Sayfa 186/601 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    Tahtayı yapan kimdir duyum. Varsa özel den yazabilir
    Patron hariç kimse bu konuda doğru bir yorum yapamaz sanırım.

Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    Tahtayı yapan kimdir duyum. Varsa özel den yazabilir
    Ben tahminimi yazayım, kim olduğu benim için önemli değil. Kafasına malı yedi, maliyetlerde yukarda kaldı, şimd gelen malı karşılamak için 3-5 kademe bile aşağı çekmeye çalışıyor. Yediği malın haddi hesabı yok. 3-5 kademe ile kendine marj yaratabileceğini düşünüyorsa, o zaman derimki tahtadakinin atacağı kurşun pek kalmamış. Yine bir züğürde rastladık demekki. Üstüne üstlük, yabancı kademe gözetmiyor, öldürmüyorda, süründürüyor resmen. Azar azar, her kademeye veriyor. Tahtadaki de, daha ne kadar mal geleceğini bilmiyor sanırım (buda demektirki yabancı ile bağlantılı birisi değil, sahibi olabilir mi!).

Ulan, hayatta kurallarımdan taviz vermemeye çalışırım. Giden tahtaları alırım, ölmüş eşeklere bakmam. Bu mal da teknik olarak gözüme ilişti. Aldık, boynunu kırdı, tereddütte kaldık, birazını verdik, geri kalanı da karı eritti.

3. Sorma dostum giren büyük 5100 maliyet kaç sene bekleriz bilmem

Bir düzeltme yapmak isterim. Hep yabancı satıyor dedim fakat BIYIKLI oldukları aklıma gelmedi. DEUTCHE BANK bıyıklının kralı. Fiyat grafiği ile takas değişimine bakarsanız armut gibi çıkıyor ortaya. Deutche Bank'ta, son hareketten önce alınan malın bitmesine 1 milyon LOT kaldı. Fakat sakat bir durum daha var. Bir önceki hareketin başladığı yeri referans alırsak bu sefer 5 milyon LOT var.

Burayı okuyan kişilere küçük bir tavsiyem var. Hisse tersine dönermi bilemem fakat sakın ek alım falan yapmayı düşünmeyin. Görüntü 3.60-4.00 TL arasını gösteriyor.

5. usd bazlı görünüm, sineklik bir yere kadar ) Bilançoda bozulma olmadıkça benim açımdan sıkıntı yok, ya seve seve ya mike mike.. Bilanço bozarsa işler değişebilir..

Resmin adında A-q geçtiği için forum filitresine takıldı.. bakmak isteyen:

https://twitter.com/sonlio/status/12...446476800?s=20
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

6. 6000 TL den 4700 geldi yabancı çıktığına göre Gana. İşi. Patlamış olabilirmi

Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    6000 TL den 4700 geldi yabancı çıktığına göre Gana. İşi. Patlamış olabilirmi
    Uluslararası bankaların garantörlüğü var, parasını alamama ihtimali yok.
    Burada sözleşme süresini uzatacaklardır, aksen lehine önemli bir beklenti.
    Uzatmama ihtimali olsa dönüşüm yatırımını yapmazlardı.
    Borsadaki sert düşüş neredeyse bütün hisselerde sert düşüşe neden oldu.

Şirketi aradım,

Bilanço bu hafta geliyor, büyük bir ihtimalle de perşembe gelir dediler.
    Anlaşmaların çoğu al ya da öde olduğu için olumsuz bir bilanço olasılığı yok zaten.
    Geçen yılın üzerinde rakamlar göreceğiz.

Sayfa 186/601 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •