Sayfa 519/601 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Kaba bir hesap yaparsak. En basitinden,

2021 net kar/favok= %68
    Aynı sekilde orantilarsak, 5.500 x 0.68 = 3.74 mlr tl net kar beklenebilir 2022 de.

Tabi bu kabataslak bir hesap. Ince detaylar yok.

Yıl içinde usd de ki artislar rakamlari pozitif yönde etkiler. Extra olarak gelebilecek yeni yatırım haberleride fiyata pozitif katki yapar.

Bu saaten sonra düşüşler guzel alim firsati olur bu hissede.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 2022 için Hisse başına 3.2 ile 3.8 TL arası net kâr bekliyorum. 8 fk olsa 26-29 bandına gelir. Yeni yatırım gelirse 12 fk yapsak gerisini siz hesaplayın. Döviz arttıkça fvök daha da artacaktır. Şirket defansif şekilde beklentileri paylaşıyor. Tek yapmamız gereken sessizce sadece izlemek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Temettu. Haberı de gelse harıka olur

4. Gecen sene genel kurul islemlerine iliskin aciklama Mart 29 da yapilmis. Bundan hareketle, bu seneki genel kurul islemleri ve olacaksa temettu ile ilgili karar da bu hafta icinde, olmadi en gec haftaya gelir gibi duruyor.

Let's see how it goes.

5. Umarım guzel bır temettu verır

6. Cok anlamadigim icin sormak isterim, son bilancoya gore akceleri falan dustukten sonra dagitilabilir net kar miktari ne kadar acaba?

Bilancoda gecmis yil karlari 900 milyon, net donem kari 1.6 milyar gorunuyor. Eger bunlari toplayip dagitilabilir kara ulasiliyorsa ( ki bilmiyorum yanlis olabilir) 2.4 milyar TL dagitilabilir karin %25 ini bile dagitsalar (0.6 milyar/1.2 milyar sermaye) brut 50 kurus temettu eder.

7. Temettü olayi çok önemli degil. Özellikle de bunun gibi surekli yatırım yapan büyüme sirketlerinin kaynaklarini temettü yerine yatirimlara yonlendirmesi hem şirket hem de yatırımcıları için daha hayırlı olur diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Temettü olayi çok önemli degil. Özellikle de bunun gibi surekli yatırım yapan büyüme sirketlerinin kaynaklarini temettü yerine yatirimlara yonlendirmesi hem şirket hem de yatırımcıları için daha hayırlı olur diye düşünüyorum.

hem temettü versin.. bu ilk olur. temettü için alıp unutan yatırımcıların da dikkatini çeker..

hem de yatırım yapsın. rüzgar eserken bir tane de ön protokol yapılan yerlerden bir anlaşma haberi gelse çok iyi olur..

özbekistan bitti. orası para basacak. şimdi yeni projeler gelirse o zaman ralli başlar diyebiliriz.

Sayfa 519/601 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •