Sayfa 3/601 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 17 - 24 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. bilindiği üzere afrika'da sirket garantili satış yapıyor fakat 1 ağustos tarihinden itibaren gana hükümeti garantili enerji alım anlaşmalarını sonlandırmak ve sadece kullanılan kapasiteyi ödeme şeklinde anlaşma imzalamak istoyor, bununla ilgili sayısız haber olmasına rağmen sirket tek bir kap haberi gondermemistir.
    Bu görüşmeleri AKSEN değil, onları oraya yönlendirenler yapar üstadım. AKSEN kim yahu ? Birileri "sök makinelerini götür Gana'da şu bölgeye kur" demiş. Aynı birileri "sök onları götür Kongo'da Kivu bölgesine kur" der olur biter.

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu görüşmeleri AKSEN değil, onları oraya yönlendirenler yapar üstadım. AKSEN kim yahu ? Birileri "sök makinelerini götür Gana'da şu bölgeye kur" demiş. Aynı birileri "sök onları götür Kongo'da Kivu bölgesine kur" der olur biter.
    Bu mesajınızla ne demek istediginizi biraz acarmısiniz lütfen, şu an sirketin amiral gemisi gana santrali, buradaki anlaşma uzatilmayacaksa hisse şu an eder fiyatı üstünden işlem görmektedir!!! Gana yoksa burada kimse para kazanamaz...

3. Esrarengiz ve üstü kapalı mesajların kimseye faydası olmadığı düşüncesindeyim! Bu forumun amacı bilgi paylaşımı olmalı kanaatindeyim ben sahsen

4. Sirketin temeline hakim olduğumu düşünüyorum, burada beyin firtinasi yapılabilir, en sağlıklısı da bu bence

5. Neyini açayım üstadım? Anlamadığınız yer neresi siz onu söyleyin ona göre yazışalım. Git Gana'da şuraya tesisini kur denmiş, onlarda gitmiş kurmuş. Gana olmazsa Kenya olur, Kongo olur bilmem neresi olur. Kaç gündür detaylı bir şekilde yazıyoruz zaten. Network diyoruz, Vanguard diyoruz. Diyoruz da diyoruz. En ufak bir esrarengiz durum yok yazılanlarda. Bilakis o kadar açık ki !

Afrika, sahip olduğu zenginlikler ve barındırdığı fırsatlar açısından küresel güçler için önemli bir coğrafya. Güçlü bağlarla birbirine iltisaklı olan çeşitli grupların top çevirdiği bir yer. Belliki birileri bu şirkete işin enerji tarafını ihale etmiş, onlarda bu ihaleye dayalı olarak git denilen yere gidiyorlar. Bu kadar basit.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Neyini açayım üstadım? Anlamadığınız yer neresi siz onu söyleyin ona göre yazışalım. Git Gana'da şuraya tesisini kur denmiş, onlarda gitmiş kurmuş. Gana olmazsa Kenya olur, Kongo olur bilmem neresi olur. Kaç gündür detaylı bir şekilde yazıyoruz zaten. Network diyoruz, Vanguard diyoruz. Diyoruz da diyoruz. En ufak bir esrarengiz durum yok yazılanlarda. Bilakis o kadar açık ki !

Afrika, sahip olduğu zenginlikler ve barındırdığı fırsatlar açısından küresel güçler için önemli bir coğrafya. Güçlü bağlarla birbirine iltisaklı olan çeşitli grupların top çevirdiği bir yer. Belliki birileri bu şirkete işin enerji tarafını ihale etmiş, onlarda bu ihaleye dayalı olarak git denilen yere gidiyorlar. Bu kadar basit.
    Hocam yanlış anlamayın ama adamlar 2 senedir gana yi uzatamadı! Malî kapasite artisi yapamadı!!! Tahsilâtlarda gecikme vardı, onu bir nebze çözdüler, gana yatırımı ne kadar biliyor musunuz? Öyle sok başka yere git demek kadar basit değil hocam bu isler!!! Ben size çok net söylim gana olmazsa bir sıkım olmaz bu hisseden! Sirketin amiral gemisi gana... uzatılırsa başka bir fiyat konuşuruz, uzatılmazsa boş boş sallar dururuz

7. Madem temele bu kadar hakimsiniz. Şimdi mesela siz, o santralden üretilen enerjinin sadece tek bir şirket tarafından bitcoin madenciliğinde kullanılıp kullanılmadığını biliyor musunuz üstadım. Veya bunu bilebilir misiniz ? Hayır. O bakımdan geçin bu temel işlerini. Tabiki temel derken bunu kastettiyseniz.

Adamlar her açıklamalarında küresel, global vs sallıyorlar. Gelen haberler de bu açıklamalarla gayet uyumlu. Bilanço güzel. Ana ortaklık üzerinden defter değeri 3.2 TL ve buna göre hisse % 20'den fazla iskontolu. 2020'de temettü demişler. İllada bir şeyler yazılması gerekmez. Açıklanmamış bilanço üzerinden neyin fırtınasını yapacağız anlamıyorum ki. Kalmış şunun şurasında 1 hafta, biraz daha sabır. Gana da Gana...

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Madem temele bu kadar hakimsiniz. Şimdi mesela siz, o santralden üretilen enerjinin sadece tek bir şirket tarafından bitcoin madenciliğinde kullanılıp kullanılmadığını biliyor musunuz üstadım. Veya bunu bilebilir misiniz ? Hayır. O bakımdan geçin bu temel işlerini. Tabiki temel derken bunu kastettiyseniz.

Adamlar her açıklamalarında küresel, global vs sallıyorlar. Gelen haberler de bu açıklamalarla gayet uyumlu. Bilanço güzel. Ana ortaklık üzerinden defter değeri 3.2 TL ve buna göre hisse % 20'den fazla iskontolu. 2020'de temettü demişler. İllada bir şeyler yazılması gerekmez. Açıklanmamış bilanço üzerinden neyin fırtınasını yapacağız anlamıyorum ki. Kalmış şunun şurasında 1 hafta, biraz daha sabır. Gana da Gana...
    Kardeşim gana da üretilen enerjinin nerede kullanıldığının önemi yok! Fiyat sabit!!! Ürettiği enerjiyi ECG ye satıyor. Gana'da 4.5 yılı kalmış sirketin, uzatılması yada uzatilmamasi arasındaki farkı bilmiyorsanız zaten konuşmaya gerek yok bence...
    2020 de temettü diyen adam şirkette çalışmıyor şu an!!! Aynı adam 3. Çeyrek 2018 bilanxo öncesi canlı yayında aksa enerji bundan böyle negatif ekşi bilanco açıklamayacağız demiş... Bana mı anlatıyorsunuz! 2020 temettü demedi ayrıca 2020 sonrası dedi... temel herşeydir. İskontolu falan geçin bunları,sizin gördüğünüzü piyasa görmüyor mu? Niye satın almıyor piyasa o halde iskontoyu?

Sayfa 3/601 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •