aksen'den beklentilerin bitti mi.
    Sana zahmet bir teknik analiz yapabilir misin? Bir de hacimin çok daralması nasıl buluyorsunuz?
    Teşekkürler...

3.  Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Yukarıdaki haberden yola çıkarak antalya santralının favok e katkısını hesaplaybilir mi buradaki uzman arkadaşlar?
    Ben bi hesap yaptım. Bunun üzerine konuşmakta fayda görüyorum...
    Uzman değilim ama seneye doğalgazdan 400-450 milyon ₺ Ebitda gelir. Bu sene için ise 150 milyon ₺ civarı bekliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Uzman değilim ama seneye doğalgazdan 400-450 milyon ₺ Ebitda gelir. Bu sene için ise 150 milyon ₺ civarı bekliyorum.

Uzman olmadığını söylüyorsun ama hesabın kuvetli olmalı kardesim, neva isimli arkadaş vardı o da oldukça ilgiliydi konulara onun da katkısını bekleriz, tabi mali hala tasiyorsa

5.  Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Uzman olmadığını söylüyorsun ama hesabın kuvetli olmalı kardesim, neva isimli arkadaş vardı o da oldukça ilgiliydi konulara onun da katkısını bekleriz, tabi mali hala tasiyorsa
    Valla doğalgazdan bu kadar yüksek favök gelse bu sirketin değerini bayağı yükseltir ama gelir mi ben bilemem. Ben açıkçası afrikadan haber bekliyorum. Kongo olsa mesela en az 50 mn dolar favök gelir oradan diye düşünüyorum(2021 için) ama bakalım hayırlısı. Ben normal sartlarda 2020 icin 480 mn TL civari kar bekliyorum ama dogalgaz yuksek gelirsr tadından yenmez tabi. PTF ve doğalgaz alım maliyeti nasıl olur açıkçası bilemiyorum. Bekleyip görecegiz. Yabancı alıma devam etsin. Şirket de afrikadan güzel haberler versin. Bir de hata yapmasın bilançoda falan. Bana yeter açıkçası YTD.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6.  Alıntı Originally Posted by ertan akinci Yazıyı Oku
    Dostum aksen'den beklentilerin bitti mi.
    Sana zahmet bir teknik analiz yapabilir misin? Bir de hacimin çok daralması nasıl buluyorsunuz?
    Teşekkürler...
    Aksende pozisyon alma sebebim dipte olması ve dip oluşumunu tamamlamış olmasıydı.
    Temel olarak gelen verilerin en kötünün geride kaldığını göstermesi de ana unsurdu.
    Ama sağolsun tahta yapıcı ve şirket elele anamızı bellediler.
    Resmen sinir harbi yaşandı.
    Yatırımcı ilişkilerinin yaptığı yamuğu bir anı olarak saklayacağım.
    Sonrası zaten roket.
    3.39 dan satarak pozisyonu kapattım 3.80 e gidebileceğini biliyordum ama teknik olarak düzeltme yapması gereken bir yer olduğu için sattım.
    Alarko holding daha cazip geldiği için oradaki pozisyonuma ekleme yaptım.
    Şükür oradan buradan kaybettiğimin fazlasını aldım
    Şirkete inanıyorum.ama ben orta vadeli yatırımcıyım.
    Hedefime ulaştığım için sattım.
    Teknik olarak 3.60 seviyelerine gelecek bir düzeltme ve konsolidasyon ilerisi için daha iyi olacaktır

7.  Alıntı Originally Posted by gazistan Yazıyı Oku
    Aksende pozisyon alma sebebim dipte olması ve dip oluşumunu tamamlamış olmasıydı.
    Temel olarak gelen verilerin en kötünün geride kaldığını göstermesi de ana unsurdu.
    Ama sağolsun tahta yapıcı ve şirket elele anamızı bellediler.
    Resmen sinir harbi yaşandı.
    Yatırımcı ilişkilerinin yaptığı yamuğu bir anı olarak saklayacağım.
    Sonrası zaten roket.
    3.39 dan satarak pozisyonu kapattım 3.80 e gidebileceğini biliyordum ama teknik olarak düzeltme yapması gereken bir yer olduğu için sattım.
    Alarko holding daha cazip geldiği için oradaki pozisyonuma ekleme yaptım.
    Şükür oradan buradan kaybettiğimin fazlasını aldım
    Şirkete inanıyorum.ama ben orta vadeli yatırımcıyım.
    Hedefime ulaştığım için sattım.
    Teknik olarak 3.60 seviyelerine gelecek bir düzeltme ve konsolidasyon ilerisi için daha iyi olacaktır

Teşekkürler dostum, değerli yorumların için... Arada sırada burayı ziyaret ederseniz seviniriz.

8.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku

Doğalgaz fiyatlari ne kadar artarsa artsin ya da ne kadar düşerse düşsün Aksa nin Doğalgaz santraline etkisi olmaz. Turkiye de elektrik fiyatlarını doğalgaz santrallerinin rekabeti belirliyor. Doğalgaz fiyatına paralel olarak elektrik fiyatlari da artıyor ya da azalıyor. Dolayisiyla bu haberin Aksa nin karina bir etkisi olmaz. Elektrik üretimi artarsa ve doğalgaz santralleri daha fazla kullanılırsa Aksanin Doğalgaz Santralinin karliligi artar...

Sayfa 50/601 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •