Sayfa 155/601 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Şirketi arayıp yatırımcı ilişkilerine sorabilirsiniz. İkili anlaşma ile satışınız var fakat üretiminiz o kadar yok . Eksik kalan kısmı nasıl sağlıyorsunuz? Piyasadan alıyorsanız bu işlem karlı oluyor mu diye? Ben sordum birde siz sorun amaç doğruyu öğrenmek olsun

2. Temeli saglam, teknik olgunlaşmış.. Gitme vakti yakındır..

3. Arkadaşlar 2 yıl önceki ipoteğe niye takıldınız kazancı holding 2.79 dolardan hisse başına bedel ödemişmi Ödemiş yeni ipotek etmişmi etmiş demekki goldman ipotek olarak hisseleri alıyorsa ve iş bankasıda alıyorsa ipotek olarak bu hissenin değerinin düşük olması kazancı holdinge yaramaz yani hissenin fiyatı ne kadar yüksek olursa bankada ipotek alanda içi çok rahat eder sonuçta kredi ödenmezse adamlar piyasada satar...onun için hisse fiyatı ne kadar yüksek olması hem ipotek verenin elini rahatlatır hemde ipoteği kabul eden bankayı rahatlatır

4. Birde adamlar şirkete o kadar çok güveniyorki hisseleri ipotek ediyorlar buda çok olumlu birşey!!!

5. Şimdi asıl soru şu kazancı holding 2018 de goldmandan hisseleri kaç liradan almış (2.79 usd) 20.04.2018 dolar kuru 4.04 x 2.79 = 11,27 TL ...şimdi hisse kaç lira asıl ilgilenmemiz gereken nokta bu olmalı işbankası kaç liradan gördün hisse senetinin değerini bu da önemli

6.  Alıntı Originally Posted by denizozbilek Yazıyı Oku
    Şimdi asıl soru şu kazancı holding 2018 de goldmandan hisseleri kaç liradan almış (2.79 usd) 20.04.2018 dolar kuru 4.04 x 2.79 = 11,27 TL ...şimdi hisse kaç lira asıl ilgilenmemiz gereken nokta bu olmalı işbankası kaç liradan gördün hisse senetinin değerini bu da önemli
    2.94$ küsür o rakam aklımda kaldığı kadarıyla.. Ama ödeme yok, az yukarıda paylaştım. Kabaca şöyle; hisseler o değere mukabil teminat mektubu alınmış. Hisse sahipliği Goldman a, mektup kazancı ya. Sonra vakit dolunca, hisseler tekrar kazancı ya, teminat Goldman a. Yani kağıt üzerinde işlem. Bu bedel niye biçilmiş; ilişkiler sebebiyle de olabilir, o günkü değerleme sebebiyle de, 3.5$ civarı halka arzı sonuçta.. Hisse fiyatı artsaydı, Goldman 2.94 ten hisselere sahip olma hakkını kullanırdı.. Şu anda da aynı hisseler iş bankasında benzer şekilde.. Holding den para çıkışı ve hisselere böyle ödenen bir para yok anlayacağın..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

7. Maliyetim 5 civarı. Ne zaman görür. Görürse vermeli mi

8.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Maliyetim 5 civarı. Ne zaman görür. Görürse vermeli mi
    Ne zaman göreceğini piyasa, görürse vermeli mi kısmını siz bilirsiniz.
    Aksen den bağımsız; sorularınıza bakarak, sadece size teknik veya temel analiz öğrenmeye başlamanızı tavsiye edebilirim. Borsa kolay para kazanılıp, vole vurulacak yer değil. Bazen öyle hissettirse bile er-geç gerçek yüzüyle karşılaşırsınız..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Sayfa 155/601 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •