Sayfa 365/601 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

yeni zirve hayırlı olsun
    13.29 ile kayıtlara geçsin

2. Odaş 20 yaşında yurtdışından getirip 3 yıl önce kurduğu 330MW lik linyit santralini 1.2 mlyr TL ye halka arz ediyor(borcu da cabası 120mn euro falan olması lazım). (Varalım bizim son teknoloji göynük ü düşünelim)

NATEN/ESEN 3. Kez halka arz yapma peşinde. Adamlar piyasanın bugını bulmuşlar.

Aydem'i geçen yazdık zaten.(bu arada dağıtım tarafı da varmiş. Ama zaten borca batık şirket.)

Galatawind aralarında en dürüst halka arz gözüküyor açıkçası. (Girecek olsam buna girebilirdim)

Bizim tahtacı da hala daha naz yapiyor

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

3. Haha. Tahta boş olunca zat heralde yine emiri yanlış girmiştir .
     Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    yeni zirve hayırlı olsun
    13.29 ile kayıtlara geçsin
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Haha. Tahta boş olunca zat heralde yine emiri yanlış girmiştir .

420k mal aldı ortalama 12.45 az da sayılmaz.

sadece zirve yaptı. Grafikde uzun bir cizgi.

bu alışa rağmen kağıdında %1 yapamaması da ilginç. bofa robotu hemen 250k dünden aldıklarını verdi

5.  Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    Ben bir daha okudum ama me demek istediğinizi anlamadım Sn Chill. Nasıl bir fark?

Sn. 4N1K1H,

Ben burada çok önemli bir detay yakaladığımı düşünüyorum. Daha önceki yıllardaki Genel Kurul ilanlarında hep "karın kullanımından" bahsederken bu sene "karın dağıtımından" bahsediliyor. Aşağıya son yılı ve önceki yıllardaki duyuruları ekledim. 2018 öncesi de aynı şekilde. Ne dersiniz fazla mı iyimserim?

Son dönemde apar topar sermaye tavanının uzatılması da bir ipucu. Benim kendi hayal dünyamda bir bedelsiz beklentim var. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Genel Kurul 2021 Ajanda Madde 12- Yönetim Kurulu'nun 2020 yılı kar dağıtımına ilişkin önerisinin görüşülmesi ve onaylanması,

Genel Kurul 2020 Ajanda Madde 7- 2019 yılı faaliyet kârının kullanım şekli, dağıtım miktarı, şekli ve tarihi hakkındaki Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması

Genel Kurul 2019 Ajanda Madde 7- 2018 yılı faaliyet kârının kullanım şekli, dağıtım miktarı, şekli ve tarihi hakkındaki Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması

Alıntı Originally Posted by chill Yazıyı Oku
    Sn. 4N1K1H,

Ben burada çok önemli bir detay yakaladığımı düşünüyorum. Daha önceki yıllardaki Genel Kurul ilanlarında hep "karın kullanımından" bahsederken bu sene "karın dağıtımından" bahsediliyor. Aşağıya son yılı ve önceki yıllardaki duyuruları ekledim. 2018 öncesi de aynı şekilde. Ne dersiniz fazla mı iyimserim?

Son dönemde apar topar sermaye tavanının uzatılması da bir ipucu. Benim kendi hayal dünyamda bir bedelsiz beklentim var. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Genel Kurul 2021 Ajanda Madde 12- Yönetim Kurulu'nun 2020 yılı kar dağıtımına ilişkin önerisinin görüşülmesi ve onaylanması,

Genel Kurul 2020 Ajanda Madde 7- 2019 yılı faaliyet kârının kullanım şekli, dağıtım miktarı, şekli ve tarihi hakkındaki Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması

Genel Kurul 2019 Ajanda Madde 7- 2018 yılı faaliyet kârının kullanım şekli, dağıtım miktarı, şekli ve tarihi hakkındaki Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması
    Sn Chill, evet kelimeler farklı ama çıkan anlam aynı bence. sebebi de bu sene bunu hazırlayanın Pınar hanım olması. Öncekileri sanırım başka biri hazırlamış.

Bedelsiz de ganyanı yüksek sürpriz at kuponda. Umarım hayaldi, gerçek oldu deriz bir gün

7. Gene kavga ediyor birileri belli...
     Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    420k mal aldı ortalama 12.45 az da sayılmaz.

sadece zirve yaptı. Grafikde uzun bir cizgi.

bu alışa rağmen kağıdında %1 yapamaması da ilginç. bofa robotu hemen 250k dünden aldıklarını verdi

8. 1-Özbekistan yatırımlarının elektrik satış fiyatları ne olacaktır? Fiyat henüz belirlenmedi ise aşağı yukarı diğer yurtdışı santrallerin satış fiyatı gibi olur diye bir tahmin yapabilir miyiz?

Özbekistan yatırımına ilişkin beklentilerimizi yılsonuna doğru açıklamayı planlıyoruz. İnşaatın biraz daha ilerlemesini bekliyoruz. Afrika santrallerinden daha düşük bir satış fiyatı öngörebilirsiniz.

2-Kongo da yeni santral yatırımı görüşmeleri hangi aşamadadır?

Kongo yatırımının yılın 2. Yarısında devreye alınmasını planlıyoruz. Santral rehabilitasyon çalışmalarına başladık.

3-Kamerun yatırımıyla ilgili görüşmeler hangi aşamadadır?

Henüz yeni bir gelişme yok. Pandemi kaynaklı olarak görüşmeler biraz yavaşlamış durumda.

4-Libya'da mühendislik, kurulum ve inşaası yapılacak santrali Aksa Enerji işletecek midir?

Hayır şu an için projenin kapsamı sadece inşaat taahhüt hizmetidir. Ancak ilerleyen dönemde bölgede başka yatırım fırsatları da değerlendirilebilir.

5-Libya'da Aksa Enerjinin işleteceği bir santral yatırımı düşüncesi var mıdır?

Şu an için böyle bir durum yok ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere Aksa Enerji olarak her zaman çeşitli yatırım fırsatlarını yakalamaya çalışıyoruz.

6-Güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji tarafında hedeflenen kurulu güç tahmini var mıdır?

Kurulu güç tahminimiz yok ancak bildiğiniz üzere YEKA GES 3 ihalesine yaklaşık 200 MW kurulu güce denk gelen bölgeler için başvurduk. Yarışma takviminin açıklanmasını bekliyoruz.

7-Düşük kapasite çalışan Antalya santralinden ekipman söküp kurulu gücü düşürmeyi düşünüyor musunuz? Yada diğer santrallerde olduğu gibi yurtdışında uygun bir yatırım anlaşması imzalandığında Antalya santralinin lisansını iptal edip komple söküp yurtdışına taşımayı düşünüyor musunuz?

Hayır, şu an için 900 MW ile devam ediyoruz. Elbette ilerleyen dönemde çıkabilecek fırsatlara göre değerlendirilebilir ancak şu an için planımız Antalya için 900 MW ile ilerlemek.

8-Azerbaycan' ın yatırım planlarınız da ki yeri nedir?

Öncelikle Özbekistan yatırımımızı bu senenin sonunda devreye almayı planlıyoruz. Burada kendimizi ispat ettikten sonra diğer Türki Cumhuriyetlerde de fırsatların oluşacağına inanıyoruz. Ancak şu anda somut bir plan yok.

9-Gürcistan'a yapılan ihracat planlandığı gibi gitmiş midir? Yılın geri kalanı için yeni bir anlaşma olasılığı nedir?

Evet, 15 günlük bir planlamaydı. Yılın geri kalanı için şimdilik bir gelişme yok.

10-Irak'a yapılan ihracat planlandığı gibi devam etmekte midir?

Planımıza yakın devam etmektedir.

Sayfa 365/601 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •