Sayfa 198/601 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Bence bu konular önemli

"Yurt dışı kontratlarımızda yakıt fiyatlarındaki artış ve bulunduğumuz Afrika ülkelerindeki dolar likiditesi konusunda yaşanan sıkıntılar, düzenli ödemelerde zaman zaman aksaklıklar yaşanabilmesine sebep olmaktadır. 2020 yılının ilk yarısında toplam 142 milyon Amerikan Doları tahsilat gerçekleşmiştir."

"Net finansal borcunu 2020 yılı ilk yarısında 442 milyon Amerikan Doları'na düşürmüştür."

Bence bu konular önemli.

Görüşlerimi işlemlerimi canlı olarak burada paylaştım, son durumda açıkçası kaptırdığım hisseler için biraz üzgünüm.
    Burada da belirttiğim gibi , eklediğim grafiklerde de görüldüğü gibi, endeks kaygısı satışımın nedeni oldu fakat aksen endekse aldırış etmedi.
    Son durumda elimde hala hisse var. Tekniğe göre kararımı vereceğim.
    Aksen grafiğimi de ekledim zaten.
    Herkese bol kazançlar.
    Endekste 108 400 izliyor olacağım.
    109 500 üzeri beni biraz rahatlatır.
    108 400 altı kaygılandırır.

2. Arkadaş 1 ay önce de ALARK forumunda 2-3 yillik planlarini sayfa sayfa paylasip pohpohlayip sonra da bir anda AKSEN forumuna dadanmiştir. İsteyenler ALARK forumunda temmuz yorumlarina bakabilirler. Ne pohpohlamalar ne pohpohlamalar . Belliki girdiği hisseyi sanki APPLE hissesiymiş gibi güzel güzel ama ezber bir dille övme gibi bir amaci oluyor sonra da bir anda ortadan yok olup baska hissede beliriyor. Aklima eskiden krallarin yalakalari olurmuş ya, her gelen kralı övüp övüp bitiremezmiş; onlar geldi aklima. Hep çıkar hep çıkar . İnsanoğlu işte, her türlüsü var .

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

3. aksen forumda yazanların oyuncağı olacak bir hisse değil.

4. Forumdakilere gerek yok 10 senedir kendisini oyuncak etmiş zaten.

5. zorenle aksen mukayese
    zoren borç 12.865 milyon, aksen 3.022 milyon
    ciro
    zoren 4 milyar tl................aksen 3.466 milyar tl
    kar
    zoren 40 milyon tl.............aksen 222 milyon
    piyasa değeri
    zoren 4.640 milyar...........aksen 2.834 milyon

piyasa değerlerine borçlarını koyunuz
    piyasa bunu göremeyecek kadar körse yapacak bi şey yok.

patron ne yapsın, piyasa da hisse seçmeye çalışan ky ne yapsın.
    Son düzenleme : dobra; 17-08-2020 saat: 12:46.

6. Bilanço aksami erken davranarak burada eski bir yatirimciya özelden Afrika alacak sikintisi devam ediyor demistim ama sonraki gün gelen 146 mn dolarlik afrika tahsilati aciklamasi sonra cok şükür yanimisim . Buradan düzelteyim kendisi de gorur zaten. Afrika tahsilati bu sene cok iyi gerçeklesmiş. Alacak kismindaki artis gorunen o ki TR tarafindan dolayi. Bunun en buyuk sebebi de TR tarafinda cirodaki 50% lim artistir. Yani bu guzel bir sey bence. Bundan iyisi şamda kayisi acikcasi. Zaten 860 mn TL lik nakit artisi da sikinti olmadigini gosteriyor. Dikkat edelim ucacagiz kacacagiz fiyat 10 olur falan diye gazlamiyorum . Sadece tahsilat kismi ile ilgili yorumdur. YTD.

"Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

7. Eksik olan kısım yazinizda; Aksen 2.5 milyar ticari alacak, zorenin de vardir ama tam bilmiyorum
     Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    zorenle aksen mukaye
    zoren borç 12.865 milyon, aksen 3.022 milyon
    ciro
    zoren 4 milyar tl................aksen 3.466 milyar tl
    kar
    zoren 40 milyon tl.............aksen 222 milyon
    piyasa değeri
    zoren 4.640 milyar...........aksen 2.834 milyon

piyasa değerlerine borçlarını koyunuz
    piyasa bunu göremeyecek kadar körse yapacak bi şey yok.

patron ne yapsın, piyasa da hisse seçmeye çalışan ky ne yapsın.

8. Borsanın b sinden haberi olmayan arkadaşa şu mukayese yaptığım gönderimi watsuptan attım

vallahi verdiği cevapla piyasaya ders verir.

Ben akseni alırım dediği şey o
    firmaların ismlerini belki de ilk defa duydu.

Sayfa 198/601 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •