Sayfa 102/601 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 809 - 816 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Eylül başına kadar aylık takasları..
    Kasım-Aralık aylarında piyasadan malı çekerken fiyat 2.5 lardan 4 lere gelmiş.. çatır çutur düşürememe sebepleri muhtemelen bu! Şubata kadar fazla çıkış yok ama görüntüye göre 2 aydır yediriyorlar.. Kasım başına göre hala artıdalar ama sattıklarıyla Aralık başına göre bile eksi hale gelmişler..
    Hangi kurumları kullandıklarını soran arkadaş vardı; fonları bile kullanıyorlar gibi duruyor. Citi nin satışlarını fonların karşılaması tesadüf olsa gerek ) Ünlü-ak arası virman olmuştu yanlış hatırlamıyorsam..
    Resim son 1 ay, son 2 ay, son 3 ay.. şeklinde ilerliyor.. En sonda da kasım-aralık var..

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Eylül başına kadar aylık takasları..
    Kasım-Aralık aylarında piyasadan malı çekerken fiyat 2.5 lardan 4 lere gelmiş.. çatır çutur düşürememe sebepleri muhtemelen bu! Şubata kadar fazla çıkış yok ama görüntüye göre 2 aydır yediriyorlar.. Kasım başına göre hala artıdalar ama sattıklarıyla Aralık başına göre bile eksi hale gelmişler..
    Hangi kurumları kullandıklarını soran arkadaş vardı; fonları bile kullanıyorlar gibi duruyor. Citi nin satışlarını fonların karşılaması tesadüf olsa gerek ) Ünlü-ak arası virman olmuştu yanlış hatırlamıyorsam..
    Resim son 1 ay, son 2 ay, son 3 ay.. şeklinde ilerliyor.. En sonda da kasım-aralık var..

hocam kasım aralık şirketin yurtdışına tanıtıma gittiği haberi vardı. Tekrar gidip anlatsalar diyeceğim ama malum corona

3. Yani buradaki citi gerçek yabancı değil tahta yapıcı mı diyorsunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Eylül başına kadar aylık takasları..

Eylül’de Doçe+city+yat fon 39 milyon iken şu an 52 milyon seviyesinde toplamları. Siz genel anlamıyla olumsuz görüyorsunuz anladığım kadarıyla ama bence bu açıdan bakılınca olumlu

5. Birde buradaki tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum enerji şirketlerinin tamamına yakını defter değeri fk olarak aksenden kötü durumda ve zarar açıklıyorlar. Şimdi mal elinde olan patron neden bu kağıdı 5 üstüne sürüp milletin eline orada vermiyorda burada 10 20 kademede karla takılıyor yoksa tahta yapıcı korkak malı sürerim yukarıda kimseye satamam elimde patlar korkusu mu var ? Milletin şirketi kötü olduğu halde odas da olduğu gibi yukarı sürüp fiyatı iki katına çıkarabiliyor sonra ele veriyor o ayrı mesele de bu hissede amaç ne?

6.  Alıntı Originally Posted by capoupascap Yazıyı Oku
    Eylül’de Doçe+city+yat fon 39 milyon iken şu an 52 milyon seviyesinde toplamları. Siz genel anlamıyla olumsuz görüyorsunuz anladığım kadarıyla ama bence bu açıdan bakılınca olumlu
    Yok hocam, ben olumlu veya olumsuz göremiyorum şu an; nereye isterlerse modundayım. Yoksa bu iyi aile çocukları, alıp götürseler de aşağı bassalar da şaşırmam..
    Belirttiğim gibi tahta kasım başına göre hala +7 milyonda görünüyor, ancak son 2-3 aydır taktik olarak birkaç kere hızlı bir hareketle fiyatı yukarı çekip yavaş yavaş yedirdikleri de aşikar.. İş yatırım, gedik, yapıkredi(özellikle bunda tuşun başına ergen oturtmuşlar; hala 31 takılıyor sık sık, ya da değişik psikolojik sıkıntı-kompleksleri var) vs yi de dediğiniz kurumlardan çok ayrı düşünmüyorum ama! Canları istedikten sonra fon ve küçük kurumlar satmaya, citi de almaya başlar
    Benim portföyün hala ana hissesi, arada can sıkıntısından biraz alıp satıyorum sadece Büyük bir portföye sahip değilim bu arada..

7.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam kasım aralık şirketin yurtdışına tanıtıma gittiği haberi vardı. Tekrar gidip anlatsalar diyeceğim ama malum corona
    Ben hikaye olduğunu düşünüyorum Yaz sonundaki yükselişten önce yabancı deli satışta görünüyordu. Hatta birisi muhtemelen o satışlara bakıp(diğer ihtimal grubun elemanıydı) şuraya buraya düşecek diye yazıyordu. Sonra dönüp alıverdiler sözde

Alıntı Originally Posted by Avukat2020 Yazıyı Oku
    Birde buradaki tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum enerji şirketlerinin tamamına yakını defter değeri fk olarak aksenden kötü durumda ve zarar açıklıyorlar. Şimdi mal elinde olan patron neden bu kağıdı 5 üstüne sürüp milletin eline orada vermiyorda burada 10 20 kademede karla takılıyor yoksa tahta yapıcı korkak malı sürerim yukarıda kimseye satamam elimde patlar korkusu mu var ? Milletin şirketi kötü olduğu halde odas da olduğu gibi yukarı sürüp fiyatı iki katına çıkarabiliyor sonra ele veriyor o ayrı mesele de bu hissede amaç ne?
    Benzer düşüncemi bir süre önce paylaştım. Bunlar ilerisi için birşey bekliyor herhalde, beklerken de müşteriyi sıcak tutup tokatlıyorlar diye düşünüyorum. Ne zaman müşterinin ayağı kesiliyor sonra ya aşağı ya yukarı..

Geldik, gidiyoruz..

Sayfa 102/601 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •