Sayfa 535/601 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585 ... SonSon
Arama sonucu : 4803 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by rAC Yazıyı Oku
    Selamlar.

Evet tek hisse Aksen devam etseniz karınız daha yüksek olurdu.

Ama insan bilemiyor. Bu yüzden riski bölüp çok hisse devam etmek gece daha rahat uyutuyor.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    evet bende tek hisseye full girince içim rahat etmiyor ama elimdeki hisselerden biri yükselip diğeri yükselmeyince keşke yükselene full girseydim diye pişman oluyorum

2. Olur ise efsane olur...
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben 6 aylıkta Özbekistan etkisi ile absürd bir kâr gelebilir diye düşünüyorum. 3M+ gibi

3.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Olur ise efsane olur...
    Hocam açıkçası ben bunu beklemiyorum, çünkü Göynük ilk çeyrektekinden minimum 200 ml favök kaybı yaratacak. Zaten Özbekistan santralleri de tam kapasiteye çıkmadı 2. Çeyrek boyunca( 2. Çeyreğin sonuna doğru tam çalışmaya başlayacak galiba). Ben şimdiye kadar temettü haberi gelir diye düşünüyordum ama bence bu artış temettü olayını da geçti. Gana sözleşme uzatma haberinden ziyade Gana veya Özbekistan ve çevre ülkelerden ayrı bir anlaşma haberi bekliyorum. Ayrıca takas işlerinden çok anlamam ama bir haftalık takasta galiba citibank ciddi alıcı görünüyordu, ya birşeyin kokusunu aldılar ya da aksa enerji artık güven vermeye başladı onlara, e tabii onlarda böyle güzel bir büyüme hikayesi olan hisseyi artık görmezden gelemediler…

4. Zaten ne oldu ise geçen hafta cuma akşamı karanlık odada başladı bende takas anlamam. Kesinlikle değişik birşeyler var genel kurul gecikti temettü masada ondanda haber yok bekleyelim bakalım...
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Hocam açıkçası ben bunu beklemiyorum, çünkü Göynük ilk çeyrektekinden minimum 200 ml favök kaybı yaratacak. Zaten Özbekistan santralleri de tam kapasiteye çıkmadı 2. Çeyrek boyunca( 2. Çeyreğin sonuna doğru tam çalışmaya başlayacak galiba). Ben şimdiye kadar temettü haberi gelir diye düşünüyordum ama bence bu artış temettü olayını da geçti. Gana sözleşme uzatma haberinden ziyade Gana veya Özbekistan ve çevre ülkelerden ayrı bir anlaşma haberi bekliyorum. Ayrıca takas işlerinden çok anlamam ama bir haftalık takasta galiba citibank ciddi alıcı görünüyordu, ya birşeyin kokusunu aldılar ya da aksa enerji artık güven vermeye başladı onlara, e tabii onlarda böyle güzel bir büyüme hikayesi olan hisseyi artık görmezden gelemediler�

5.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Zaten ne oldu ise geçen hafta cuma akşamı karanlık odada başladı bende takas anlamam. Kesinlikle değişik birşeyler var genel kurul gecikti temettü masada ondanda haber yok bekleyelim bakalım...
    bende genel kurulu ve temettuyu bir haber gelecegi icin beklettiklerini dusunuyorum. yilin yarisi bitti biz hala genel kurul bekliyoruz gonul ister ki bi 500, 1000 MW haber gelsin de temettu vermesinler gerekiyorsa.

hisse fiyatimiz bu aralar cok artmis gorunuyor ancak borsaya ilk basladigimda en basit hisse ederi hesaplama yontemi olarak (net kar/sermaye) *10 derlerdi.

ilk ceyrek 1.17 MTL geldi, sene sonu en kotu 5.5 MTL gelse (5/1.2)*10= 45 TL. ve bunun icinde gelecebilecek yeni yatirim haberleri yok.

6. Yani bu son hisse fiyatlarından şirkete yatırım yapanlar bu eskiler ne diyor diyebilirler haklılar ama bu şirkete biz bölünmüş fiyat ile 2 - 3 - 5- 7 liralar dan yatırım yapan insanlarız ve şirket inanılmaz bir değişim içinde. Hayırlısı olsun.
     Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    bende genel kurulu ve temettuyu bir haber gelecegi icin beklettiklerini dusunuyorum. yilin yarisi bitti biz hala genel kurul bekliyoruz gonul ister ki bi 500, 1000 MW haber gelsin de temettu vermesinler gerekiyorsa.

hisse fiyatimiz bu aralar cok artmis gorunuyor ancak borsaya ilk basladigimda en basit hisse ederi hesaplama yontemi olarak (net kar/sermaye) *10 derlerdi.

ilk ceyrek 1.17 MTL geldi, sene sonu en kotu 5.5 MTL gelse (5/1.2)*10= 45 TL. ve bunun icinde gelecebilecek yeni yatirim haberleri yok.

7. Selamlar
    2. Çeyrek ve hatta yıl sonu kar tahmini için hesaplama yapan arkadaşlar var mıdır? Bir de daha eski arkadaşlar bilirler herhalde, piyasanın aksen için kabul ettiği ortalama fk ne oldu bu zamana kadar?

8. Hele bir bitsin 2. Çeyrek ülke içerisinde ptf ler yüksek dolar ilk çeyreğe göre ikinci çeyrekte %15 daha pirimli Özbekistan başladı bolu da ilk çeyrek yüksek karlılığı yok ama bu kadar iyi donede hissedilmez belki bir yatırım haberi gelir yada temettü. Belirsizlik gırla hissedeki son 2-3 haftadır sert hareketler. Uzar gider.
     Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Selamlar
    2. Çeyrek ve hatta yıl sonu kar tahmini için hesaplama yapan arkadaşlar var mıdır? Bir de daha eski arkadaşlar bilirler herhalde, piyasanın aksen için kabul ettiği ortalama fk ne oldu bu zamana kadar?

Sayfa 535/601 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •