Sayfa 159/601 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Kar dahi edemeyen bir çok hisse defter değerinin misli misli üstünde işlem görürken Aksen nin defter değerinin altında kalması anlamsız geliyor.

2. Dikkatimi çeken husus ise Aksen bilanço açıklanmadan önce 5.20 ye gitmişti. Adeta birileri rahatsız olmuş gibi gece yarısı finansal analiz videoları geldi. Sanırsın şirket zarar açıklamış. Bardağın dolu tarafı değil de boş tarafını göstermeye çalışmalar vs.
    Bilançodan sonraki ilk seans 5.20 den 4.70 lere düşürüverdiler. Zarar açıklayan şirketler bile bu kadar düşmedi yani.

Sadece bir örnek vereyim. 2019/12 - 2020/3
    Şirketin toplam yükümlülükleri 272 milyon artarken Dönen varlıkları 312 milyon artmış. Ben boş tarafını görmek istersem KIsa vadeli borçlar artmış der geçerim. Ancak dolu tarafını görmek istersem toplam borçlara göre dönen varlıkların daha çok arttığını görürüm.

Kasada nakit ve benzerleri 121 Milyondan 309 milyona çıkmış.

Satışlar artmış vs ve tüm bunlar dünyanın tamının krizde olduğu ortamda olmuş.

Su akar yolunu bulur diyelim.

2. Çeyrekte de bu seviyede bir bilanço gelirse beni tatmin eder. Çünkü kriz hala sürüyor . Krizde bozulmadan kalabilmek de başarı sayılmalıdır.

2. 10 yıl önceki TL. zirvesi 5.54 (3.97) $ bugünkü kurla eder 27 TL.Hissemizin bugün $ karşılığı 0.70 $. Ne güzel dünya.

4.  Alıntı Originally Posted by zagor Yazıyı Oku
    10 yıl önceki TL. zirvesi 5.54 (3.97) $ bugünkü kurla eder 27 TL.Hissemizin bugün $ karşılığı 0.70 $. Ne güzel dünya.
    Borsanın hemen hepsi benzer durumda,
    2000 yılında 14,30 usd olan hisse şimdi 0,1 cent
    20 sene olmuş gelinen durum bu maalesef
    borsa bu olmamalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Arkadaşlar; Dünya'da herşey tersine ve karmaşık bir yapıya döndü.. Borsa ve şirketler ,hisse senetleri de öyle.. Önceleri çift seans vardı,emir iptali yoktu,kimse tavanda alışa yazdığı lotlari silip de ,hisseyi taban yaptırmıyor du.. Şimdi öyle mi..?? Borsa ;saklambaç,-körebe oyununa döndü.. Artık Bilançonun falan da bir önemi kalmadı... Paranın sahipleri ve onu yönetenler, günlük kazanç /dalavere /alavere peşinde...Aksenin kasasında çuvalla para olması da birşey ifade etmez..Sana bana verirler mi.? hayır..
    Zaten şirketlerin borsaya giriş amacı ne.?Milletin cebindeki parayı çekmek ve sefa sürmek..Gerisi hikaye...Haa , Aksen 5-10-20 TL olur mu..??
    Olur,niye olmasın.. Türkiye de herşey olabili....Erkeği kadın, Kadını Erkek yapıyorlar..;-)))

6. Temeli sağlam Şirket... Bist teki çer çöp Bi cok hisseye göre kasası dolu, ayrıca yurt dışı yatırımları ile her gecen dolar geliri artıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by zagor Yazıyı Oku
    10 yıl önceki TL. zirvesi 5.54 (3.97) $ bugünkü kurla eder 27 TL.Hissemizin bugün $ karşılığı 0.70 $. Ne güzel dünya.
    Ne güzel hesap demekki yolumuz daha çok uzun...

8. Aksen yatırımcısı isen yakinmayacaksın
    Burada Ali Cengiz oyununun kitabi yazılıyor
    Bilanço ertesi basar bu bilancoya dedim ama beni bile şaşırttı.
    Tabana bastı
    Herkese.bil kazançlar
    Saygılar

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 159/601 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •