Sayfa 100/601 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 793 - 800 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. 2020 senesinde inşallah şirket çok güzel bir kar açıklayacak diye düşünüyorum, tahminim minimum 600 milyon TL olacağı yönünde. Peki bu karlar fiyatlamaya yansıyor mu? Maalesef hayır. Bunun en büyük sebebi karın sürdürülebilir olduğu konusundaki soru işaretleri ve kötü nakit akışı.
    Peki ne olursa şüpheler giderilir?
    1. Ciro tarafındaki ağır top Antalya Santrali. Büyük ihtimalle petrol fiyatları bu seviyede kalırsa (45 doları geçmemesi yeterli) ve kur 7.5 TL üstüne atmazsa çok ciddi bir maliyet avantajı yakalayacak Ali Metin Kazancı. Bu durumda sadece bu santralden senelik 350 milyon civarında kar gelir.
    2.Gana Anlaşmasının uzaması karlılığın sürdürülebilir olduğunu gösterecek. Şu an için en karlı operasyonu Aksenin.
    3. Afrika'da yeni anlaşmalar
    4. Goldman Sachstan geri alınan 125 milyon hissenin satışı. Bu gerçekleşirse muhtemelen net borç /favök 1-1.2 seviyelerine iner.
    Ben bu sefer Cemil Kazancı Beyin yatırımcıyı güldüreceğini düşünüyorum. O zaman elimde hisse olur mu orasını da Allah bilir...
    Asla YTD.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kar şuan için sürdürülebilir olmasa bile şuan ki değeri bu mu olmalı.Tamam ilk halka arz olduğunda çok pahalıymış zamanla ederine düşmüş ama artık şuan hiç kar etmese bile olması gereken fiyatı 5 ler olmalıydı.

3. Goldman dan alinan hisse kazancının. Bu sirketin bilançosuna satması halinde bir etkisi olmaz. Doğalgaza yapilacak bir indirim(petrol fiyatları böyle devam edecek gibi duruyor) ile gaz santralleri üretimde ithal kömürün payını alirsa tadından yenmez. Ama dogalgaza indirim benim tahminim eylül gibi olur. YTD.
     Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    2020 senesinde inşallah şirket çok güzel bir kar açıklayacak diye düşünüyorum, tahminim minimum 600 milyon TL olacağı yönünde. Peki bu karlar fiyatlamaya yansıyor mu? Maalesef hayır. Bunun en büyük sebebi karın sürdürülebilir olduğu konusundaki soru işaretleri ve kötü nakit akışı.
    1. Ciro tarafındaki ağır top Antalya Santrali. Büyük ihtimalle petrol fiyatları bu seviyede kalırsa (45 doları geçmemesi yeterli) ve kur 7.5 TL üstüne atmazsa çok ciddi bir maliyet avantajı yakalayacak Ali Metin Kazancı. Bu durumda sadece bu santralden senelik 350 milyon civarında kar gelir.
    2.Gana Anlaşmasının uzaması karlılığın sürdürülebilir olduğunu gösterecek. Şu an için en karlı operasyonu Aksenin.
    4. Goldman Sachstan geri alınan 125 milyon hissenin satışı. Bu gerçekleşirse muhtemelen net borç /favök 1-1.2 seviyelerine iner.
    Ben bu sefer Cemil Kazancı Beyin yatırımcıyı güldüreceğini düşünüyorum. O zaman elimde hisse olur mu orasını da Allah bilir...
    Asla YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. Benim aklımda Goldman'a yapılan satış sonras elde edilen paradan 105 milyon usd'nin öz varlığa eklendiği yönünde kalmış. Şimdi tekrar baktım o dönem hisse satışı ile beraber İş Bankası, Garanti Bankası ve Goldman Sachs'tan kredi kullanmış Kazancı 400 milyon USD o aktarım buradan olmuş. Biraz karışık bir iş teşekkürler uyarı için. Yatırımcı ilişkilerine müsait bir zamanda sorarım detayını. Fakat bu olay gerçekleşirse hisse için ciddi katalist olur diye düşünüyorum, GSI sonuçta o dönem 1.8 milyar dolar piyasa değeri biçmiş firmaya şu an 310 milyon $ ın altında işlem görüyor...
    YTD
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Goldman dan alinan hisse kazancının. Bu sirketin bilançosuna satması halinde bir etkisi olmaz. Doğalgaza yapilacak bir indirim(petrol fiyatları böyle devam edecek gibi duruyor) ile gaz santralleri üretimde ithal kömürün payını alirsa tadından yenmez. Ama dogalgaza indirim benim tahminim eylül gibi olur. YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    2020 senesinde inşallah şirket çok güzel bir kar açıklayacak diye düşünüyorum, tahminim minimum 600 milyon TL olacağı yönünde. Peki bu karlar fiyatlamaya yansıyor mu? Maalesef hayır. Bunun en büyük sebebi karın sürdürülebilir olduğu konusundaki soru işaretleri ve kötü nakit akışı.
    Asla YTD.

Nakit akışı ve afrika sözleşme veya maliyeti az yeni santral kurulma haberi iş görür... doğlagazda indirim zor rusya ile sözleşme var sabit fiyattan bildiğim kadarı ile. Ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 2. çeyrek zaten botaş değiştirmedi fiyatları da ben 3. çeyrekten de indirim beklemiyorum. Devletin bütçe boş. Belki hanehalkına indirim yaparlar santrallere değiştireceklerini sanmıyorum.

https://www.botas.gov.tr/Sayfa/2020-...t-tarifesi/493

7. Rusya ile anlaşmadaki fiyatlar petrol fiyatlarına endeksli ve 6-9 ay geriden takip ediyor, kurun yükselmesi hariç olumsuz bir durum şu an için yok. Ben doğalgazda indirim bekliyorum ama neva91in dediği gibi en erken Eylül gibi olur Allah korusun devalüasyon vs. olmazsa. YTD.
     Alıntı Originally Posted by mehmet tercüman Yazıyı Oku
    Nakit akışı ve afrika sözleşme veya maliyeti az yeni santral kurulma haberi iş görür... doğlagazda indirim zor rusya ile sözleşme var sabit fiyattan bildiğim kadarı ile. Ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Karanlık odada satış yedi endeks toplamasına rağmen.

Sayfa 100/601 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •