Sayfa 501/601 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Hesaplama konusuna hic hakim degilim ancak Subat PTF i tavan 1524 TL, Mart da PTF tavan 1750 TL olacak. Yilin geri kalaninda zam olmasa bile! Goynuk dediginiz gibi para basacaga benzer.

2.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    arkadaşlar göynükle ilgili bir hesap yaptım, ama o kadar yüksek çıktı ki ben kesin bir yerde hata yapıyorum diyorum... şimdi şirketin kendi hesabını aktarıyorum. pınar hanım bana dedi ki göynükte maliyetimiz 30-35 dolar. ocaktan beri 313.855 mw üretim yapmış.. mw başına 55 dolar kar var... bu da şimdiye kadar 17 17.2 milyon dolar kar eder.. kuru 13 saysak şimdiye kadar 224 milyon sadece göynükten gelecek...martta bu oran daha da yükselecek.. sadece göynük 300-350 milyon kar edecek 1. çeyrekte... eğer hata yapmadıysam muazzam bir gelir...
    inanılmaz geldiği doğru.marjlar hususunda alarkoda da benzer bir durum var. inanılmaz olduğu için piyasa inanmıyor sanırım
    fakat 2 ay önce bu başlıkta konuşulmuştu. doğalgaza yüklü zamlar gelse dahi göynük fazlasıyla telafi edecek diye. bırakın telafi etmeyi tekbaşına şirkete dönüştü. nazarlık emojisi koymayı bilsem koyardım.

yatırım tavsiyesi değildir.

3. Koyalım o emojiyi o zaman
     Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    inanılmaz geldiği doğru.marjlar hususunda alarkoda da benzer bir durum var. inanılmaz olduğu için piyasa inanmıyor sanırım
    fakat 2 ay önce bu başlıkta konuşulmuştu. doğalgaza yüklü zamlar gelse dahi göynük fazlasıyla telafi edecek diye. bırakın telafi etmeyi tekbaşına şirkete dönüştü. nazarlık emojisi koymayı bilsem koyardım.

4.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku

Bu marjlar korunursa 2022 için en az Özbekistan kadar favök getirecektir. Ben değerlemelerimde Göynük için favök'ü 100 milyon USD olarak alıyorum. Güzel bir bilanço sonrası gelecek yeni bir yatırım haberinin fiyatı hareketlendirmesi senaryom var gerçekleşirse sanılandan daha önce hedef fiyatlara ulaşabilir. Böyle bir senaryo gerçekleşmese de sıkıntı yok tutmaya devam...

5. Bu hali ile bile dediğiniz olur ise neredeyse 2021 yıllık net karına yaklaşabilecek bir net kar 2022 de sadece özbekistan+göynük tarafından gelir ki farklı bir dünya yaşatır bize başka tarafı hesaba katmıyorum. Hele bir gelsin bakalım geçmiş bilanço dövizin katkısı yurtdışına neler katmış görelim son çeyrekte. Hayırlısı bakalım.
     Alıntı Originally Posted by Baturalpi Yazıyı Oku
    Bu marjlar korunursa 2022 için en az Özbekistan kadar favök getirecektir. Ben değerlemelerimde Göynük için favök'ü 100 milyon USD olarak alıyorum. Güzel bir bilanço sonrası gelecek yeni bir yatırım haberinin fiyatı hareketlendirmesi senaryom var gerçekleşirse sanılandan daha önce hedef fiyatlara ulaşabilir. Böyle bir senaryo gerçekleşmese de sıkıntı yok tutmaya devam...

6. Arkadaşlar böyle giderse Göynük her çeyrek 300 ml kar getirecek, Özbekistan her çeyrek 22,5 ml $ kar getirecek. Mevcut santralleri de eklediğimizde hisse başı kar 3 TL eder.piyasa Böyle büyüme hedefli bir şirketi 10 fk ile bile fiyatlasa herhangi başka bir hikaye olmadan 30 TL fiyat çıkıyor. 8 fk ile fiyatlasa 24 TL çıkıyor… 15 fk ile fiyatlamasını bilerek düşünmüyorum)

7. Bu arada yukardaki hesapta ortalama dolar kurunu 13 civarı hesapladım. Borcun azalması, yeni santraller vs vs hesapta yoktur…

8. Göynük güzel kar yaziyor ama, dogalgaz santralinin kar marji son derece düşük seyredecek 2022 de. Bunu da gözardı etmemek lazim.

Ben asil, yönetimin her yıl 1000 mgw yatirim plani tarafindan gelebilecek haberlerin hisseye etkisini merak ediyorum. Umarım ikinci çeyrek bitmeden bir haber gelir o taraftan

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 501/601 İlkİlk ... 401451491499500501502503511551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •