Sayfa 552/601 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Ne baskı kurdular.

2.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Ne baskı kurdular.
    BofA Nın satışları çok yoğun. Yanına TEB ve Oyak’ı da alıyor. Bu aşamada diğerlerinin alışları cılız kalıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Naci Ağbal’ı Kazancı Holding ve iştiraki Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı göreviyle kadrosuna dahil etti.

4 kıtada yer alan 22 ülkede sürdürdüğü operasyonlar ile küresel bir güç haline gelen Kazancı Holding ve iştirakleri, hedeflerini ve kadrosunu büyütmeye devam ediyor.

Grup, son olarak Naci Ağbal’ı Kazancı Holding ve iştiraki Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı göreviyle kadrosuna dahil etti. Naci Ağbal aynı zamanda Kazancı Holding, Aksa Enerji ve Aksa Elektrik şirketlerinin icra kurullarında da aktif görev alacak.
    Kazancı Holding ve iştiraki Aksa Enerji’nin temmuz ayı sonunda gerçekleştirilen Genel Kurul toplantılarında alınan kararlar ile, Naci Ağbal’ın da yönetim kadrosuna katılmasıyla güçlenen Kazancı Holding İcra Kurulu’nun yeni sorumlulukları şu şekilde oluşturuldu:

Kazancı Holding İcra Kurulu Üyeleri
    Cemil Kazancı - Kazancı Holding ve Aksa Enerji İcra Kurulu Başkanı
    Naci Ağbal - Kazancı Holding Globalleşme Stratejileri ve Mali İşler Başkanı
    Ömer Muzaffer Baktır - Kazancı Holding Finans ve Aksa Jeneratör İcra Kurulu Başkanı Necati Baykal - Kazancı Holding ve Aksa Jeneratör İcra Kurulu Üyesi
    Barış Erdeniz - Kazancı Holding Ortak Birimler ve Aksa Elektrik, Aksa Tarım ve Turizm İcra Kurulu Başkanı

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Hızla değişen ve çok çeşitli fırsatları barındıran global enerji piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘global güçlü bir oyuncu’ olma hedefi doğrultusunda yoğun bir çaba içindeyiz. Enerji alanındaki tecrübe ve yetkinliklerimizi global vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Hissedarlarımız başta olmak üzere, tüm paydaşlarımız için değer üretmeye odaklanan bir strateji temelinde, yatırımlarımızı artırma ve çeşitlendirme yolunda da önemli çalışmalar yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi güçlü bir kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Kazancı Holding ve Aksa Enerji Üretim A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak katılması hem global stratejimizin oluşturulmasında hem de güçlü mali yapımızın global stratejimize uygun biçimde şekillendirilmesinde bizlere büyük bir güç ve değer katacak.”
    Şirket daha önce de Naci Bey’in Globalleşme yolunda şirkete katkı vermesinin beklendiğini belirtmişti, burada da üzerinde tekrar durulmuş. Ayrıca “yatırımlarımızı arttırma ve çeşitlendirme” kısmı da dikkate değer bence. Benim ilk aklıma gelen yenilenebilir enerji yatırımı. İleride şirketin bazı adımlar atacağı yönünde yorumladım, zaten sanırım birçoğumuzun beklentisi de bu yönde.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Selamlar

4.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Selamlar herkese,

Hocam teknik açıdan bir sıkıntı yok gibi sanki 1Q22 bilanço öncesindeki harekete benzer şekilde ilerliyor, bilanço açıklanmasından sonra da bir süre yatayda kalıp güç toplayıp sonra yukarı atmıştı.

Bakalım yine benzerini yapabilecek mi, açıkcası ben benzer bir hareket bekliyorum, bakalım hayırlısı temeli sağlam nasıl olsa,

Görüşlerim şahsi fikrimdir, asla tavsiye değildir yanlış anlaşılma olmasın,
    Sn. PLANNER yazdıklarınıza katılıyorum.
    Aksen ile 1.çeyrek bilançosuna 2 hafta kala tanıştım, o zamanlar da 12 tllerde bekletmişti ve bilanço sonrası yaklaşık 1 hafta yine bekletmişti. Bilanço sonrası umarım 1Q sonrasında yaptığı hareketi tekrarlar.

Neler oldu böyle

6. BofA bu gün yaklaşık 1,5 milyon satış yaptı.Bu kurum bu hissenin tek hakimi. Bu şartlarda bundan iyisi olmuyor. BofA alırsa bu hisse çıkar satarsa düşer. Düşme ve çıkma oranı aracı kurumun alış ve satış hacmine bire bir bağlı. Hepsi bu..

7. günaydın paydaşlar... günümüz güzel geçer inşallah... aksenimiz yine yüzümüzü güldürecektir, bundan şüphemiz olmasın...

2,5 Yıldır AKSEN e hem yatırım yaptım hem sürekli takip yaptım.
    Zaman zaman yorumcular arttı zaman zaman azaldı.

Ben uzun vade düşündüğüm için foruma zaman zaman yorum yaptım bazen aylarca yorum bırakmadım.

Büyüme hisselerinin şöyle bir durumu var; Önce yavaş yavaş toplanarak yükselir. Ancak asıl pik zamanı en değerli zamandır.

AKSEN ilk hareketi 1,30 lardan yaklaşık 2 Yılda 6 lara kadar sürdü.
    Aksen de hızlı pik hareketi ise Ekim 2021-Ağustos 2022 , 6.4 ile 30 TL arasında 8-9 ay kadar sürdü.

İlk 2 Yılda 4 Katı , Son 9 ayda ise 5 katı prim yaptı. Allah bereket versin.

Şimdi Bundan sonra ne olur? Neler olabilir?

Ben AKSEN kazandırmaya devam edecektir diye düşünüyorum.
    Kazandırma oranı önceki yılların gerisinde kalsa bile reel olarak kazandırmaya devam edeceğini düşünüyorum

Sayfa 552/601 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •