Sayfa 38/601 İlkİlk ... 2836373839404888138538 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 297 - 304 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Aksa enerji/uygun: Aksa enerji hiçbir şekilde eksi net kar açıklamayacaktır-bloomberg ht

(13/08/2018 - 16:27:50)

*aksa enerji/uygun: 2020 yılında temettü gündeme gelebilir-bloomberg ht

(13/08/2018 - 1628)

Alıntı Originally Posted by gazistan Yazıyı Oku
    Geçmişte kaç dolardan işlem gördüğünün hiç bir anlamı yok.
    O zaman CDS lerimiz kaçtı
    O zaman BIST ortalama FK kaç idi.
    Değerlemeler tamamıyla değişti.
    Biste aynı bakış açısıyla baktığımızda bugün nominal kaç puan oluruz.

Yeni konjonktür
    Şirketin mevcut durumu
    Gelecek vizyonu bunlara göre yeni bir değerleme yapılması gerekir.

Düşen faizler,düşen CDS ve stabil kur nedeniyle değerlemelere pozitif yönde etki olacaktır.

Gelelim tekniğe

Uzun süredir oyalandığı bandı hacimli bir şekilde kırdığı için beklenenden kısa sürede
    Beklenen yerlere geldik.

Gelelim psikolojik kısma

Şimdi mal tasiyanlarda ben dahil kar realize etme isteği olacak.
    Eğer gelecek bir haber yoksa yatayda konsolidasyon süreci biraz vakit alabilir

Eğer Afrika vs ile ilgili bir haber gelecekse bu süreç kısa sürer ve daha da yukarı gidebilir.

Neresinden tutarsanız olumlu görünüyor.
    Ben kısa vadeli göstergeler sat verene kadar tutmaya karar verdim

Bu kararda biraz da geçiş yapmayı planladığım kağıt üzerindeki baskının devam etme ihtimali olması var.

Herkese bol kazançlar.

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tabi ki haklısınız.
    Ancak ben potansiyeli görmek açısından bu konuya değindim.

Mesela 2015 de dolar 2.70 iken döviz pozisyonu 1.9 milyar tl eksi imiş.
    Şu an dolar kuru 5.80 lerde ve döviz pozisyonu 1,38 milyar ekside.
    DV/KVB oranindada iyilesme söz konusu.

Borçların faaliyet karına oranı da çok çok önemli. Sonucta bu borcun ödenebildiğini gösterir.
    Ben finansalları henüz tam düzelmiş diyemem. Ancak zaten düzeldikten sonra da bu fiyata zor alırsınız.
    Biz iyileşme trendine yatırım yapmıs olduk.
    İyilestiği zaman da dolar bazında potansiyel ortada.

3. Borsada bir enflasyon rallisi yaşanabileceğinden bahsetti borsada epey eski ve başarılı bir arkadaşım. Ciddi manada viopta short kontrat var, 106 bin üstünde kalıcı olursa endeks 84 bin 106 bin hareketi gibi bir ihtimal 130 bin endeks görebiliriz diye konuştu. Bankalar sakin şu an, GYO ve enerjiler ise dolar bazında en ucuz hisseler. 2018 Mart ayındaki dolar bazlı gördüğü rakama getirebilirler bence de akseni bu da şu anki kur ile 1,35x5,77=7,8 TL eder. Tabi bunun haber akışı ile desteklenmesi lazım.
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Tabi ki haklısınız.
    Ancak ben potansiyeli görmek açısından bu konuya değindim.

Mesela 2015 de dolar 2.70 iken döviz pozisyonu 1.9 milyar tl eksi imiş.
    Şu an dolar kuru 5.80 lerde ve döviz pozisyonu 1,38 milyar ekside.
    DV/KVB oranindada iyilesme söz konusu.

Borçların faaliyet karına oranı da çok çok önemli. Sonucta bu borcun ödenebildiğini gösterir.
    Ben finansalları henüz tam düzelmiş diyemem. Ancak zaten düzeldikten sonra da bu fiyata zor alırsınız.
    Biz iyileşme trendine yatırım yapmıs olduk.
    İyilestiği zaman da dolar bazında potansiyel ortada.

Ayı piyasasından çıkılıyor. İki yıldır düşüş fiyatlanıyor, hisselerde yön sürekli olarak(bazı birkaçı hariç) aşağı yönlü idi.
    Mayıs ayı itibariyle bu düşüşün sonlanmaya başladığı grafiklerden net şekilde görülebiliyor.
    Bist'te psikoloji değişiyor. Alıcılar ağırlık kazanmaya başladı. 2020'de %3-5 arası büyüme bekleniyor.
    Henüz hareketin başında sayılırız. En az 6 ay-bir yıl devam edecek bir yükseliş trendi görebileceğimizi düşünüyorum.
    Hele son haftalardaki kar-zarar bakılmaksızın toplu yükselişleri başka türlü açıklamak namümkün.
    Bunlar şahsi çıkarımlarım olup bağlayıcılık içermez.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

5.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Ayı piyasasından çıkılıyor. İki yıldır düşüş fiyatlanıyor, hisselerde yön sürekli olarak(bazı birkaçı hariç) aşağı yönlü idi.
    Mayıs ayı itibariyle bu düşüşün sonlanmaya başladığı grafiklerden net şekilde görülebiliyor.
    Bist'te psikoloji değişiyor. Alıcılar ağırlık kazanmaya başladı. 2020'de %3-5 arası büyüme bekleniyor.
    Henüz hareketin başında sayılırız. En az 6 ay-bir yıl devam edecek bir yükseliş trendi görebileceğimizi düşünüyorum.
    Hele son haftalardaki kar-zarar bakılmaksızın toplu yükselişleri başka türlü açıklamak namümkün.
    Bunlar şahsi çıkarımlarım olup bağlayıcılık içermez.
    6-ay 1 yıl çok iyimser bir tahmin. Ben Ocaktan sonra piyasaların ciddi bir şekilde bozulacağını tahmin ediyorum.
    Umarın siz haklı çıkarsınız... Büyüme falan v.s. bunlar hayal gibi...

7. Emeklilik fonları hareketsiz. Muhtemelen mal devri bitti. Bugünkü hacim Cuma günkünden düşük, henüz güçlü bir realizasyon işareti yok.

Ufak tefek dökülenler olacaktır illaki. 3.60-70 aralığında -duruma göre- ben de düşünebilirim.2.42 maliyet..

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Emeklilik fonları hareketsiz. Muhtemelen mal devri bitti. Bugünkü hacim Cuma günkünden düşük, henüz güçlü bir realizasyon işareti yok.

Ufak tefek dökülenler olacaktır illaki. 3.60-70 aralığında -duruma göre- ben de düşünebilirim.2.42 maliyet..
    Bu nefessiz yükselişi görünce insanın çıkası gelmiyor.
    Umarım güzel bir kar ile ayrılırız

Sayfa 38/601 İlkİlk ... 2836373839404888138538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •