Sayfa 320/601 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Bu hisse neden yükseliyor ?
    1. Zaten mevcut sartlarda da ucuz kalmişti(heleki diger enerji sirketlerine göre)

2. Tahmini olarak 2020 de yurdisinda yaptigi favök ü en az 2 ye(muhafazakar davranalim) katlayacak yeni anlaşmalar imzalandi.

3. Yeni imzalanan anlaşmalar 25-30 yil.

4. Bu yeni haberler gösterdiki Kamerun ve Kongo(2 proje gecen hafta aciklananlardan farkli) dan da bu yil icinde olumlu haber gelme ihtimali yüksek. Ek olarak Mali tabiki.

5. Gana enerji ihracatini artirmak istiyor ve bu da bizim anlasmanin uzamasi ihmitimalini fazlasiyla arttiriyor. Zaten k 6.5 senelik santral olmaz heralde

6. Bu kadar yatirim yapacak şirket büyük ihtimal 4. Çeyrek ve bu çeyreklerde alacaklardan güzel bir tahsilat yapmiş olabilir.

7. Her sene 400-500mn TL ödediğimiz finansal giderlerin artik en fazla 1-1.5 sene sonra sifira inebilecek olmasi. Yani kár a ekstra 400-500 gelecek.

8. Yurtiçinde artik güzel karlar yazabilecek bir ortamimiz var.

9. Bu şirket artik global olma yolunda bir eşik daha atladi ve artik gerekirse antalyanin tamamini hatta başka sirketlerin dogalgaz varliklarini satin alip yirtdisindaki iyi referansina güvenerek başka ülkelere kurabilir. Kolay değil 6 senede 5 farkli ülkeye santral kurmak.

10. Artik her sene 100MW civari yenilenebilir enerji santralini satin alip varliklarini arttirabilir. 52 MW güneş santrali olan ve bayağı bir kredi borcu olan ESEN şu an 247mn dolar. Ama biz hala 914 lerdeyiz.

Ek olarak her zaman negatif bir yan arar yazardim ama aklima negatif bir şey gelmiyor. Gelen olursa yazarsa sevinirim . Tahtacı dışında .

YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

2. Güzel özetlemişsin mutlaka yeni ortaklar okuyacaktır...
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bu hisse neden yükseliyor ?
    1. Zaten mevcut sartlarda da ucuz kalmişti(heleki diger enerji sirketlerine göre)

2. Tahmini olarak 2020 de yurdisinda yaptigi favök ü en az 2 ye(muhafazakar davranalim) katlayacak yeni anlaşmalar imzalandi.

4. Bu yeni haberler gösterdiki Kamerun ve Kongo(2 proje gecen hafta aciklananlardan farkli) dan da bu yil icinde olumlu haber gelme ihtimali yüksek. Ek olarak Mali tabiki.

5. Gana enerji ihracatini artirmak istiyor ve bu da bizim anlasmanin uzamasi ihmitimalini fazlasiyla arttiriyor. Zaten k 6.5 senelik santral olmaz heralde

6. Bu kadar yatirim yapacak şirket büyük ihtimal 4. Çeyrek ve bu çeyreklerde alacaklardan güzel bir tahsilat yapmiş olabilir.

7. Her sene 400-500mn TL ödediğimiz finansal giderlerin artik en fazla 1-1.5 sene sonra sifira inebilecek olmasi. Yani kár a ekstra 400-500 gelecek.

9. Bu şirket artik global olma yolunda bir eşik daha atladi ve artik gerekirse antalyanin tamamini hatta başka sirketlerin dogalgaz varliklarini satin alip yirtdisindaki iyi referansina güvenerek başka ülkelere kurabilir. Kolay değil 6 senede 5 farkli ülkeye santral kurmak.

10. Artik her sene 100MW civari yenilenebilir enerji santralini satin alip varliklarini arttirabilir. 52 MW güneş santrali olan ve bayağı bir kredi borcu olan ESEN şu an 247mn dolar. Ama biz hala 914 lerdeyiz.

Ek olarak her zaman negatif bir yan arar yazardim ama aklima negatif bir şey gelmiyor. Gelen olursa yazarsa sevinirim . Tahtacı dışında .

YTD.

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bu hisse neden yükseliyor ?

YTD.

Neva91 her şey yazdığın gibi açık ve net.

Olumlulara ilave. Irak işi çabuk ve hızlı büyüyecek. İlk etapta 350MW çıkacak sonrası allah kerim.

Yeni kurulan icra komitesi. Erkin Şahinöz bu arkadaş çok başarılı, umarım Başkan yardımcısı ile birlikte, güzel projeler üretirler.

6 aya BİST 50 ye girebilir. Bu şekilde devam ederse tabii

OlumsuzLarı ben buldum. Oda Yapmadıkları.

Bedelsiz sermaye artırımı ve sembolik de olsa temettü.

Temettü çok önemli. Şu an o kadar çok temettü yatırımcısı var ve bunlar hiç aksen almıyor.

Umarım bu sene itibari ile temettü listelerinide gireriz.

Şu an sasa ve Hektas dışında daha iyi bir senet görmüyorum. Sasa ve hektaş çok primli olduğu için, banko aksen diyorum.

4. Herşeyi geçtim yurtdışında 500 mw kurulu gücün çalışmaya devam ediyor 2021 yılı sonunda bunun yanına yaklaşık 1000 mw kurulu gücü ekliyorsun...
     Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    Neva91 her şey yazdığın gibi açık ve net.

Olumlulara ilave. Irak işi çabuk ve hızlı büyüyecek. İlk etapta 350MW çıkacak sonrası allah kerim.

Yeni kurulan icra komitesi. Erkin Şahinöz bu arkadaş çok başarılı, umarım Başkan yardımcısı ile birlikte, güzel projeler üretirler.

6 aya BİST 50 ye girebilir. Bu şekilde devam ederse tabii

OlumsuzLarı ben buldum. Oda Yapmadıkları.

Bedelsiz sermaye artırımı ve sembolik de olsa temettü.

Temettü çok önemli. Şu an o kadar çok temettü yatırımcısı var ve bunlar hiç aksen almıyor.

Umarım bu sene itibari ile temettü listelerinide gireriz.

Şu an sasa ve Hektas dışında daha iyi bir senet görmüyorum. Sasa ve hektaş çok primli olduğu için, banko aksen diyorum.

5. meri pezevengi kağıdı sürekli bozuyor.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

Alıntı Originally Posted by temhay Yazıyı Oku
    meri pezevengi kağıdı sürekli bozuyor.
    normal hareketler bunlar, hiç eski yatırımcı ile yeni yatırımcı bir olur mu.

yeni gelenleri biraz sabır testinden geçirecekler.

7. Kesinlikle doğru maliyeti 3-4-5 te olanlar sakince izler 9-10-11 den maaliyet yapanlar gece uyku uyuyamaz
     Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    normal hareketler bunlar, hiç eski yatırımcı ile yeni yatırımcı bir olur mu.

yeni gelenleri biraz sabır testinden geçirecekler.

8.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Kesinlikle doğru maliyeti 3-4-5 te olanlar sakince izler 9-10-11 den maaliyet yapanlar gece uyku uyuyamaz
    evet bende 5 lerden beri zaman zaman al satta yaparak bu kağıttayım. ama buralaradan lanında korkmasına gerek yok bence. şirket ve faliyetleri ortada. acemi ve panik ky zararına verip malını kaptırıyor sadece.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

Sayfa 320/601 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •