Sayfa 200/601 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Varsayalım ki çok çok paranız var hangisine borçları ve piyasa değerleri toplamı parayı verip de tamamını alırsınız?
    Yada şöyle sorayım hangisine piyasa değeri parayı ödeyip borçlarını üstlenirsiniz?

Güya yazmama niyetindeydim.

2.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Zorendeki fiyatlamanın şu an iştirak halka arzı hikayesi sebebiyle olduğu bilinen şey
    ne kadar para toplayacağı, onu nerede kullanacağı daha netleşmiş değil.
    Kağıt üzerinde dediğiniz şey bir insanın hasta olup olmadığını isteyen kuruma göstermek için yaptırdığı tüm tıbbi testler gibidir
    ikisi arasında mukayese edilemeyecek bir fiyatlama var, yaptıkları cirolar ikisinin denk firmalar olduğunu göstermeye yeterli
    tüm bu söylediklerim hisseyi uzun süre taşıyacağım anlamına gelmez, ben onu beceremiyorum.
    2 market düşünün, ikisininde ciroları aynı, biri gırtlağına kadar borçlu, birisinin borcu yaptığı işin yanında devede kulak.
    2 otobüs düşün, eninde sonunda aynı hedefe gidecek.. Araçlar aynı olsa da yolculuğun konforu şoföre bağlıdır.. Bir de şoför var mı yok mu belli değilse ve arada hedefle alakası olmayan geneli "iyi aile çocuğu" rastgele birilerinin turladığını düşün..
    Hisseye dönersek;
    4.78-85 arası gap bıraktı, illa kapatır demem; geçmişte de gapler var sonuçta.. Ama bahane edebilir..
    2. olarak, bilançolar sonrası biraz oyalarlar genelde(bu alemde operasyon çocukluğu parayla sonuçta). Muhtemelen bilanço öncesi risk almadıklarında, sattıklarını yerine koymak için kastırıyorlar.. Bu sefer de illa öyledir diyemem, bilanço öncesi aldıklarını da veriyor olabilirler..
    Son olarak; teknik açıdan 5.20 altı potansiyel obo görüntüsüne kasıyor olabilirler..
    Velhasılı, cinstir biraz tahta En küçük olumsuzluğu hemen fiyatlarken, olumlu haberler itinayla minimum fiyatlanır.. Bunun sebebi sahipsizlik midir, çok sahiplilik midir, olmamışlık mıdır, kademecilik midir, yoksa sadece orçoluk mudur bilemiyoruz maalesef??
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Varsayalım ki çok çok paranız var hangisine borçları ve piyasa değerleri toplamı parayı verip de tamamını alırsınız?
    Yada şöyle sorayım hangisine piyasa değeri parayı ödeyip borçlarını üstlenirsiniz?
    Ben aksen alıyorum zaten ama adamlar(çok paraları ve malları var ) beklentiyi havuç olarak kullanıp istediklerinde sürüyor istediklerinde satıyor.. Hedefe gitse bu kadar rahat alıcı bulabilirler mi? Misal; 6 da boşalttıklarını 5 te yerine koysalar ve bir daha 6 da satsalar 7 de satmış gibi olurlar zaten.. Amaç para kazanmaksa 5-7 ile 5-6-5-6 arasında fark yok! Fon vs büyük para girip sabit mal almadıkça bu döngüyü talebe göre aralığı belirleyerek sürdürebilirler..
    Yatırımcıysan ve şirketin büyüyeceğine inanıyorsan sonunda güzel bir getiri umuduyla alır taşırsın, sabrım az diyor ve becerebiliyorsan trade edersin.. Ya da sabit bir kısım taşıyıp, diğer kısımla topa girersin..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Ben aksen alıyorum zaten ama adamlar(çok paraları ve malları var ) beklentiyi havuç olarak kullanıp istediklerinde sürüyor istediklerinde satıyor.. Hedefe gitse bu kadar rahat alıcı bulabilirler mi? Misal; 6 da boşalttıklarını 5 te yerine koysalar ve bir daha 6 da satsalar 7 de satmış gibi olurlar zaten.. Amaç para kazanmaksa 5-7 ile 5-6-5-6 arasında fark yok! Fon vs büyük para girip sabit mal almadıkça bu döngüyü talebe göre aralığı belirleyerek sürdürebilirler..
    Yatırımcıysan ve şirketin büyüyeceğine inanıyorsan sonunda güzel bir getiri umuduyla alır taşırsın, sabrım az diyor ve becerebiliyorsan trade edersin.. Ya da sabit bir kısım taşıyıp, diğer kısımla topa girersin..

Geldik, gidiyoruz..
    Hisseyi yeterki yükseliş trendine soksunlar, bence yerlide çok para var arkasına takılırlar hatta birbirlerini ezerler, bir dünya hisse olmadık fiyatlara gittiler
    aksen 10 yıl önceki tl arz fiyatında.
    bunu hiç bir şeyle açıklayamıyorum

5. oturup dağdaki çobana anlatır gibi bir hesap yaptık
    sen bilirsin spek efendi.

6. 5.10'a 2 milyon lot takozu koydular

7. artık ayak oyunlarını bırak spek
    dereyi tersine akıtamazsın.

8.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    artık ayak oyunlarını bırak spek
    dereyi tersine akıtamazsın.
    ilkbahar yağmurunda çoruh'u bile kurutur bu beceriksiz.

Sayfa 200/601 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •